Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
4.-7.10. 2012

Mezinárodní sportovní veletrh

Užijte si jízdu s novinkou ReconČtvrtý ročník výstavy lyží, helem a chráničů představí také horkou novinku pro letošní zimní sezonu. Zařízení od firmy Recon Instruments udává přímo v brýlích GPS polohu, rychlost, výšku a mnoho dalšího. V české premiéře novinku představí společnost Virus Sport, provozovatel internetového obchodu helmy.cz.

Recon je revoluční zařízení pro vyznavače zimních sportů, kteří si chtějí dopřát tu nejlepší možnou podporu informačních a komunikačních technologií. Bylo vyvinuto ve spolupráci s výrobci brýlí na lyže a snowboard, do kterých lze vložit. Uživateli pak stačí sklopit zrak a v jeho zorném poli se objeví speciální obrazovka, která se jeví jako standardní 14" monitor se spoustou informací. Mimo jiné udává třeba rychlost, výšku, teplotu, dobu skoku nebo dobu tréninku. Jediným pohledem lze zjistit GPS polohu a lokalizaci kolegů. Novinka zobrazuje také SMS z telefonu a k dispozici je rovněž mapa z navigace a pohled z kamery na helmě.
„Recon umožňuje získat v reálném čase pouhým sklopením zraku mnoho užitečných informací a služeb. Obraz je výborně ostrý a jeho snadná přehlednost je až překvapující. Zařízení přitom nezabírá zorný úhel z brýlí ven při jízdě,“ popisuje novinku Vojtěch Bartoněk ze společnosti Virus Sport. Jak dodává, na výstavě helem na veletrhu SPORT Life si zájemci mohou zařízení Recon prohlédnout a případně i vyzkoušet, i když některé funkce lze správně zobrazit jen v terénu.

Recon je novinkou pro tuto zimní sezonu, která zatím není v prodeji. Zájemci si mohou vybrat ze dvou verzí, jednodušší MOD a složitější MOD LIVE, kterou je možné napojit na sportovní kameru, smartphon s Androidem apod. V méně vybavené verzi zařízení pořídite za necelých deset tisíc korun, v plnohodnotné verzi bude přibližně o pět tisíc dražší.

Vedle této technologické vychytávky vás na výstavě v pavilonu A2 čeká přibližně 200 modelů helem a chráničů páteře.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

SPORT Life 2012

Video

Současně také

Dance Life Expo
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Fotogalerie SPORT Life 2016

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště