Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
7.-10.11. 2013

Sportovní veletrh pro všechny

STAKI – NEW WAY TO SKI

 

Popularita lyžování opět roste

Po letech určitého poklesu zájmu o alpské lyžování, který byl způsobený zejména zvýšenou popularitou snowboardingu, začínají provozovatelé zimních středisek i prodejci sportovních potřeb zaznamenávat renesanci lyžování. Zejména zásluhou zvýšeného úsilí do vývoje nových lyží a nových způsobů lyžování se daří na zasněžené svahy vracet a přivádět stále více lyžařů.

Jedním z příkladů inovativního přístupu k lyžování je vynález s názvem STAKI, což znamená stabilní ski neboli stabilní lyže.

Oproti klasickým lyžím, které existují v různých délkách a technických provedeních, určených různým věkovým a výkonnostním skupinám lyžařů, jsou STAKI mnohem univerzálnější a přístupnější. Není třeba řešit výšku lyžaře a přizpůsobovat jí délku lyží. STAKI v základní variantě jsou použitelné pro všechny jezdce od 120 centimetrů výšky. Verze STAKI lyží pro nejmenší lyžaře však už také existují.  

Univerzálnost STAKI spočívá v jejich originálním technickém řešení. Jedná se o lyže zakončené patentovanou stabilizační koncovkou s vertikálními lamelami, která zajišťuje bezpečnou jízdu na všech druzích svahů i sněhu. Oproti normálním lyžím jsou STAKI poměrně krátké, dosahují přibližně poloviční délky. Právě díky tomu jsou však velmi snadno ovladatelné. Stabilizační koncovka zase zvyšuje bezpečnost.

Jízdu na STAKI lyžích si mohou užívat všechny výkonnostní kategorie lyžařů.

Začínajícím lyžařům, dětem i dospělým, STAKI pomáhají rychle se naučit správný sjezdový postoj. Na klasických lyžích se při záklonu lyže nekontrolovaně rozjedou, což vede samozřejmě k pádu. STAKI svojí konstrukcí při nesprávném záklonu zabrzdí a jezdci umožní najít a zaujmout správný postoj pro jízdu.

Méně pádů znamená hlavně u malých lyžařů i menší riziko, že je lyžování přestane bavit. Naopak se snadněji a rychleji dopracují k uspokojivým lyžařským zážitkům.

Na opačném konci lyžařské výkonnosti jsou vyznavači extrémního lyžování. Také pro ně jsou STAKI určené. Stabilizační koncovka umožňuje jízdu i na velice úzkých pásech sněhu, například v horských průrvách. Výhodou STAKI je i jejich nižší hmotnost daná menšími rozměry. Výstup na místo, odkud se může lyžař spustit za adrenalinem, je tak mnohem snazší a fyzicky méně náročný.

Princip lyží STAKI je ohleduplný i vůči lyžařům, kteří na svůj oblíbený sport museli doposud zapomenout ze zdravotních důvodů – po úrazu kolenních vazů apod. Na STAKI odpadá problém s velkým tlakem na kolena, jaký vzniká při zatáčení na dlouhých lyžích. STAKI tak dovolují vrátit se na zasněžené svahy i těm, kteří se z obavy ze zranění lyžování vzdali.

1 = posuvná špička vázání pro snadné nastavení na jinou velikost bot - lyžáku

2 = těžiště ovládání lyže - patka vázání, umístěná na rozhraní lyže a metalové koncovky

3 = kovová řídicí koncovka se svislými lamelami na spodní straně, která zvyšuje stabilitu

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie SPORT Life 2016

Video

Současně také

Dance Life Expo
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště