Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
4.-7.10. 2012

Mezinárodní sportovní veletrh

DANCE LIFE EXPO (DLE): premiéra začíná

 

Dnes ráno odstartoval nový taneční veletrh DANCE LIFE EXPO, který se na tři dny zabydlel v celém pavilonu E. Pozvolné dopolední tempo, kdy na osmi místech postupně začínaly jednotlivé workshopy zaměřené na různé tance, taneční styly i různé věkové kategorie (celkem v rámci DLE proběhne na 150 workshopů), bylo předznamenáním ostrého odpoledního startu programu na všech patrech. Ten je rozdělen na Program Show Stage, Expo Stage, Freestyle Stage a Theather Stage. 

Atraktivní pódium s hledištěm, tzv. SHOW STAGE vyrostlo v přízemí pavilonu E. Tam také vznikla plocha pro Mega Workshop. V prvním patře se zabydlely stánky, na kterých se prezentují jak výrobci tanečních oděvů, obuvi a dalších doplňků, tak také taneční školy a studia. Ty využívají účasti na veletrhu k vlastní propagaci, ale také k vyhledávání talentovaných mladých lidí. Na stejném patře je pět vyčleněných prostor pro workshopy, sportovní zóny, ale také odpočinkové zóny, bary a občerstvení. Ve druhém patře vzniklo druhé pódium s jevištěm nazvané Theather Stage a také jedno workshopové studio. Jen páteční program SHOW STAGE nabízí od odpoledních do večerních hodin šestnáct vystoupení a ukázek, EXPO STAGE šest, FREESTYLE čtyři a THEATER STAGE dvě.

Je patnáct hodin a nad hlavami diváků v THEATHER STAGE dvakrát zazní gong, nápadně podobný tomu divadelnímu. Druhá prosba směřuje k vypnutí mobilních telefonů. Pak sál potemní a pět tanečních párů spojí svoje umění s Mozartovou hudbou. Studenti Tanečního centra Praha, konkrétně komorního souboru Balet Praha Junior, se představují v úvodním vystoupení. „Na repertoáru máme tři hodiny jednoaktových baletů, zahrnující klasiku, modernu i jazz,“ říká Antonín Schneider, který slovem prokládá jednotlivé kusy a uvádí další taneční čísla na černošský spirituál a Paganiniho sonátu v podání Pavla Šporcla. „Diváci v Brně nás znají z Reduty či Janáčkova divadla,“ dodává, když představuje současné aktivity souboru. Ve stejnou dobu se proměňuje v realitu i program na EXPO STAGE. Orientální tanec Dalal Al Sabah střídá hair show Francka Provosta. Taneční veletrh DLE začíná nabírat na obrátkách, hlavní návštěvnický zájem se očekává během víkendových dnů.

Máte dotazy ohledně Festivalu?
Volejte info linku 541 153 333
pro návštěvníky i vystavovatele.


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

SPORT Life 2012

Video

Současně také

Dance Life Expo
4.-6.11. 2016


IN-JOY
4.-6.11. 2016


You2ber Life
5.11. 2016


Caravaning Brno
3.-6.11. 2016


GAUDEAMUS
1.-4.11. 2016

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště