Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
18.-21.10. 2011

Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl

TOS Svitavy ukáže nové trendy v oboru rozmítacích pil

 

Hlavní  pozici v nabídce TOS Svitavy a.s. v posledních letech zaujímají rozmítací pily. Ve své expozici na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu P představí novou jednohřídelovou pilu PWR421, která umožňuje prořez do 160 mm, s možností použití přestavitelných pilových pouzder. Další novinkou jsou dvouhřídelové rozmítací pily PWR412 a PWR422, výkonné stroje s prořezem až do 250 mm.

„V oboru rozmítacích pil probíhá  nepřetržitý vývoj a uplatnění nových trendů. Konání veletrhu WOOD-TEC v areálu brněnského výstaviště je pro každého zpracovatele  dřeva nejen v České republice, ale  i v okolních zemích, výzvou  a možností poznání, co je nového v nabídce  strojů a zařízení pro dřevozpracující průmysl, jaké jsou nové trendy při obrábění, inspirací pro další vývoj,“ uvedl  Ing. Zdeněk Bezděk, obchodní ředitel firmy. Své zástupce budou mít v Brně i další stroje z širokého portfolia TOS Svitavy -  krátící pily PWK40, PWK60/70,  tloušťkovací frézka FWJ63 a další  ze sortimentu menších truhlářských strojů.

Tradice výroby dřevoobráběcích strojů ve Svitavách  je datována desítky let nazpět,  už do období 20 – 30 let minulého století, kdy zde působily  firmy Reform, Johan, Kindl a další, které se výrobou dřevoobráběcích strojů zabývaly. Na tyto tradice navázal  v roce 1948 vzniklý TOS Svitavy a pokračoval v nastoupeném trendu - vyrábět kvalitní a pokrokové dřevoobráběcí stroje.  Stroje z TOS Svitavy pracují ve všech kontinentech světa. Během let se výrobní program TOSu Svitavy  přizpůsoboval aktuálním potřebám trhu a na výstavách a veletrzích v Brně se TOS Svitavy vždy prezentoval  aktuální nabídkou svého sortimentu.  

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště