Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční veletrhy
8.-17.12. 2017

Vánoční veletrhy

Pozvánka na jubilejní Vánoční trhy

Již po čtyřicáté se letos konají tradiční Vánoční trhy, a pokud ještě nemáte nakoupené všechny vánoční dárky, pak se určitě zastavte na brněnské výstaviště, kde se do pátku 9. prosince do neděle 18. prosince konají tradiční Vánoční trhy. Ty jsou skutečným rájem pro nákup dárků pod stromeček. Ve vánočně vyzdobených pavilonech F a G1 Z si z široké nabídky více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí jistě vyberete. Navíc většina prodejců slibuje slevy!

Tipy na vánoční dárky z brněnského výstaviště

Nabídka vánočních dárků je opravdu pestrá - od potřeb do domácnosti, oblečení, dekorací, hraček, chovatelských potřeb až po kosmetiku, různé pochutiny nebo farmářské a regionální speciality. Nechybí ani ručně vyráběné dárky z Řemeslnického jarmarku, výrobky chráněných dílen nebo kosmetika, bižuterie a produkty z medu. Zakoupit můžete i lázeňské produkty nebo pro mladé poukazy na „únikovou“ hru.

Největší radost pod stromečkem, to jsou rozzářené dětské oči

Nabídka Vánočních trhů myslí také na děti všech věkových kategorií. Pro ty nejmenší můžete vybírat z hraček, oblečení a dalších potřeb, dospívající pak jistě ocení značkový sortiment pro sport a streetwear. Nebo třeba populární koloběžky a odrážedla nebo závěsné vaky, které vytvoří útulný úkryt pro nejmenší děti. V nabídce hraček nechybí ani ty, současnosti nejpopulárnější, vyráběné ze dřeva.

Dárky na zútulnění vašeho domova 

Spánek může zpříjemnit také kvalitní ložní povlečení z bavlny. Nechybí ani nabídka dalšího domácího textilu od ubrusů až po froté výrobky. Nesmíme minout ani možnost zakoupit si tradiční sklo a porcelán české výroby. Nejen domů, ale i na chaty a chalupy se mohou hodit dárky z řemeslnických dílen - převážně rukodělně vyráběných výrobků z různých materiálů, které můžete vybírat na stylových stáncích Řemeslnického jarmarku. Na co se můžete těšit? Na různé druhy nejenom vánočních dekorací, ručně malovaného textilu, dekorativního skla, keramiky, hraček, originálních šperků, proutěných výrobků, různé pochutiny nebo vánoční cukroví.

Vánoční těšení Jaroslavy Fišerové

Krásný dárek pro své blízké můžete vybrat také na prodejní výstavě známé brněnské malířky Jaroslavy Fišerové, kterou naleznete ve vánoční kavárně v pavilonu F. Vybírat můžete z jejích obrazů a obrázků, a to ve formě tiskové reprodukce, které jsou tvořeny tiskem na plátně, dále zde bude velký výběr drobností, jako jsou zrcátka, magnetky, buttonky, autorské a vánoční pohlednice i originální hrnky a obaly na květináče a bylinky.

Hned vedle bude k vidění obří barevný komiks Dějiny udatného národa českého. Leporelo o rozměrech 2 x 70 metrů je světovým unikátem. Nakladatelství Petr Prchal zde bude nabízet nejen knižní podobu tohoto leporela, které poutavým a nenásilným způsobem poučí děti i dospělé o české historii, ale i nejoblíbenější vzdělávací knihy pro děti, jako jsou Tajemná Praha, Tajemné hrady a zámky království českého, Pražský hrad a jeho tajemství, Tajemný Golem, Český Ráj a jeho tajemství nebo Tajemná Ostrava.

Delikatesy pro fajnšmekry 

I v letošním roce se můžete těšit na farmářské a regionální výrobky nebo delikatesy národních kuchyní. Tentokráte můžete premiérově ochutnat typické mongolské speciality, které nabídne Mongolská Restaurace Altai jako jsou smažené a vařené taštičky Buzz nebo pikantní salát KIMCHI. Na své si přijdou také milovníci sýrů a sýrových specialit z různých krajin světa. Za zmínku jistě stojí i pštrosí, zabijačkové nebo maďarské speciality. Slavnostní tabuli skvěle doplní vína, která zde nabízí hned několik nejenom regionálních vinařství.

  • Otevřeno denně 9.00 – 18.00, poslední den do 16.00
  • Vstup ze zastávky Výstaviště – vstup G2 nebo hlaví branou
  • Parkování ZDARMA v areálu, vjezd branou č.8 a 9
  • Vstupné 30,-Kč

Výběr z doprovodného programu:

Pátek 9. 12.

15:30 Mamma Mia a jiné hity skupiny ABBA zazpívají Lounová, Peterová, Foret, Slezáček

Sobota 10. 12.

12:00 – 12:45 Karel Gott revival Morava – vánoční koncert

15:30 – 16:30 Radka Fišarová s hudebním doprovodem – „Malá pocta velké Edit

Neděle 11. 12.

11:00 – 13:00 „Dejme šanci dětem“ hudební přehlídka dětí z Dětských domovů a jejich hostů imitátor Václav Faltus a kouzelník Aleš Krejčí - jedinečný humor, skvělá zábava a strhující magická show

15:30 - 16:30 Jitka Zelenková recitál „Splněná přání“

Úterý 13. 12.

14:30 Louis Armstrong show

15:30 Country kapela PIKNIK – Michal Tučný revival

Středa 14. 12.

15:30 Vláďa Hron – vánoční koncert

Čtvrtek 15. 12.

15:30 Adam Mišík - koncert

Pátek 16. 12.

15:30 Wabi Daněk a Miloš Dvořáček

Sobota 17. 12.

11:00 – 14:00 Adventní dobrodružství Komety Krásné Hvězdy Jasné – princezny z Disney pohádek a Show Transformers

Neděle 18. 12.

10:00 – 11:00 Science show – VIDA! science centrum

11:00 – 15:30 Děti dětem – dětská folklorní, pěvecká a taneční vystoupení

 

Datum: 15.12.2016 15:00:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště