Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
10.-13.11. 2011

Mezinárodní sportovní veletrh

Petr Koukal: propagace sportu je strašně důležitá

 

Pětinásobný mistr České repliky v badmintonu Petr Koukal na brněnské výstaviště spěchal z Bahrajnu, protože si nechtěl nechat ujít příležitost propagovat badminton i sport jako takový. Stejně nadšeně se chystal také na prohlídku celého veletrhu, protože se sem těšil už několik let.

Petra Koukala jsme zastihli u badmintonového kurtu v pavilonu B, kde právě „vyučoval“ další úspěšné jihomoravské sportovce. Svou přítomnost vysvětlil jednoduše:
Mám v Brně půlku rodiny a hraju tady za badmintonový tým v Jehnicích, se kterým jsme dvakrát za sebou vyhráli extraligu. Moc rád se takovýchto akcí účastním, protože tak můžu nejen badminton, ale i sport jako takový přiblížit lidem, kteří se k němu třeba jinde nedostanou. Pro náš poměrně malý sport je velmi důležité, aby se s ním veřejnost seznámila. A myslím si, že pro lidi může být docela zajímavé vidět badminton na živo.

Utkal jste se tu jen se samými amatéry?
Vlastně jsem tady původně ani neměl být. Myslel jsem, že ještě budu hrát na turnaji v Bahrajnu, ale bohužel se mi nedařilo. Včera jsem prohrál a rovnou jsem přiletěl, abych tuto akci stihl. Proto jsem ani neměl zajištěného žádného sparing partnera, ale hrál jsem tady s různými známými sportovci, třeba s Lukášem Konečným, Lukášem Krpálkem, s kluky z kolové, s nohejbalisty a dalšími. Všichni si badminton vyzkoušeli a já jsem zvědavý, jestli si teď zkusím zase nějaké jejich sporty. Do ringu se úplně neženu, na to se zrovna necítím, ale jinak si to tady moc užívám. Neberu to jako povinnost, ale jako velmi příjemnou změnu a moc příjemnou sobotu.

Byl jste se na veletrhu SPORT Life podívat už někdy dříve?
Jsem tu poprvé, i když mě sem už mockrát zvali různí lidé. Jenže veletrh je o víkendu a tato část sezony je vždycky hrozně nabitá turnaji, takže jsem pokaždé hrál někde v zahraničí. Letos jsem byl taky smutný, že mi to zase nevyjde, ale naštěstí nebo bohužel mi to nedopadlo v Bahrajnu. A když už jsem tam nemohl uhrát to, co jsem chtěl, jsem rád, že jsem to stihnul aspoň tady.

Když už tady jste, podíváte se i do dalších pavilonů?
Stoprocentně. Jsem tady na celý den a možná přijdu i zítra. Jakmile mi v pavilonu skončí program, chystám se proběhnout všechno ostatní. Zajímají mě kola, protože cyklistika je součást mojí kondiční přípravy. Taky si myslím, že tady potkám spoustu kamarádů a různých lidí pohybujících se kolem sportu. Naše skupinka sportovců, která se představila na stánku Jihomoravského kraje, si na výstavišti asi udělá kolečko, všechno si obejdeme a vyzkoušíme. Těším se na nové věci a trendy.

Jak tento veletrh jako sportovec hodnotíte?
Je to největší sportovní veletrh v České republice a líbí se mi tady. Už kolem desáté dopoledne bylo v pavilonu poměrně hodně lidí, což mě příjemně překvapilo. Mám z toho radost a myslím si, že by to chtělo ještě víc podobných akcí. Propagace sportu je často o dobrovolné práci lidí, ale je to strašně důležitá věc – samozřejmě nejenom pro nás sportovce, ale hlavně pro lidi a mládež, která si třeba půjde raději vyzkoušet sport místo posedávání na ulicích.

SPORT Life 2011

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie SPORT Life 2016

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště