Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh módy

KABO
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

GAUDEAMUS DESIGN

 

Dnešní brzké odpoledne patřilo studentům čtyř odborných škol, které se zabývají módní tvorbou a designem. Na veletržním mole v pavilonu P se v rámci přehlídky nazvané GAUDEAMUS DESING postupně představily kolekce autorů ze Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno, Technické univerzity Liberec, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.

Jako první nabídl divákům podívanou brněnský Ateliér oděvního designu Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno. Ve své prezentaci studenti vsadili na zajímavé střihy, dominantní černou barvu v občasné kombinaci s bílou a reflexní žlutou a výtvarné pojetí modelů. Jako druhá se představila Textilní fakulta Technické univerzity Liberec, katedra designu. Ta vybrala absolventské práce a čtyři osobité přístupy studentek  Jany Augustinové, Barbory Martonové, Nikoly Zezulová a Kateřiny Raškové. Absolventské práce představil i Ateliér designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. „Studenti zpracovávali různá témata, při výběru jsme se snažili o to, aby každý model byl originální a něčím jiný,“ prozradila garantka Mária Štraneková z Fakulty multimediálních komunikací UTB o kolekci, která se odlišovala od ostatních barevností, průhledností, střihy a zajímavými doplňky včetně obuvi. Finále patřilo Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, Ateliéru oděvního designu. K vidění byly absolventské práce mladých návrhářů, kdy především zaujala zajímavým zpracováním i detaily bílá kolekce Andrei Pojezdálové, kombinace materiálů a netradiční pokrývky hlavy  Libora Komosého či originální masky a artefakty Ivany Kaňovské. Do kreativní slovenské pětice patřily také Viktoria Vittori a Maja Božovič.

„Přehlídky jako je Gaudeamus Design jsou užitečné, proto do takových projektů rádi chodíme. Vždy je důležité umět se srovnat s ostatními školami a inspirovat se,“ podotkla po skončení přehlídky děkanka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jana Janíková.

Profily jednotlivých škol si můžete prohlédnout zde.

Mohlo by vás zajímat

Fresh Fashion

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2017

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2017

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště