Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PENíZE
8.-11.3. 2012

Veletrh osobních financí a osobních investičních příležitostí

Přednášející a moderátoři doprovodného programu

 

Michal Valentík

má bohaté zkušenosti z kapitálového trhu jako senior makléř a proprietary trader. Působil dále v zahraničí, a to především jako specialista v úseku fúzí a akvizic. Nyní je hlavním investičním stratégem investiční společnosti ČP INVEST. Ve svých článcích a analýzách se zabývá především aktuálním vývojem na kapitálových trzích, investováním a ekonomickými teoriemi. Ve volném čase se věnuje horolezectví a kayakingu. Publikuje pravidelně na serverech Peníze.cz, Investicniweb.cz, portále Penizenavic.cz . Má svůj blog na iHned.cz.


Günter Deuber

je šéfanalytikem Raiffeisenbank pro oblast střední a východní Evropy působící ve Vídni. Předtím pracoval jako senior ekonom pro střední a východní Evropu v Deutsche Bank. Také radil členům Evropského parlamentu a někdejšímu eurokomisaři Olli Rehnovi v otázkách souvisejících s regionem střední a východní Evropy. Vystudoval filozofii a ekonomii.


Marek Janšta

absolvent VUT Brno se v 90.letech aktivně účastní počátků obchodování na znovuobnovené pražské burze, nejprve jako ředitel pobočky českého obchodníka s cennými papíry, později jako člen představenstva. Od roku 1997 se věnuje problematice kolektivního investování, zakládá poradenskou společnost KZ FINANCE specializující se především na investiční poradenství, server fondmarket.cz a oživuje server ifondy.cz. Věnuje se finančnímu poradenství na platformě e-commerce a oblasti lead generation pro finanční služby. Je dlouholetým vedoucím sekce investic při legislativní komisi USF ČR, kde se v poslední době angažuje zejména problematice legislativy pro probíhající důchodovou reformu. Názory na podílové fondy prezentuje často ve Studiu Burza ČT 24, v odborném tisku a na odborných finančních serverech.


Jakub Sýkora

odborník s téměř 20 lety zkušeností především v nadnárodních finančních institucích. Během svého profesního života prošel společnostmi jako CreditSuisse, Raiffeisenbank nebo AIG. V současné době zastává pozici ManagingDirector v lucemburské společnosti SFM Group, které se specializuje na tvorbu a zajišťování distribuce v oblasti investičních produktů. Společnost má aktivity ve více než třech desítkách zemí na pěti kontinentech a svým záběrem oslovuje široké spektrum klientů od retailových až po velké institucionální investory.


Martin Svoboda

Díky svým více než 25letým zkušenostem zná finanční a kapitálové trhy ze všech možných perspektiv – portfolio manažera, analytika, finančního poradce, žurnalisty a přirozeně i z pohledu investora, který na trzích investuje vlastní prostředky. Od roku 2002 je vydavatelem finančního časopisu ZertifikateJournal, předního informačně-poradenského média pro investování s certifikáty, strukturovanými finančními produkty. Svůj odborný zájem zaměřuje na problematiku vývoje nových finančních produktů a jejich využití při správě investičního portfolia.  


Enrico Colombatto 

Profesor ekonomie na Turínské univerzitě působí rovněž jako ředitel tamního Mezinárodního centra pro ekonomický výzkum. Zabývá se teorií práva a ekonomie. Autor stovky vědeckých článků, recenzí a několika knih navštěvuje poměrně často i Českou republiku, kde přednáší například na Vysoké škole ekonomické v Praze.


Miroslav Škvára

Od roku 1993 působí v oblasti financí a investic. Pracoval v Českomoravské stavební spořitelně, ING Penzijním fondu, ING pojišťovně, ING INTERINVEST, s.r.o. a společnosti FINCENTRUM. Provozuje webové stránky www.skvara.cz a www.abecedainvestora.cz  a přednáší externě v "Czech Management Institutu Praha – Manažerská fakulta ESMA Barcelona" a v Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT. Je autorem učebnice Finanční gramotnosti a členem Finanční akademie soutěže Zlatá koruna. Působí jako investiční zprostředkovatel a lektor finanční gramotnosti.


Jan D. Kabelka

je nyní v Erste Asset management GmbH odpovědný za produktová řešeni a jejich obchodní podporu ve střední a východní Evropě. Ve skupině Erste Group působí šestým rokem, drive v různých pozicích a v různých zemích v rámci Erste Group capital markets pro retailove klienty (treasury retail sales). V letech 2000-2007 byl v představenstvu ING Investment management CR a.s. odpovědný za rozvoj institucionálního obchodu a distribuci podílových fondu skupiny ING v Cele a Slovenské republice. Svou karieru ve finančním sektoru zadal v Citibank a.s. V roce 1997.  V letech 2008-2010 byl předsedou a místopředsedou Asociace pro kapitálový trh, na jejímž rozvoji se podílel od jejího založení.


Jiří Tyleček

Absolvent Univerzity Pardubice – Fakulty Ekonomicko-Správní. Má za sebou zahraniční stáže na Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias v Lisabonu a Pontifícia Universidade Católica v Rio de Janeiro. Hovoří anglicky a částečně portugalsky. Před svým působením v XTB pracoval jako finanční analytik v ING. V XTB se zabývá měnovými a komoditními trhy. Mezi jeho zájmy patří makroekonomie a měnová politika.


Lukáš Vácha

absolvoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a v rámci akademického programu studoval rovněž Universität zu Köln v Kolíně nad Rýnem.  Od roku 2000 do konce roku 2002 pracoval v Conseq Finance, a.s. jako obchodník s dluhopisy.
V letech 2003 až 2005 působil v České spořitelně, a.s. jako produktový manažer.  Od roku 2005 do roku 2008 pracoval v ČSOB Asset Management, a.s jako account manager pro institucionální klienty.  V prosinci 2008 se vrátil do skupiny Conseq a v Conseq Investment Management má jako obchodní ředitel na starosti sekci privátních a institucionálních klientů. 


Jan Maňák

je ředitelem rozvoje obchodu v České republice ve společnosti BNP Paribas Investment Partners, globálního správce aktiv s 500 miliardami eur pod správou. Předtím působil v České spořitelně v mnoha pozicích v oblasti finančních trhů. Vystudoval VŠE v Praze a získal titul MBA z DePaul University of Chicago.  


Martin Urban

má více jak patnáctiletou praxi na kapitálových trzích. V současné době je hlavním makléřem u online obchodníka s cennými papíry brokerjet ČS. Dříve pracoval na pozicích portfoliomanažera, makléře a investičního specialisty v ČS, Dresner Bank a IPB. Vystudoval inženýrské studium (finance a bankovnictví) na VŠFS.


Jiří Paták

vystudoval Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově. Absolvoval stáže u Light Waves Concept a Goldman Sachs v New Yorku. Krátce po dokončení studií zakládá svou první firmu, a to na zprostředkování hypoték. Do online světa ho přivádí Jakub Havrlant, se kterým spolupracuje na projektu Bezrealitky.cz. Společně pak přicházejí s konceptem Honzova hypotéka. Úspěch online hypoték přivádí do projektu strategického partnera Miton CZ a umožňuje vznik současné podoby finančního portálu chytryhonza.cz. 


Jan Dvořák

soukromý investor, absolvent pražské VŠE, následně tříletého postgraduálního studia britské asociace ACCA. Zaměřuje se na makroekonomickou analýzu a drahé kovy. Zakladatel a hlavní přispěvatel serveru http://proinvestory.cz/. Publikuje i na dalších finančních serverech.


Dima Esíčko

narodil se 7. listopadu 1980 v Kyjevě. Žil také v Rusku a Indii, a když se rodiče v roce 1995 rozhodli přestěhovat do Česka, odmítl je následovat. Hrál totiž v té době závodně basketbal a upřednostnil nabídku studovat ve Spojených státech a ve Velké Británii. Do Přerova se za rodinou přestěhoval až později. Vystudoval mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, v prosinci minulého roku byl jmenován regionálním ředitelem OVB.


Zlatko Mička

je sommeliér a podnikatel v oblasti vinařství. Od roku 1994 se jeho společnost Merlot d´Or věnuje dovozu vín z Francie. Je autorem řady publikací a článků o investičních vínech. Je také například sekretářem Asociace Sommeliérů ČR a prezident Sommeliér Club de Bourgogne a pořadatelem Audience Grand Cru Classé Bordeaux nebo soutěže Sommeliérů „Burgundský Hrozen.


Peter Voštinár

kapitálovým trhů se věnuje již od roku 2001, kdy jako amatér samouk začal studovat obchodování s akciemi. Jeho praktické zkušenosti se za deset let rozšířili o obchodování měnových párů, komodit, dluhopisů a úrokových sazeb. Praktické zkušenosti získal na Velké Británii a jako profesionální trader působí od roku 2006. Jeho společnost PEVONI - Trading Academy pořádá pravidelné semináře o investování a risk managementu. Je častým hostem ekonomických rubrik na STV a TA3.


Mária Gálová

Vystudovala Univerzitu přírodních věd  (UPJŠ) v Košicích. V letech 1994 – 2002 pracovala na Pražského Hradě v odboru, který měl na starosti veškeré společenské a kulturní činnosti. Poslední čtyři roky tento odbor vedla jako jeho ředitelka. Kromě jiných manažersky řídila dlouhodobé hradní umělecké aktivity jako festival Struny podzimu, Letní shakespearovské slavnosti nebo největší  český kulturní projekt Deset století architektury. Od roku 2003 pracuje jako ředitelka české pobočky slavného aukčního domu s mezinárodním působením – Dorotheum.
V roce  1999 vystudovala MBA na Sheffield Hallam University.


Ľuboš Mokráš

Na finančních trzích začal pracovat v roce 1994 v tehdy vznikající společnosti Expandia finance. Zpočátku se orientoval především na analýzu instrumentů s fixním výnosem, později na obecnou analýzu finančních trhů. Nyní pracuje dvanáctým rokem v České spořitelně, kde se zabývá především sledováním vývoje v hlavních světových ekonomikách a doplňkově komoditami a technickou analýzou.


Aleš Jelínek

jako správce majetku a produktový developer působil pro německou Commerzbank, francouzskou NATIXIS, britskou skupinu Barclays Global Investors a největšího správce majetku na světě, americkou skupinu BlackRock.  Od roku 2007 žije s rodinou v zahraničí, v roce 2010 založil v německém Mnichově společnost Jelinek Investments GmbH a inicioval projekt  E4U. E4U a.s. je projektová společnost, která necelý rok po založení úspěšně vstoupila na pražskou burzu cenných papírů.


Martin Kopáček

vedoucí prodeje předního tuzemského obchodníka s drahými kovy  SILVERUM s.r.o., jeho osobní specializací je především investiční stříbro z americké produkce. Od roku 1996 začal obchodovat na tuzemské burze, od roku 1999 aktivně obchoduje na amerických burzách. V tradingu preferuje opční obchody a hedžování portfolia, přičemž se zaměřuje na nesměrové opční strategie. Realizuje tradingové konzultace pro privátní klientelu.


Jaroslav Tupý

Obchodník na finančních trzích s osmnáctiletou praxí. Pracoval pro různé zahraniční fondy a pro brokerské domy a především jako soukromý investor. V současné době působí jako analytik a HeadTrader společnosti FX2business, která nabízí investičním společnostem nejmodernější technické nástroje a obchodní systémy pro řízení a správu jejich financí. Pravidelně komentuje aktuální vývoj na finančním trhu ve Studiu Burza ČT24 a externě přednáší na vysokých školách s ekonomickým zaměřením.


Libor Janoušek

se pohybuje na kapitálových od roku 1996, kdy začal pracovat jako burzovní makléř. Svou praxi později rozšiřoval v asset, risk a product managementu. V současné době působí jako obchodní ředitel v brokerjet České spořitelny a je především zodpovědný za komunikaci s klienty a jejich podporu. Absolvoval studia Executive Master of Business Administration.


Petr MAUR

vystudoval Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze. Během studia absolvoval stáž na HAMK Univerzitě ve Finsku a podílel se na realizaci projektu kogenerační jednotky. Podnikavý duch, odhodlání věci měnit, dravost a adrenalin, který trénuje při bojových sportech, yachtingu a potápění, ho přivedl během krátké doby až k vedení společnosti VSDK. Řídí obchod


Lukáš Kovanda

Vystudoval demografii na Přírodovědecké fakultě UK a ekonomii na Institutu ekonomických studií FSV UK.). Od roku 2007 je ekonomickým redaktorem a analytikem časopisu Týden, v němž od stejného roku vede rubriku Pop-ekonomie a uveřejňuje rozhovory s předními světovými ekonomy. Působí současně jako ředitel think-tanku Prague Twenty a přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE (kromě jiného i vlastní kurs nazvaný Pop-ekonomie). V roce 2009 mu vyšla kniha Příběh dokonalé bouře a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o finanční krizi a v roce 2011 pak bestseller Příběh dluhové smršti a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o dopadech finanční krize.


Petr Novotný

Absolvent American Institute of Arts and Science se specializací na portfoliomanagement (MBA). Předchozí 12letá investiční praxe na pozicích licencovaného burzovního makléře a privátního bankéře u společností Eastbrokers, Merrill Lynch, Citibank a HVB Bank. Dramaturgie a moderace pořadů Investorský magazín a Studio Burza na ČT24 v letech 2006 až 2009. Pravidelná externí pedagogická praxe na PBVOŠ - obor finanční poradenství od roku 2001 do současnosti. Moderátor a dramaturg pořadu Horký prachy (TV PRIMA). Šéfredaktor nezávislého portálu pro investory Investičníweb.cz od roku 2009 a časopisu Investiční magazín od roku 2011.


Roman Chlupatý

Roman Chlupatý je novinář, publicista a konzultant. Vystudoval mezinárodní vztahy a ekonomii na kanadské University of Toronto a Business and Finance Journalism na britské City University. V Česku spolupracuje s předními ekonomickými tituly jakými jsou Hospodářské noviny, e15 a nebo Investiční web. V zahraničí se jeho práce objevili například ve Francii, na Maltě a nebo v Číně. Je autorem knihy (Ne)mocná země: 14 rozhovorů o tom, co mění náš svět. Pro Rádio Česko zorganizoval sérii konferencí Malá země, velká výzva, na nichž se sešli špičkoví ekonomové z Česka i ze světa. Roman Chlupatý dlouhodobě žije v Londýně.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště