Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
18.-21.10. 2011

Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl

Nové CNC obráběcí centrum se systémem PENTA
představí společnost PANAS

 

Premiéru na českém trhu bude mít na veletrhu WOOD-TEC CNC obráběcí centrum TECH Z2, které ve své expozici v pavilonu P (stánek č. 61) představí společnost PANAS, spol. s r.o. Jde o novou řadu se systémem PENTA a automatickým polohováním pracovního stolu (trámce + přísavky). Tzv. PENTA systém slouží pro rozšíření počtu řízených os. Inovace spočívá v použití speciální úhlové hlavy PENTA, která je vybavena možností automatického naklápění nástroje v 5. ose v rozsahu 0-100°. Upnuté nástroje v PENTA hlavě se navíc vyměňují ze zásobníku nástrojů automaticky dle pracovního programu, tedy bez nutnosti jakéhokoliv zásahu obsluhy. Upínat lze všechny běžně používané typy nástrojů (stopkové frézy, vrtáky, pilové kotouče). Výrazně se tím zvyšuje flexibilita stroje zejména pro oblast zakázkové výroby, kde je nutné často řešit požadavky na obrábění pod úhlem (pokosové spoje, šikmé řezy, vrtání závěsných pantů dveří, frézování ostrých rohů, apod.). Díky PENTA systému není již nutné ke stroji dokupovat žádné další úhlové převodovky.

Další významnou novinkou je nová olepovačka hran OLIMPIC K 260 vybavená předfrézovací jednotkou pro perfektní výsledek olepování dostupný i pro menší výrobce.  Premiéru na domácích výstavách má i čtyřstranná frézka SUPERSET NT PLUS, která svými možnostmi splňuje nejnáročnější požadavky na výkon, flexibilitu a komfort obsluhy. Na veletrhu budou zastoupeny všechny skupiny strojů – od formátovacích pil, přes srovnávací, tloušťkovací a spodní frézky až po CNC centra. Sortiment strojů je doplněn i nabídkou nástrojů a elektrického nářadí. „PANAS přiveze na veletrh to nejlepší z nabídky SCM, CO.MA.FER, nástrojů a elektrického nářadí. Naše účast na veletrhu je nejen ryze obchodní, ale především společenská. Je to jedinečná příležitost potkat se s našimi stávajícími zákazníky a též oslovit nové. Věříme, že stroje z naší široké nabídky jsou ideálním řešením pro každého, kdo se zabývá obráběním masivu či velkoplošných materiálů na bázi dřeva. Stroje značky SCM vynikají svou robustností a kvalitou zpracování. Naší devizou je též servis strojů, který provádíme v rámci celé České republiky prostřednictvím kvalifikovaných servisních techniků,“ uvedla  Ing. Jitka Dimmerová z oddělení marketingu společnosti.

Šíře nabízeného sortimentu společnosti PANAS pokrývá prakticky všechny požadavky dřevoobráběcího a nábytkářského průmyslu. Její jméno je od jejích začátků úzce spjato s italskou značkou SCM. Skupina SCM Group je známa precizností, kvalitou a nejmodernějšími způsoby konstrukce a technologie výroby, podložené mnohaletými zkušenostmi v oboru. V současnosti je PANAS výhradním zastoupením tohoto koncernu v České republice.

PANAS, spol. s r.o. má za sebou téměř 20 let úspěšného působení na trhu dřevoobráběcích strojů a nástrojů. Za tuto dobu si společnost vybudovala renomé spolehlivého partnera s působností po celé České republice. Moderní obchodní a servisní střediska naleznete v Praze, Kostelci nad Orlicí, Babicích u Uherského Hradiště a samozřejmě v Brně. „Naši brněnskou pobočku najdete od letošního 1. srpna na nové adrese Brno – Tuřany, Revoluční 34. Přesunuli jsme se do nového objektu, jenž nabízí větší prostor a možnost rozšíření služeb našim zákazníkům. Ti tu naleznou moderní výstavní a prodejní centrum, prodejnu nástrojů, nářadí, náhradních dílů a truhlářských potřeb a též sběrné místo pro servis nástrojů,“ dodala Ing. Dimmerová. 

 

WOOD-TEC 2011

Facebook

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Video

Fotogalerie


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště