Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

VINEX
25.-28.2. 2014

Mezinárodní vinařský veletrh

Odborný doprovodný program

 

25. 2. 2014 - úterý

10.30
Slavnostní otevření expozice Regionální potraviny Jihomoravského kraje
Organizátor: JmKraj, Regionální AKČR
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 011

11.30 – 12.00
Využití potravinářských maziv CASSIDA a FM (NSF H1 a NSF 3H) v praxi výrobních a zpracovatelských závodů
Přednášející: Ing. Richard Boř (FUCHS Oil Corporation (CZ), spol. s r. o.)
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

12.30 – 13.00
Tisková konference Packaging Live
Organizátor: Equicom s.r.o., Veletrhy Brno, a.s.
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

13.00 – 18.00
Vaření hravě – ukázky vaření dětí
Škola Vaření hravě a její děti Vás zvou na ochutnávku toho, co se naučily
Organizátor: Abolit, spol. s r.o.
Místo konání: Pavilon A1, st. 024, pódium COOKING SHOW

13.30 – 14.00
3D digitální technologie v procesu vývoje a výroby nových výrobku
3D tiskárny, 3D výrobní systémy (Stratasys, MakerBot, MCOR Technologies)
3D optické skenování a měření výrobků a forem (GOM)
Rapid tooling, CAD/CAM (Tebis)
Systémy pro vakuové formování plastů (Formech)
Přednášející: Ing. Daniel Adam (MCAE Systems), Ing. Miloslav Drápela (MCAE Systems)
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

14.00 – 16.00
Worshop Packaging Live – Cross marketing v balení, Bezpečné značení, Nové trendy v obalových materiálech
Organizátor: Viking Mašek, ARC robotics, Technology Morava, GE Money Bank, Ondrášek INK-JET SYSTÉM, TCHIMM Packaging, OTK Group
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

14.30 – 16.30
Mezinárodní konference FOOD FORUM
„Kvalitní a bezpečná potravina na evropském trhu“

Organizátor: Ministerstvo zemědělství ČR, Potravinářská komora ČR
Místo konání: Hotel Holiday Inn Brno, sály Alfa, Beta

16.00 hod
PEKAŘ ROKU 2014 -  kategorie JUNIOR
Nejatraktivnější pekařský a cukrářský výrobek roku 2014

19. ročník Národní dovednostní soutěže pekařů a cukrářů
Zahájení soutěže
Organizátor: Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů ČR
Místo konání: Pavilon V, st. č. 001

16.30
Tiskový brífink ministra zemědělství ČR
Organizátor: Ministerstvo zemědělství ČR, Potravinářská komora ČR
Místo konání: Hotel Holiday Inn, sál Gama

18.30
Oficiální zahájení veletrhů SALIMA, MBK, INTECO, VINEX, EMBAX, PRINTexpo 2014
Vyhlášení výsledků soutěže Zlatá SALIMA 2014

Místo konání: Rotunda pavilonu A
Vstup pouze pro pozvané

19.30
Společenský večer veletrhů SALIMA, MBK, INTECO, VINEX, EMBAX, PRINTexpo 2014
Organizátor: Ministerstvo zemědělství ČR, Veletrhy Brno, a.s.
Místo konání: Rotunda pavilonu A
Vstup pouze pro pozvané


 

26. 2. 2014 – středa

8.30 – 15.00
Profesionální den – 2. ročník
Výroba cereálních tyčinek (Hosokawa Bepex)
Technické řešení pro compound čokolády (Royal Duyvis Wiener)
Vývoj od manuální po automatické zpracování čokolády – nejnovější trendy (Hacos)
Technické řešení pro čokoládu (Royal Duyvis Wiener)
Organizátor: VEKAMAF
Místo konání: Kongresové centrum, sál C

9.30 – 14.00
12. konference o zdravotní nezávadnosti výroby a zpracování potravin živočišného původu
Organizátor: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Místo konání: Administrativní budova BVV, sál 102

10.00 – 11.30
Tisková konference SZPI
Organizátor: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Místo konání: Kongresový pavilon E, sál E4

10.00 – 14.00
Zasedání Komerční rady společnosti COOP
Organizátor: COOP Praha
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno

10.00 – 13.00
DEN PRO NÁKUPČÍ
Matchmaking českých vystavovatelů s potenciální tuzemskými i zahraničními obchodními partnery
Organizátor: Veletrhy Brno, a.s.
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava

10.30 – 17.00
Slavnostní předávání certifikátů KLASA a Český výrobek
Kulinářská show
- příprava receptů z produktů a ochutnávky produktů označených CHOP, CHZO a ZTS
Soutěže - Kolo výher, Magnetická tabule - TEST POTRAVIN, Dětské malování
Organizátor: Státní zemědělský intervenční fond, Potravinářská komora ČR, Dedeman, s.r.o.
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 024, pódium COOKING SHOW

12:00 – 14:00
Zasedání Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Téma: „Otázky k zákonu o potravinách“
Pořadatel: Úřad Jihomoravského kraje
Místo konání: Sídlo Jihomoravského kraje

12.30 – 13.00
Bezpečnost výrobních a balicích linek
Organizátor: Systemotronic
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

13.30. – 14.00
Automatizace balicích linek
Organizátor: ARC Robotics
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

14.00 – 15.00
Certifikace tiskovin Ekoznačkou EU
Organizátor: CENIA, česká informační agentura životního prostředí
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum


 

27. 2. 2014 - čtvrtek

9.00 – 12.00
Jednání představenstva ČSZM
Organizátor: Český svaz zpracovatelů masa
Místo konání: Kongresové centrum, sál D

9.00 – 16.30
UV tisk na obalech a tiskovinách
Organizátor: Grafie CZ
Místo konání: Kongresový pavilon E, sál E2, E3

10.00 – 18.00
Vaření hravě – ukázky vaření dětí
Škola Vaření hravě a její děti Vás zvou na ochutnávku toho, co se naučily
Organizátor: Abolit, spol. s r.o.
Místo konání: Místo konání: pavilon A1, st. 024, pódium COOKING SHOW

10.30 – 11.00
Obalový design MAD APPLE
Organizátor: Omega Design, s.r.o.
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

12.30 – 13.00
3D digitální technologie v procesu vývoje a výroby nových výrobku
3D tiskárny, 3D výrobní systémy (Stratasys, MakerBot, MCOR Technologies)
3D optické skenování a měření výrobků a forem (GOM)
Rapid tooling, CAD/CAM (Tebis)
Systémy pro vakuové formování plastů (Formech)
Přednášející: Ing. Daniel Adam (MCAE Systems), Ing. Miloslav Drápela (MCAE Systems)
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

13.30 – 17.00
Studentské fórum
Organizátor: Společnost průmyslu papíru a celulózy
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum

15.00
Pekař roku 2014 - kategorie JUNIOR
Nejatraktivnější pekařský a cukrářský výrobek roku 2014
Vyhlášení výsledků soutěže

Organizátor:  Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů ČR
Místo konání: Pavilon V, st. č. 001


 

28. 2. 2014 - pátek

10.00 – 14.00
Zasedání představenstva COOP Centra
Organizátor: COOP Centrum
Místo konání: Pavilon A3, sál Brno

10.00 – 15.00 hod
Správná dentální hygiena (praktické ukázky péče o chrup vč. poradenství)
Organizátor: Společnost preventivní stomatologie
Místo konání: pavilon A1, st. 024, pódium COOKING SHOW

10.30 – 11.00
3D digitální technologie v procesu vývoje a výroby nových výrobku
3D tiskárny, 3D výrobní systémy (Stratasys, MakerBot, MCOR Technologies)
3D optické skenování a měření výrobků a forem (GOM)
Rapid tooling, CAD/CAM (Tebis)
Systémy pro vakuové formování plastů (Formech)
Přednášející: Ing. Daniel Adam (MCAE Systems), Ing. Miloslav Drápela (MCAE Systems)
Místo konání: Pavilon B, Programové centrum


 

25. – 28. 2. 2014 – úterý - pátek

11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 28. 2. poslední ukázka v 15.00
Packaking Live – balicí linka v provozu
Organizátor: Veletrhy Brno, a.s., Equicom s.r.o.
Místo konání: Pavilon B

10.00 – 11.30, 13.00 – 15.00
Právní poradna – hlavní téma Nový občanský zákoník
25. 2. 2014
Bezpečné potraviny a jak je nakupovat
Doba minimální trvanlivosti a použitelnosti u potravin

26. 2. 2014
Jak nakoupit a poté nelitovat – spotřebitele chrání značka GOS
Jak je to s vodou? Pít kohoutkovou nebo kupovat balenou

27. 2. 2014
Závadné potraviny – odpovdnost prodejce a výrobce
Jak je to s platbou DPH u potravin – spotřebitele chrání značka GOS

Organizátor: Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 001

Kuchařská exhibice pro podporu  projektu CzechSpecials
Dvoučlenné kuchařské týmy z členských restaurací a hotelů zde budou prezentovat třikrát denně své kuchařské umění.
Organizátor: Asociace hotelů a restaurací ČR
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 013

Kulinářská show - příprava receptů z produktů a ochutnávky produktů označených CHOP, CHZO a ZTS
Soutěže - Kolo výher, Magnetická tabule - TEST POTRAVIN, Dětské malování
Organizátor: Dedeman, s.r.o.
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 005

CZECH CUISINE
Projekt STŘEDNÍ ODBORNÉ ŠKOLY VAŘÍ
– prezentace výuky, spojená s přípravou regionálních potravin na stánku Jihomoravského kraje
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 011 

Projekt na podporu zemského označení ČESKÉ PIVO, prezentace soutěží ZLATÝ POHÁR PIVEX, ZLATÝ SOUDEK PIVEX
Organizátor: SNIP
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 014

Projekt VÍNA Z MORAVY, VÍNA Z ČECH – představení moravských a českých vinařů, vinařské turistiky, Národního vinařského centra
Organizátor: Národní vinařské cetrum
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 016

VZOROVÁ KAVÁRNA A CUKRÁRNA
Interaktivní kavárny – ukázky tradiční i netradiční přípravy káv, představení značek kávy a technologií přípravy, Latté Art, Soutěže baristů a barmanů v přípravách koktejlů
Organizátor: D&E, fa. Espreso, Coffee-break, TC Bohemia a další
PH Compact
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 013, A2, st. č. 030 a st. č. 036, V, st. č. 088

ČAJ a KÁVA
Téma: DILMAH - čajová mixologie – Čaj součástí alkoholických a nealkoholických koktejlů
Organizátor: Dilmah
Worshopy na téma „Variace a taje čaje
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 013

„Grand Prix espresso“ – soutěž baristů v přípravě kávy a cappuccina
Organizátor: Espreso, s.r.o.
Místo konání: Pavilon A1, st. 013

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - VINEX

Video - Vinex

Současně také

SALIMA
28.2.-3.3. 2018


MBK
27.2.-2.3. 2018


INTECO
27.2.-2.3. 2018


EmbaxPrint
27.2.-2.3. 2018

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště