Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REHAPROTEX
19.-22.9. 2017

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Doprovodný program veletrhu REHAPROTEX 2017

19. 9. 2017 – úterý

11.00 – 14.00
Cestování po železnici pro všechny

Organizátor: NRZP
Místo konání:
Pavilon A3, sál Morava

9.30 – 15.00
Funkční poruchy nohou a možnosti jejich korekce

Organizátor: Česká obuvnická a kožedělná asociace, Česká podiatrická společnost
Místo konání:
Administrativní budova, sál 102

9.00 – 17.00
Virtuální realita
Organizátor: ARCHPRINT
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 005

9.00 - 17.00
Sociálně-právní poradenství pro osoby se zdravotním postižením

Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 013

10.00 – 16.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 027

  • 10.00 - 12.00
    Intimní poradna -  Mgr. Ria Svítilová
  • 12.00 - 14.00
    Poradna pro život s postižením – Mgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
  • 14.00 - 16.00
    Bezbariérové úpravy v praxi - Ing. arch. Adam Erben

10.00 – 10.30
Poradenské okénko pro OZP

Přednáší: Mgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

10.30 – 11.00
Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce

Přednáší: Bc. Lucie Chýlková, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

11.00 – 11.30
Komplexní a kontinuální podpora v ParaCentru Fenix

Organizátor: ParaCentrum Fenix
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum 

11.30 – 12.00
Bezbariérové úpravy v praxi

Přednáší: Ing. arch. Adam Erben
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

12.00 – 12.30
Úskalí seznámení na internetu     

Přednáší: Mgr. Ria Svítilová
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

12.30. – 13.00
Knižní představení: O divokém prasátku
Přednáší: Aneta Hegyiová
Organizátor: spolek OUKEJ
Místo konání: Pavilon A2, Programové centrum

13.00 – 13.30
Výcvik asistenčního psa

Přednáší: Irena Soukupová
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

13.30- 14.00
Vozík není v životě překážkou (aneb i s handicapem se dá žít aktivní a samostatný život)

Přednáší: Ondřej Srp
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

14.00 – 14.30
Umím a pečuji - podpora pečujících osob (neformálních pečujících)

Přednáší: Hana Svobodová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

14.30 – 15.15
Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti

Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

15.30. – 17.00
Prevence úrazů páteře a míchy

Organizátor: ParaCentrum Fenix
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum


20. 9. 2017 – středa

9.30 – 12.00
Podpora lidí s postižením a seniorů v běžném prostředí
Organizátor: Ministerstvo práce a sociálních věcí
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava

9.00 - 17.00
Sociálně-právní poradenství pro osoby se zdravotním postižením
Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 013

10.00 – 16.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 027

  • 10.00 - 12.00
    Poradna pro život s postižením -  Mgr. Kateřina Jirsová
  • 12.00 - 14.00
    Umím a pečuji - podpora pečujících osob (neformálních pečujících) - Hana Svobodová, DiS.
  • 14.00 - 16.00
    Bezbariérové úpravy v praxi - Ing. arch. Adam Erben

12.00 – 14.00
Setkání pracovníků VZP

Organizátor:
Místo konání:
Pavilon A3, sál Brno

13.00 – 16.00
Principy zdravého sezení a mobility na vozíku

Přednáší: Zdeňka Faltýnková
Organizátor: Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.
Místo konání:
Pavilon A3, sál Morava

13.00 – 15.00
Zdravotnické prostředky a kontroly SÚKL
Nová evropská nařízení

Organizátor: RE-MEDICAL s.r.o.
Místo konání: Kongresové centrum, sál D

Seniorský program
Organizátor: SunDrive Communications
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

  • 10.00 - 10.10
    Přivítání návštěvníků, prezentace programu
  • 10.10 – 10.20
    Chytré řešení pro Brno
  •  10.00 – 10.30
    Umělecké vystoupení
  •  10.30 – 12.00
    Tanzánií na vozíku i traktorem
    Přednáší: Bc. Ladislava Blažková
    Organizátor: Liga vozíčkářů
  • 12.00 – 12.45
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 12.50 – 13.00
  • Prezentace projektu politiky stárnutí v krajích
  • 13.00 – 13.30
    Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce
    Přednáší: Bc. Jan Dvořáček
    Organizátor: Liga vozíčkářů
  • 13.30 – 13.50
    Zdravá výživa 
  • 13.50 – 14.00 
    Knihovna Jiřího Mahena
      
  • 14.00 – 14.10
    Oči a jejich zdraví, péče o oči …
      
  • 14.10 – 14.55
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti

    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o. 
  • 15.00 – 16.10
    Naďa Urbánková
  • 16.15 – 16.35
    Jóga – cesta za zdravím
  •  16.35 – 16.50
    Svaz důchodců / Rada seniorů
  •  16.50 – 17.00
    Rozloučení, pozvánka na program dalšího dne

21. 9. 2017 – čtvrtek

9.00 - 17.00
Sociálně-právní poradenství pro osoby se zdravotním postižením
Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 013

10.00 – 13.00
Kulatý stůl na aktuální problematiku

Organizátor: Veletrhy Brno, a.s.
Místo konání:
Pavilon A3, sál Brno

10.00 – 16.00
Valná hromada

Organizátor: Asociace pro osobní asistenci
Místo konání:
Kongresové centrum, sál D

10.00 – 16.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 027

  • 10.00 – 12. 00
    Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce – Bc. Lucie Chýlková, DiS.
  • 12.00 - 14.00
    Poradna pro život s postižením -  Mgr. Kateřina Jirsová
  • 14.00 - 16.00
    Bezbariérové úpravy v praxi - Ing. arch. Adam Erben

13.00 – 15.00
Seminář NRZP k zákonu o pomůckách pro zadravotně postižené
Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A3, sál Morava

Seniorský program
Organizátor: SunDrive Communications
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

  • 10.00 – 10.05
    Přivítání návštěvníků, prezentace programu 
  • 10.05 – 10.25
    Komplexní a kontinuální podpora v ParaCentru Fenix
    Organizátor: ParaCentrum Fenix
  • 10.25 – 11.00
    Jídlo jako jed – jídlo jako lék
  •  11.00. – 12.00
    Prevence úrazů páteře a míchy
    Organizátor: ParaCentrum Fenix
  • 12.00 – 12.45
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 12.50 – 13.20
    Knižní představení: O velké řepě
    Přednáší: Barbora Dohnalová
    Organizátor: spolek OUKEJ
  • 13.15 – 13.30
    Wellness a relaxace
  •  13.45 – 14.00
    Senior Point, spotřebitelská problematika
  •  14.00 – 15.00
    Důsledky nečinnosti po mozkové mrtvici a cvičení s podporou tělesné hmotnosti
    Přednáší: Jorgen R. Jorgensen
    Organizátor: VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  • 15.00 – 16.00
    Hlavní hudební vstup – Zdeněk Junák
  •  16.00 – 16.20
    Jóga – cesta za zdravím
  •  16.20 – 16.30
    Senior Pas, mobilní aplikace, novinky projektu …
  •  16.30 – 16.50
    Hands Dance
    Organizátor: spolek Oukej
  • 16.50 17.00
    Rozloučení


22. 9. 2017 – pátek

9.00 - 17.00
Sociálně-právní poradenství pro osoby se zdravotním postižením
Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 013

 10.00 – 10.30
Opatrovnictví dle NOZ    

Přednáší: :  JUDr. Marcela Fryštenská
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

10.30 – 14.00
Odborné poradenství*

Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, st. č.

  • 10.30 – 12.00
    Právní poradna - JUDr. Marcela Fryštenská
  • 12.00 – 14.00
    Dluhové poradenství - JUDr. Marcela Fryštenská

10.30 – 11.00
Umím a pečuji - podpora pečujících osob (neformálních pečujících)

Přednáší: Hana Svobodová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

11.30 – 12.00
Zaměstnávání OZP a uplatnění na trhu práce

Přednáší: Bc. Jan Dvořáček
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

13.00 – 13.30
Poradenské okénko pro OZP

Přednáší: Mgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum

13.30 – 14.00
Bezbariérové úpravy v praxi

Přednáší: Ing. arch. Adam Erben
Organizátor: Liga vozíčkářů
Místo konání:
Pavilon A2, Programové centrum


19. – 22. 9. 2017 – úterý – pátek

9.00 - 17.00
Sociálně-právní poradenství pro osoby se zdravotním postižením
Organizátor: NRZP
Místo konání: Pavilon A2, st. č. 013

9.00 – 17.00
Podpora veřejného zdraví – zdravý životní styl, prevence závislostí na alkoholu, tabáku, drogách, prevence úrazů a sexuálně rizikového chování, výchova ke zdraví dětí a mládeže

Organizátor: Státní zdravotní ústav, Oddělení podpory zdraví Brno
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 009

9.00 – 17.00
Právní poradna – odborný poradenský servis

Organizátor: Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s.
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 015

9.00 – 17.00
Dětský koutek
– Pavilon A2, st. č. 001

11.00 – 12.00, 14.00 – 15.00
Workshop – polohování pacienta pomocí elektronického systému TurnAid
Organizátor: LB BOHEMIA, s.r.o.
Místo konání: Pavilon A1, st. č. 007


19. – 21. 9. 2017 – úterý – čtvrtek

9.00 – 17.00
Ukázky líčení pro seniory a poradenství

Organizátor: Mary Kay
Místo konání:
Pavilon A2, st. č. 002

* Zájemci o odborné poradenství si mohou rezervovat 20 – 30 minutový prostor pro konzultaci v diskrétní zóně u konkrétního specialisty ve výše uvedených časech na poradna@ligavozic.cz, tel. 725 122 853.

Změna programu vyhrazena
Stav ke dni 18. 9. 2017

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště