Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS / ISET
22.-24.5. 2013

Mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb

DuPont

 

DuPont Thermo-Man®, zařízení pro testování tepelné odolnosti na figuríně, přijíždí na Pyros, aby vyhodnotilo odolnost zásahových oděvů proti ohni při teplotě dosahující 1000°C!

Zajímali jste se někdy o to, jak se hasiči dostanou z hořících budov bez zranění? Možná používají oděvy, testované na zařízení Thermo-Man®, figuríně v životní velikosti, která měří ochranné vlastnosti oblečení pro hasiče, pracovníky v průmyslu, armádu a policii v realistických podmínkách požáru, v prostředí dosahujícím teploty roztavené lávy. Jedná se o jeden z nejvyspělejších systémů pro vyhodnocení popálenin na světě, který poskytl základ pro vývoj zkušební normy ISO 13506.

Na figurínu Thermo-Man®, umístěnou v proskleném kontejneru, se navlékne zkušební oděv, který je v následném testu pohlcen plameny. 122 tepelných senzorů zaznamenává nárůst teploty na povrchu figuríny a pomocí počítačové simulace lze předpovědět, jak účinně oděv ochrání uživatele před ohněm a popáleninami. Program analyzuje rozsah popálenin 2. a 3. stupně, čas jejich nástupu, umístění na těle a pravděpodobnost přežití. Thermo-Man® rovněž ukazuje, jak nehořlavé vlákno DuPont Nomex® reaguje v kritických podmínkách požáru.

Nyní máte šanci vidět zařízení Thermo-Man® v akci, poprvé živě v České republice, a oslavit s námi 20. výročí založení předního výrobce ochranných oděvů a partnera programu DuPont Nomex®, firmy DEVA F-M. s.r.o. Navštivte naši společnou expozici na venkovní ploše mezi pavilóny F a Z.


PYROS/ISET 2013

Vyberte si veletrh

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště