Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
23.-26.6. 2011

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Ocenění nejlepším exponátům

Zlaté medaile Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky 2011 udělila odborná hodnotitelská komise třem exponátům: extruderu FE 100 Clever společnosti FARMET, pícní odrůdě trávy FESTULOLIUM-HOSTÝN společnosti DLF Trifolium a dlátovému kypřiči TRIOLENT TX 300 N, který vyrábí FARMET a vystavuje NAVOS FARM TECHNIC.

Extruder FE 100 Clever ocení malí a střední farmáři, pro které se stane výborným pomocníkem při výrobě vlastního krmiva. Toto nízkoenergetické zařízení přináší maximální zhodnocení krmiva. Je vybaveno elektronickou řídící jednotkou, která výrazně usnadňuje nastavení a udržování optimálních pracovních parametrů. Při mokré extruzi se potřebná pára vyvíjí rekuperací tepla uvolněného při zpracovávání materiálu. „Jedná se o výrobek, který na našem trhu dosud chyběl,“ říká o novém extrudéru společnosti FARMET posudek hodnotitelské komise vedené docentem Aloisem Rybkou, vedoucím Katedry zemědělských strojů Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze.

V kategorii krmiva byla oceněna nová vysoce výkonná odrůda kříženců jílku mnohokvětého  a kostřavy luční vyšlechtěná ve šlechtitelském podniku DLF Trifolium – Hladké Živoříce. Originální odrůda FESTULOLIUM – HOSTÝN s vyšší kvalitou píce umožňuje využití až čtyři roky. Tato pícnina již byla úspěšně odzkoušena v zemědělském provozu a je široce doporučována pro svoji kvalitu ve výnosu i vhodnost pěstování v různých oblastech.  

Třetí Zlatá medaile byla udělena v kategorii stroje a zařízení pro rostlinnou výrobu. Oceněný exponát dlátový kypřič TRIOLENT TX 300 N s dvojitým válcem si prohlédnete na stánku společnosti NAVOS FARM TECHNIC na volné ploše A. Tento multifunkční kypřič vyráběný firmou FARMET umožňuje velký rozsah zpracování půdy od velmi mělkého až po hluboké kypření do 35 cm. Díky tomu je použitelný pro různé způsoby zpracování půdy zejména v minimalizačních a půdoochranných technologiích, ale zároveň pro konvenční technologie s orbou. Jeho předností je využitelnost při kypření nápravného charakteru, tj. rozrušení zhutnělé vrstvy v půdním profilu pod hloubkou pravidelného zpracování půdy. Dvojitý válec usnadňuje následné předseťové přípravy půdy včetně setí. Stroj se vyznačuje nízkým tahovým odporem, velkou průchodností a dlouhou životností dlátek vybavených  tvrdokovovými plátky.

Čtvrtou Zlatou medaili udělil mediální partner výstavy Zemědělský týdeník, a to rovněž extrudéru FE 100 Clever společnosti FARMET. Redakce na novince ocenila především zvýšení kvality při výrobě krmiv v menších zemědělských provozech. Díky extrudéru FE 100 mohou vyrobit odpovídající množství kvalitního krmiva a neriskovat jeho znehodnocování dlouhodobým skladováním, což farmám umožní zlepšit rentabilitu produkce při zachování vysoké kvality.

Zlaté medaile byly uděleny u příležitosti zahájení NVHZZT.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště