Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
23.-26.6. 2011

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Zahraniční delegace přijely jednat o spolupráci

Pozvání k návštěvě národní výstavy přijali zemědělští odborníci ze Srbska a z Republiky Baškortostán Ruské federace. Delegace přijely jednat především o nákupu plemenných hospodářských zvířat a zemědělské techniky.

Třicetičlennou delegaci srbských zemědělců a obchodníků se zemědělskými komoditami vedou předseda Svazu zemědělských výrobců Srbska Vladimír Usorac a vedoucí odboru pro chov hospodářských zvířat ministerstva zemědělství Ranko Grubešič. Z nabídky vystavovatelů se zajímají například o dojicí systémy, zemědělskou balicí techniku a obchod s březími jalovicemi. Zároveň hledají kontakty na odběratele svého zboží, mj. čerstvého a sušeného ovoce. Zástupci srbského ministerstva zemědělství, hospodářské komory a zemědělské poradenské služby se ve čtvrtek na výstavišti sešli k jednání u kulatého stolu s českými partnery.

V pátek se v Brně uskuteční také bilaterální kulatý stůl s devítičlennou delegací republiky Baškortostán Ruské federace, která na národní výstavu přicestovala již ve čtvrtek ráno. Jak informoval Andrej Dubinin, ředitel Poradenského centra pro zemědělství a chovatelství republiky Baškortostán, cílem mise je seznámit se s moderními technologiemi zpracování produkce živočišné výroby  a s možnostmi nákupu techniky i hospodářských zvířat. Ruská strana se zajímá také o podmínky úvěrů, investic a možnosti založení společných podniků, zároveň sbírá informace o zkušenostech s dotacemi do české živočišné výroby a činnosti českých poradenských center. Členy delegace jsou ředitelé zemědělských podniků, kteří mají zájem o nákup plemenných hospodářských zvířat, inseminačních dávek, technologií pro sběr a zpracování mléka a drůbežářských technologií.

Republika Baškortostán se čtyřmi miliony obyvatel leží na sever od Kazachstánu. Jde o region s velkým ekonomickým potenciálem, bohatými zásobami ropy a zemního plynu, rozvinutým průmyslem i zemědělstvím. Realizuje se zde 4,1 % zemědělské produkce Ruska, v jehož  rámci je Baškortostán na prvním místě v chovu hovězího dobytka a ve výrobě mléka. Zároveň je v Rusku na druhém místě v produkci masa a na pátém místě v produkci vajec, na vysoké úrovni je rovněž chov prasat, ovcí, koní, včel a drůbeže.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště