Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
4.-7.10. 2012

Mezinárodní sportovní veletrh

Jan Fischer: Elektrokola mají budoucnost

 

K hostům letošních veletrhů sportu a tance patří i bývalý premiér a jeden ze současných kandidátů na českého prezidenta Jan Fischer. Ten si na brněnském výstavišti prohlédl všechny pavilony a v tom cyklistickém, kde se zastavil v prostoru u testování elektrokol, poskytl i krátký rozhovor.

Když tu byl před pár lety Gary Fisher, vynálezce horského kola, bylo jeho cílem vyjet si s návštěvníky veletrhu na cyklistický výlet a propagovat jízdu na horských kolech. Jaká je mise Jana Fischera, prezidentského kandidáta, na sportovních veletrzích v Brně?
Já nepropaguji horská kola jako můj jmenovec, i když kola mne samozřejmě zajímají. Přijel jsem se podívat, jak se daří tomuto segmentu na českém trhu a jak se daří vystavovatelům. Osobně mě zajímá trend elektrokol. Myslím si, že elektrokola mají budoucnost a bude jich u nás jezdit čím dál víc. Češi jsou velcí cyklisti, i když samozřejmě ne takoví jako v Holandsku, Dánsku či v jiných rovinatých zemích. Byl jsem dva roky v Londýně a tam se také jezdí hodně. Češi našli v kolech zalíbení, vozí si je na střechách aut a je dobře, že cykloturistika se stala nedílnou součástí turistiky, protože lidé tráví více času v přírodě. Na horském kole se dostanete prakticky všude, nejen na silnici, ale i do lesa. Tady na veletrhu každý, kdo má rád cyklistiku, najde, co potřebuje. Jsou tu k vidění  nádherné kousky.

Ve veletržním areálů probíhají současně čtyři veletrhy a výstavy, jejichž ústředními tématy jsou sport a tanec. Co podle vás potřebuje prezidentský kandidát víc – tanec nebo sport?
Na tanec teď moc v kampani nemyslím (smích). Jinak od každého něco. O veletrhu tance jsem se dozvěděl od pana generálního řiditele až dnes ráno. Je nesmírně zajímavé, jaký je o něj zájem. O tom, že je v této zemi zájem o sport,  se nemusíme přesvědčovat.  

Téma těchto veletrhů  úzce souvisí se životním stylem. Situace v České republice je poměrně tristní, zejména u mladých lidí a dětí, které se nezdravě stravují a málo se hýbou. Může stát napomoci zlepšení tohoto stavu nějakým systémovým opatřením? Jsou tu hlasy i z Parlamentu, jsou tu například pokusy o zavedení hodiny tělocviku navíc atd. Jak podle vás mohou veřejní činitelé ovlivnit životní styl mladých lidí v České republice?
Je fakt, že pohyb a sport nám z našeho životního stylu nějak vypadávají nebo se nám na něj nedostává příliš mnoho času. Na druhou stranu nejsem takový pesimista. Spousta mladých lidí chodí do posiloven, jezdí na kole, nejsou jenom vidět v autech nebo dopravních prostředcích. Mělo by toho být samozřejmě víc, a to platí i o propagaci zdravého životního stylu, ať už jde o pohyb nebo výživu. Je velmi důležité, a to říkám opravdu jako člověk ne příliš sportovní, abychom si to všichni uvědomili a posílali do společnosti jasný vzkaz: hýbejte se, sportujte, rozumně jezte, pokud možno nekuřte a nepřehánějte to s alkoholem.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

SPORT Life 2012

Video

Současně také

Dance Life Expo
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Fotogalerie SPORT Life 2016

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště