Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
10.-13.11. 2011

Mezinárodní sportovní veletrh

Konečný: „V exhibici dávám je pětiprocentní údery.“

 

Boxer Lukáš Konečný, který se připravuje na zápas o titul mistra světa v superwelterové váze, představil své umění v malém ringu v pavilonu B, kde se postavil netradičním soupeřům - zájemcům z řad návštěvníků. Ještě před touto exhibicí jsme nejlepšího českého profesionálního boxera požádali o rozhovor.

Kde se v Brně berete?
To je jednoduché. Za prvé jsem se v Brně narodil a žil jsem tu do osmi let, kdy jsem se přestěhovali do Ústí nad Labem. Moji rodiče se mezitím přestěhovali zase zpátky do Brna, takže sem jezdím opravdu často. Za druhé mám v Brně spoustu příbuzných a kamarádů. Navíc se tu měl 30. září konat můj duel o mistra světa, ale soupeř Sergej Dzinziruk se dvanáct dní před zápasem zranil. Teď už mám náhradního soupeře Zaurbeka Bajsangurova a o titul mistra světa s ním budu boxovat koncem února, ale ještě se řeší kde. Může to být někde na východě, na Ukrajině nebo v Rusku, odkud můj soupeř pochází.

Má ještě Brno šanci, že tento váš  mistrovský duel uvidí?
Bohužel si myslím, že jenom malou, protože na straně mého soupeře jsou větší finanční možnosti a profesionální box je hodně o penězích.

Uvidí vás Brno boxovat alespoň při nějaké jiné příležitosti?
Určitě ano. S pořadateli jsme se domluvili, že ať už to dopadne jakkoli, dřív nebo později pro fanoušky, kteří se na brněnský zápas těšili, nachystáme nějaký adekvátní večer. Takže i kdyby se v Brně v blízké době neboxovalo o mistra světa, stejně tady - a pokud možno v hale Rondo -  chceme někdy v polovině roku uspořádat kvalitní večer s účastí nejlepších boxerů, kteří v České republice jsou.

Myslíte exhibici?
To zrovna ne, v profi boxu se exhibice moc nedělají. Exhibice je třeba to, co proběhne dneska na výstavišti, že si s někým lehce zaboxuju, ale v profesionálním boxu je to vždycky na tvrdo. Prohra je tam vždycky špatná a prohrát nechce nikdo.

V Brně jste často. Byl jste tady už i na sportovním veletrhu?
Na tomto veletrhu jsem už podruhé jako aktivní účastník. Minule jsem tady měl autogramiádu na stánku jedné firmy, ale letos budu poprvé boxovat. V ringu předvedu ukázku lehkého tréninku a nějaké sparingy, které mají vždycky největší úspěch. Zaboxuji si s lidmi, kteří budou mít zájem, a rád bych s nimi předvedl i část tréninku. Cílem je, aby lidé viděli, co od tohoto sportu mohou očekávat.

Čili i naprostý amatér si může natáhnout rukavice a postavit proti Lukáši Konečnému?
Naprosto bez problému. Dělám taky trenéra a mám tréninky i pro lidi, kteří s boxem nemají žádnou zkušenost. Spoustu z nich tento sport nakonec chytí, protože box se nemusí dělat jen výkonnostně nebo tzv. do krve. Je to vhodný sport i pro zvyšování fyzické kondice a odolnosti.

Takže se návštěvníci nemusejí bát vstoupit s vámi do ringu?
To vůbec ne. I ženy si box mohou zkusit úplně bez problémů, prostě si vezmou rukavice a zkusí si do mě bouchnout. Když jim dám úder já, bude to úder třeba s pětiprocentní silou, tak abych jim něco neudělal, protože to by byl samozřejmě průšvih.

Už jste někdy zkoušel boxovat se ženou?
Ano, už jsem to zkoušel…ale ono to není moc o boxu. Se ženskou je to spíš pošťuchování :-)

Co vás v nejbližší době čeká?
Koncem února zápas o titul, takže teď už jsem v tréninku. Jenom kolem Vánoc si dám kratičkou pauzu a pak mě čekají necelé dva měsíce přípravy naplno včetně úpravy stravy a podobných věcí.

Který soupeř je pro vás příjemnější? Ten, který vás v září minul, nebo ten, proti kterému zřejmě nakonec nastoupíte?
Nedokážu to zhodnotit předem, poznám to až  zápase. S Dzinzirukem jsem už boxoval dřív, což byla trochu výhoda, protože jsem si na něj věřil a věděl jsem, že ho můžu porazit, zvlášť na domácí půdě v Brně. S novým soupeřem nemám žádné zkušenosti, ale myslím si, že se kvalitativně dá srovnat s tím původním. Přesvědčím se o tom teprve v zápase, kde nejspíš bude výhoda domácího prostředí na straně mého soupeře.

Přesto si věříte?
Určitě bych nešel do zápasu, kde bych neměl šanci vyhrát. Jdu do toho s tím, že chci vyhrát a získat titul mistra světa.

Držíme palce!

SPORT Life 2011

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie SPORT Life 2016

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště