Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life
nyní jako Life!

Veletrh sportovních potřeb a volnočasových aktivit

Mistrovství České republiky v biketrialu 2014 na veletrhu SPORT Life

 

Tímto závodem tak bude ukončen devítidílný seriál ČMF mistrovství ČR v biketrialu 2014. Po těchto závodech budou vyhlášeni nejen vítězové samotného závodu, ale i Mistři ČR pro rok 2014 v kategorii ELITE a JUNIOR a Přeborníci ČR v kategorii SENIOR, MINIME, BENJAMIN, POUSSIN a FEMINE. Nejen tento závod, ale i celá letošní  sezóna by se neobešla bez finanční a materiální podpory partnerů, ke kterým patří Generální partner Česká motocyklová federace, partneři Pivovar Černá Hora, LIKO-S, BVV, Prefa Brno a,s, ÚAMK, Nadace sportující mládeže a další partneři, kteří podporují místní kluby při pořádání závodů a jejich další činnosti.

Pořadatelem letošního závodu na brněnském výstavišti je komise biketrialu ČR. Na jezdce nejen z ČR, ale i ze zahraničí čeká 6 KÚ, které budou absolvovat ve dvou kolech. Kontrolní úseky jsou umělé, postaveny z pražců, skruží, klád, cívek a jiných materiálů. Letos se na přípravě finálového závodu výraznou měrou podílela firma PREFA Brno a Mendelova univerzita v Brně Školní lesní podnik Křtiny, kteří se svými produkty podílely na stavbě velmi atraktivních sekcích. Firma LIKO-S již tradičně připravila sekci s umělým vodopádem.

V sobotu se na start v 10:00 hod. postaví cca 50 nejlepších jezdců z kategorií Junior, Senior a Elite, kteří budou bojovat o poslední body do celkového pořadí. V kategorii ELITE pak uvidíme 13 nejlepších českých jezdců, které doplní jezdci ze zahraničí. Mezi y nejúspěšnější patří Václav Kolář a Martin Kakáč, kteří hájí české barvy i ve světových a evropských šampionátech.

I letos se pojede tzv. finále pod  názvem „ O pohár Prefa Brno“, které odstartuje v 15,00 hod.. Do tohoto finále, které se již nezapočítává do seriálu MČR, postoupí 6 - 8 nejúspěšnějších jezdců z dopoledního závodu a diváci tak budou moci shlédnou opravdové biketrialové umění a show.

V neděli  pak odstartují v 10:00 hod mládežnické kategorie Poussin ( 7 – 9 let ), Benjamin ( 10 – 12 let ) a Minime ( 13 -15 let ) a Femine ( dívky ), které budou bojovat o tituly Přeborníka ČR. Jak v sobotním závodě, tak i v neděli mají některé kategorie již jasno o celkovém vítězi. Na některé jezdce ovšem čeká ještě tvrdý boj o umístění. I v tomto závodě se objeví zahraniční jezdci hlavně ze Slovenska.

Po letošním Mistrovství světa, které proběhlo o prázdninách ve Španělsku a České republice, lze konstatovat, že Česká republika upevnila své postavení ve světové špičce. Právě tak v brněnské závodě uvidíte letošního Mistra světa v kategorii Elite Václava Koláře, Vícemistra z roku 2013 a 2014 v kategorii Senior Martina Kakáče, bronzového Juniora z letošního MS Ondřeje Šenka a spoustu mladých talentovaných jezdců, kteří na letošním MS o sobě dali vědět, že se s nimi musí počítat.

Datum: 8.9.2014 12:39:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie SPORT Life 2016

Video

Současně také

Dance Life Expo
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště