Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS INVEST
24.-27.4. 2012

Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech

Efektivní využití energie v budovách a komplexech budov

 

Energie pro budoucnost VII  patří mezi tradiční odborné akcí doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno. V letošním roce bude řešit stále aktuální problematiku efektivního využití energie v budovách a komplexech budov.

Spotřeba energie v budovách představuje asi 40 % celkové spotřeby energie v Evropě. To je mnohem více, než kolik připadá např. na průmysl nebo dopravu. Podle odhadů Evropské komise by bylo možné při provozu budov ušetřit až polovinu spotřebovávané energie implementací řešení, která jsou k dispozici již v současnosti. Existují čtyři základní cesty, jak toho docílit: instalace efektivnějších zařízení, nasazení zařízení pro využití obnovitelných zdrojů energie, provedení pasivních (zejména stavebních) úsporných opatření na konstrukcích budov a koordinovanější spolupráce jednotlivých subsystémů v budovách. Konkrétním možnostem úspor energie v budovách bude věnována sedmá konference z řady Energie pro budoucnost, pořádaná na stavebním veletrhu IBF v Brně.

Konferenci pořádají Veletrhy Brno a. s., Českomoravská elektrotechnická asociace (ELA), organizátorem je FCC Public s. r. o.

URBIS INVEST 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - URBIS INVEST

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště