Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
6.-9.11. 2014

Veletrh sportovních potřeb a volnočasových aktivit

ARIGA s.r.o.: Miniaturní čelovka Fenix HL50 překvapí nečekaným výkonem

 

Malá, lehká, ale zároveň vysoce výkonná čelovka Fenix HL50 zaujme vynikajícím světelným tokem až 365 lumenů, dosvitem až 77 metrů a možností volby typu napájecí baterie, kterou se odlišuje od drtivé většiny konkurenčních výrobků. Víceúčelovou čelovku HL50 oceníte nejen při sportovních aktivitách a výletech do přírody, ale stejně tak v domácnosti a při práci.

Čelovka s kompaktními rozměry pouhých šesti centimetrů na délku a méně než třemi centimetry v průměru nabízí překvapivě vysoký výkon a značný uživatelský komfort. Osazena je špičkovým LED zdrojem XM-L2 T6 americké firmy Cree, jemuž energii dodává buď 3V lithiová baterie CR123A, nebo (v případě použití nástavce) běžná tužková AA baterie, což je v třídě čelovek unikátní řešení. Tímto dvojím řešením výrobce vychází vstříc jak zákazníkům požadujícím vyšší výkon a menší váhu při použití baterií CR123, tak tradicionalistům upřednostňujícím použití klasických tužkových baterií. Zmiňovaný LED zdroj Cree jako jeden z mála na trhu poskytuje teplejší odstín světla, tzv. neutrální bílou, který oceníte pro věrnější a kontrastnější podání barev v přírodě.

Výrobky společnosti Fenix jsou ceněné nejen pro svůj výkon, ale stejně tak pro svou bytelnou konstrukci. Nejinak je tomu v případě modelu HL50. Tělo je vyrobeno z tvrzeného leteckého hliníku, povrch je opatřen černou tvrdou anodizací typu III, je nározuvzdorné a čelovku můžete bez obav použít jak v extrémním dešti, tak dokonce pod vodou až do hloubky 2 metrů (ověřeno dle standardu IPX-8). Praktičnost modelu HL50 podtrhuje možnost vyjmout světlo z hlavového držáku a použít čelovku coby malou kapesní svítilnu. Hlavový držák navíc umožňuje otáčení svítilny a tím také nastavení požadovaného směru svícení.

Čelovka HL50 poskytuje hned čtyři režimy výkonu: při napájení z CR123A baterie 365 lumenů v režimu BURST (po dobu držení tlačítka), 170 lumenů po dobu až tří hodin, 60 lumenů po dobu téměř deseti hodin a při světelném toku 4 lumeny je HL50 připravena vám nepřetržitě posloužit po dobu více než 6 dnů. Ekvivalentní hodnoty při napájení z dobíjecí tužkové baterie s kapacitou 2500mAh potom jsou 285 lumenů/BURST, 150 lumenů/2 hodiny, 55 lumenů/6,3 hodiny, 3 lumeny/110 hodin. Čelovka je také osazena moderní elektronikou, jejíž digitální regulace zajišťuje konstantní jas a ochranu proti opačnému vložení baterií. Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009. Svítilnu HL50 lze bez nadsázky využít univerzálně: cyklistika, outdoorové aktivity, večerní a zimní běhy, treky, kempování, práce v dílně a garáži, ale také např. dohledávky zvěře a rybaření; to je jen krátký výčet možností, kdy oceníte tohoto spolehlivého pomocníka ve zhoršených světelných podmínkách.

Čelovka HL50 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 359 Kč včetně DPH.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie SPORT Life 2016

Video

Současně také

Dance Life Expo
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště