Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROPET
24.-26.6. 2011

Mezinárodní výstava chovatelských potřeb

Ráj zvířat na brněnském výstavišti - poslední červnový víkend

Po dvou letech se brněnské výstaviště stane opět světem zvířat, jejich chovatelů a milovníků. V termínu od 24. do 26. června se zde již po třinácté koná mezinárodní výstava chovatelských potřeb PROPET.

PROPET je jedinečnou příležitostí k nákupu krmiv, veterinárních a kosmetických přípravků, potřeb pro chovatele, kynologických sportovních a výcvikových pomůcek a dalšího chovatelského příslušenství.
Prezentace 139 vystavovatelů z osmi zemí (ČR, Francie, Německo, Polsko, Slovensko, Španělsko, Turecko) je zárukou pestré nabídky potřeb nejen pro chovatele psů, koček, ale i terarijních zvířat, hlodavců, drobných savců, exotického ptactva a akvaristiku. Díky pravidelné účasti významných firem a komplexnosti akce, se PROPET řadí mezi přední specializované kontraktační a prodejní výstavy v České republice. Expozice firem zaujímají plochu 2336 metrů čtverečních, najdete je v pavilonu A1 a přilehlých venkovních plochách. 

Soutěže psů a koček
Milovníci domácích mazlíčků si v Brně přijdou na své zejména o víkendu (25.-26. června), souběžně s PROPETEM totiž probíhají v areálu výstaviště v pavilonech B, D a C i mezinárodní výstavy psů a koček. Více než čtyři tisíce psů se předvede na mezinárodní výstavě psů INTERCANIS. Vystavována budou lovecká plemena, pastevecká plemena, pracovní, společenská, dále národní plemena i plemena dosud neuznaná Mezinárodní kynologickou federací. Psy uvidíte nejen na „předváděcím molu“, ale také v pohybu při mezinárodní soutěži psů INTERCANIS AGILITY. Jedná se o závod podobný koňským parkurovým skokům, pes probíhá pod vedením svého pána překážkovou trať, přičemž se hodnotí čas a bezchybnost provedení v jednotlivých parkurech. Na travnaté venkovní ploše v areálu výstaviště bude k vidění přibližně 100 závodníků z celé Evropy.
Pokud dáváte přednost kočičí společnosti, zajděte si na mezinárodní výstavu koček INTERFELIS. Ze čtyřiceti dvou uznávaných plemen koček jich většinu uvidíte na výstavišti. Nejvíce budou zastoupena „módní“ plemena- krátkosrsté britské a polodlouhosrsté mainské mývalí, určitě zde najdete i méně početná velmi zajímavá plemena jako bezsrsté kočky sfinx nebo kudrnatý kornyš a devon rex. Samozřejmě nebudou chybět ani tradičně líbivé perské a exotické kočky, štíhlé siamské a orientální kočky.
Návštěvníci však budou mít příležitost vidět v rámci výstavy PROPET mnoho dalších zvířat. Součástí doprovodného programu bude výstava ušlechtilých potkanů, výstava zakrslých králíků a včelařská výstava.
Celou akci doprovází zábavný program, ve kterém vystoupí například zpěvačka Eva Pilarová, herečka Vanda Hybnerová,  MVDr. Hana Žertová ze známého pořadu Polepšovna mazlíčků.
V sobotu budou vyhlášeny výsledky  velké internetové soutěže NEJ PES 2011, kterou pořádá vydavatelství časopisu Blesk, a mnoho dalších zajímavostí pro dospělé i děti.

Zájmová i hospodářská zvířata
Souběžně konanou akcí bude již po druhé Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, a tak návštěvu lze rozšířit o prohlídku pavilonů s hospodářskými zvířaty a venkovních stájí s koňmi. V areálu vyrostou dvě krytá a jedno venkovní předvadiště, kde budou po celý den probíhat národní šampionáty a komentované přehlídky skotu, ovcí, prasat, koz a koní. Stánky prodejců doplní nabídku o jezdecké a chovatelské potřeby, stájové vybavení i zemědělskou techniku.
Najdete zde i řadu zajímavostí jako ukázky stříhání ovcí, spřádání vlny. Goralé z Jablůnkova zase předvedou, jak to vypadalo kdysi na salaši. V dobových krojích divákům ukáží, jak se rozdělává oheň dřevem pod kotlíkem, nebo jak se vyrábí sýry. To vše provoní speciality jako domácí klobásky, steaky, kozí sýry, kozí zmrzlina, mléčné výrobky nebo včelí produkty.

Mohlo by vás zajímat

PROPET 2011

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště