Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ze života zemědělství aneb proč je důležité chovat hospodářská zvířata

Zemědělský svaz České republiky zve děti a laickou veřejnost ve dnech 5. - 8. září 2021 na výstaviště v Brně, kde bude pro všechny v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat připravena naučná stezka o zemědělství se čtrnácti zastávkami. Cesta za poznáním poodhalí taje zemědělské výroby, chovu jednotlivých druhů zvířat, ale také přiblíží zemědělství jako nejdůležitější odvětví, a to zejména s ohledem na produkci potravin a potřebu zachovat komplexní péči o krajinu.  

První stanoviště naleznete u hlavního vstupu v hale P, kde se nachází expozice masného skotu, další vás zavede k dojnému skotu, pokračovat budete v hale F. Dozvíte se, proč chováme prasata, ovce, kozy, koně a řadu zajímavostí o jejich chovu a z jejich života. Na stanovišti Národního centra pro genetické zdroje Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi si děti ověří své vědomostní v osmisměrce, ti úspěšní získají malý dárek. Stezka je zakončena v naučném koutku Zemědělského svazu ČR, kde je vše zaměřeno na potravinářství.

S projektem  Zemědělství žije! se můžete zapojit i do řady dalších poznávacích soutěží či zabojovat o trofej v dojení. Vynechat byste neměli ani malou výstavu modelů zemědělské techniky a sušených plodin. Shlédnout můžete videa o péči o krajinu a chovu zvířat. Pro nejmenší bude nachystané semínkoviště a i tady na ně bude čekat malý dáreček.  Odměnu  mohou získat i vyučující, navíc mohou využít nabídky Zemědělského svazu ČR na organizovaný program pro školy připravený na poslední den výstavy, tedy na středu 8. září 2021. Tento den bude pro školy organizovaná komentovaná naučná stezka přímo mezi zvířaty. Naučnou stezkou budou provádět studenti SOŠ Tišnov. Děti i učitelé se dozví mnoho zajímavostí z chovu hospodářských zvířat a blíže se seznámí s rostlinnou výrobou a produkcí potravin.

Projekt Zemědělství žije! je naučně zábavný program o zemědělství, který podpořilo Ministerstvo zemědělství.

Datum: 4.9.2021 17:12:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště