Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
18.-21.10. 2011

Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl

Merlin snižuje náklady a vytváří dobré životní prostředí

V expozici firmy DREKOMA – Ing. Vladimír Harazím, CSc., se návštěvníci veletrhu WOOD-TEC budou moci seznámit se systémy zvlhčování vzduchu rakouské společnosti Merlin – Technology. Přímo na stánku se uskuteční měření relativní vlhkosti vlhkoměrem prostředí a vlhkoměry pro zjišťování vlhkosti dřeva Merlin. Stávající zákazníci si budou moci přímo na výstavišti nechat zkontrolovat přesnost měření svého vlhkoměru na dřevo. Zvlhčovač vzduchu Merlin vytváří stabilizované prostředí, snižuje vznik a tvorbu elektrostatického náboje, prašnost v prostředí provozovny, snižuje náklady na vytápění asi o 25 procent atd.

Relativní vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat v rozmezí 50 až 55 procent při teplotě 21°C, teplota a vlhkost by měla být v neustálé rovnováze. „Tyto parametry není možné zejména v zimním období dosáhnout jinak než umělým doplňováním vlhkosti (vody) do prostředí. V průběhu veletrhu bude pavilon osvěžován vodní mlhovinou, novinkou bude vlhkoměr pro měření vlhkosti dřevní štěpky s označením EVO Chips nebo vlhkoměr Moistec Bio,“ uvedl ing. Vladimír Harazím.

Merlin EVO – Chips slouží k měření vlhkosti sypkých materiálů na bázi dřeva - štěpků, pilin a hoblin, kůry nebo pelet. Jde o tyčový vlhkoměr s displejem, na němž se po výběru měřeného materiálu automaticky zobrazí hodnota vlhkosti a informace o aktuální teplotě materiálu v oblasti tyčového senzoru. Prostřednictvím příslušenství (datového kabelu, software, PC nebo tiskárny) je možné data uložená v paměti vlhkoměru kdykoliv vyvolat a dále s nimi pracovat. Měřicí rozsah vlhkosti materiálů je 10 až 50 %, měřící rozsah teploty materiálů -10 až 80°C, délka tyčového senzoru je 1 m, má automatickou kalibraci na teplotu a do paměti vlhkoměru lze uložit až 10 000 hodnot.  

Dokumenty ke stažení:

WOOD-TEC 2011

Facebook

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Video

Fotogalerie


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště