Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
23.-27.4. 2013

Mezinárodní stavební veletrh

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

 

Stručné informace o firmě Wienerberger

Společnost Wienerberger je největším světovým výrobcem cihel a současně největším producentem pálených střešních krytin v Evropě. Stejně tak je Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. největším výrobcem pálených cihel v České republice a řadí se do mezinárodní skupiny Wienerberger Ziegelindustrie AG.  Součástí skupiny Wienerberger v České republice jsou rovněž společnosti Tondach a Semmelrock.
Základ produkce firmy tvoří keramický zdicí systém Porotherm. Pod tímto názvem se nachází nejen široká škála cihel pro vnější i vnitřní zdivo, ale i keramické polomontované stropy a keramobetonové překlady, malty a omítky. Do nabídky firmy dále patří lícové cihly, pásky a keramické dlažby Terca Klinker.
Výrobní strategie firmy je založena na spojení vysoké kvality jednotlivých prvků, promyšleném řešení typových detailů a konceptu uceleného systému, z něhož lze postavit celý dům. Cílem společnosti je uspokojovat potřeby po kvalitním, zdravém a energeticky úsporném bydlení a dále rozvíjet tradici cihlářství z pozice lídra trhu, jehož koncept je postaven na kvalitě a spolehlivosti produktů a důvěryhodnosti zaměstnanců.

Porotherm T Profi

Cihelné zdivo Porotherm T Profi představuje moderní stavební materiál, který účinně spojuje vlastnosti dvou tradičních přírodních hmot – pálené hlíny a minerální vaty jako tepelného izolantu. Umožňuje tak jednoduchou a rychlou výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů z jednovrstvého zdiva s výbornými tepelněizolačními parametry a velmi dlouhou dobou životnosti. Přírodní původ zdiva ideálně umožňuje prostup vodních par a vytváří tak předpoklad pro zdravé a příjemné vnitřní klima.
Zdivo z těchto cihel v sobě spojuje výhody pálené cihly, jako je pevnost, únosnost a ochrana proti hluku i požáru a vynikající tepelněizolační vlastnosti minerální anorganické izolace. Oba materiály jsou přírodního původu, ekologicky nezávadné a snadno recyklovatelné. Minerální vata skryta uvnitř cihel není náchylná na mechanické a biotické poškození a proti navlhání je chráněna hydrofobizací. Tvarovky dosahují velmi nízké hodnoty tepelné vodivosti i součinitele prostupu tepla a není tedy nutné konstrukce dále dodatečně zateplovat. Díky tomu se sníží náklady za stavbu, vytápění a údržbu domu.
Sortiment cihel plněných minerální vatou tvoří tvarovky Porotherm 42,5 T Profi, Porotherm 36,5 T Profi a od podzimu roku 2012 také Porotherm 30 T Profi. Veškeré zdivo Porotherm T Profi je k dispozici v podobě celých cihel a půlek.

Porotherm 50 EKO+

Nová cihla Porotherm 50 EKO+ umožňuje díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem rychlou a jednoduchou výstavbu nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení. Cihly jsou určené pro omítané jednovrstvé zdivo tloušťky 500 mm. Zdivo vyniká velmi vysokým tepelným odporem a výbornou tepelnou akumulací stěny.
Nový produkt společnosti Wienerberger je k dostání ve formátu broušené i klasické cihly pro tři varianty zdění. Broušená cihla Porotherm 50 EKO+ Profi / Profi Dryfix je určena pro zdění na tenkovrstvou maltu, nebo zdící pěnu Porotherm Dryfix. Cihla Porotherm 50 EKO+ je určena pro zdění na klasickou tepelněizolační maltu.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS
25.-28.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště