Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROPET
24.-26.6. 2011

Mezinárodní výstava chovatelských potřeb

Zakrslí králíci nejlepší jsou mazlíci

Zpestřením letošního PROPETU bude i výstava zakrslých králíků. Pro svůj vzhled, velikost i nenáročnost se stávají stále oblíbenějším domácím mazlíčkem,  a tak jistě přilákají velké množství velkých i malých návštěvníků.


Výstavu zaštiťuje  Jindřich Šíp, posuzovatel králíků, předseda klubu chovatelů zakrslých králíků, člen ústřední odborné komise chovatelů králíků, který do Brna přiveze přibližně 60 jedinců různých druhů a barevných rázů. Najdete mezi nimi plemena Zakrslý beran,  Zakrslý barevný, Zakrslý rex, Zakrslý liščí bílý červenooký, Zakrslý saténový nebo Zakrslý zaječí. Mezi vystavenými najdete i Evropské šampióny a Evropské mistry.

Novinkou v České republice jsou Zakrslí zaječí ve všech barvách, velmi vzácní jsou Zakrslí berani v barvě isabela a červený strakáč. Evropským unikátem jsou Zakrslí saténoví meklenburští strakáči červení.Výstava bude propagační a prodejní.

Králičí Hop

Králičí hop je jedním z nejmladších sportů se zvířaty, který v současné doslova dobývá celý svět. Vznikl zhruba před 30-ti lety ve Švédsku, Dánsku a Norsku. V dnešní době se šíří do Anglie, Ameriky, Německa i Švýcarska. V dubnu letošního roku vznikl klub Králičí Hop i v Čechách, takže koncem letošního roku bude možné závodit s králíčky i u nás.

Králíci ve světě skáčou ve čtyřech disciplínách: rovinná dráha (rovinka), křížená dráha (parkúr), skok vysoký a skok daleký. V rovinné i křížené dráze se hodnotí čas a počet shozených překážek. Překážky mají určité pořadí, ve kterém se musí překonávat. Změna pořadí překážek znamená diskvalifikaci. Skok vysoká a daleký je podobný lidským atletickým disciplinám. Každý králík má 3 pokusy na překonání určité výšky nebo dálky, pokud uspěje, laťka se zvedá o dalších 5 cm. Světový rekord v posledních dvou jmenovaných disciplínách drží Dánsko, ve skoku dalekém skočil dánský králičí šampión rovné  tři metry. Rekord ve skoku vysokém činí 99,5 centimetrů.

Pro králičí Hop se hodí jakékoliv plemeno králíků, zakrslá i malá plemena, nebo jejich kříženci. Daleko víc je důležitá povaha králíčka, dobrý „skokan“ se musí již skokanem narodit. Navíc musí být nebojácný a mít dobrý vztah k lidem. Na výstavišti bude předvedena ukázka rovinné dráhy v provedení deseti králíčků, a to od pátku do neděle v pavilonu A1 vždy v 10hod, 13hod, 16hod.

Mohlo by vás zajímat

PROPET 2011

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště