Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

AGROTEC a.s. na výstavě ANIMAL TECH 2023AGROTEC a.s.
ve spolupráci s autorizovanými dealery techniky New Holland již 30 let dodává špičkovou zemědělskou techniku našim farmářům. Významná část techniky nachází místo na farmách, které se zabývají živočišnou výrobou. Ze sortimentu New Holland zde nacházejí uplatnění zejména univerzální traktory, sklízecí řezačky a svinovací lisy. Na výstavě Animal Tech 2023 budeme úzce spolupracovat s firmou FARMTEC, protože českým zemědělcům společně přinášíme velmi zajímavé technické a ekonomické řešení.

Vize energeticky nezávislé farmy

Významná část podniků s rozsáhlou živočišnou výrobou vlastní také bioplynovou stanici. Tyto dvě aktivity mají řadu synergických efektů a fungují společně velmi dobře. I proto se značka New Holland rozhodla množství synergických efektů rozšířit a začala pracovat na konceptu energeticky nezávislé farmy. Cílem je pomoci zemědělcům stabilizovat náklady na energie a současně snížit emise skleníkových plynů. V rámci tohoto projektu značka New Holland vyvinula a na trh uvedla první sériově vyráběný traktor, který místo nafty využívá bioplyn, a to ve formě CNG. Společnost Farmtec pak mimo jiné farmářům dodává bioplynové stanice včetně kontejnerové jednotky pro úpravu surového plynu do podoby CNG. Zajímavostí je, že takto vyčištěný plyn může být také vtláčen přímo do plynového řadu. Energeticky nezávislá farma má tedy reálné řešení, které vám můžeme dodat.

Traktor T6.180 Methane Power

Inženýři značky New Holland vyvinuli traktor s pohonem na plyn. Jedná se o model T6.180 Methane Power, který používá jako palivo biometan či CNG. Provoz na plyn přináší obecně nižší emise, a tak traktor Methane Power plní v pohodě nejpřísnější normu Stage V i s jednoduchým třícestným katalyzátorem. Při spalování biometanu je traktor navíc v zásadě CO2 neutrální, protože vypouštěné CO2 bylo předtím pěstovanými rostlinami pohlceno. CNG lze také považovat za obnovitelný zdroj.

Konstrukčně traktor vychází z oblíbené řady T6, se kterou sdílí zásadní část dílů včetně oblíbené dvouspojkové převodovky Dynamic Command. Vývojáři ze sesterské společnosti FPT mají dlouholeté zkušenosti s vývojem a provozem motorů na CNG. Kdo nejel městským autobusem IVECO Karosa z Vysokého Mýta, ať se přihlásí. Technici zkušenosti využili při konstrukci nového motoru, který je upravený pro provoz v zemědělství. Zajímavostí určitě je, že traktor dosahuje stejných provozních charakteristik jako jeho dieselový kolega New Holland T6.180, a to jak v oblasti výkonu, tak krouticího momentu.

Integrované nádrže pojmou dostatek plynu pro cca čtyři hodiny středně náročného provozu, v případě potřeby lze traktor vybavit i přídavnou nádrží v bloku závaží a pak vydrží bez tankování celou směnu. Předpokladem uvedených hodnot je dostatečný plnící tlak. V prosinci 2022 jsme po úspěšném testovacím provozu prodali první traktor T6.180 Methane Power na farmu IBK Trade z Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Traktor je vybavený čelním nakladačem, a tak se dosud staral o manipulaci a svoz balíků, na jaře jej čeká první sezóna, kdy se zapojí do sečení a ošetřování píce.

Další technika New Holland na výstavě Animal Tech 2023

Kromě traktoru T6.180 Methane Power farmářům představíme celou rodinu traktorů T5, jenž v současnosti zahrnuje 6 modelových řad. Traktory budou doplněné svinovacími lisy New Holland včetně novinky řady Pro Belt a další technikou pro pícnináře jako jsou například mulčovače. Věříme, že si k nám najdete cestu a rádi vás osobně s novinkami na stánku seznámíme.

Za team divize zemědělské technika Agrotec a.s.

Ing. Aleš Petr, marketingový manažer.     

 

Datum: 28.2.2023 8:09:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště