Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Křeslo ušák „FUGA“

společnosti „mm interier“, design: RENÉ ŠULC

Název křesla je inspirován varhanní hudbou Johanna Sebastiana Bacha. Při poslechu jeho skladby Toccata a Fuga D moll, BWV 565, vznikaly první skici konceptu.

Ušák nabízí díky vysokému opěráku a komfortnímu sedáku nejpohodlnější sezení ze všech typů křesel. K vysokému pohodlí přispívají i loketní opěrky, kterými by křeslo tohoto typu mělo být vybaveno. V minulosti bylo známé také jako „čtenářské křeslo“, neboť tak bylo velmi často využíváno. Na strany prodloužené opěradlo mělo za úkol „obejmout“ sedícího a chránit hlavu a trup před průvanem a také zachytit teplo sálající z krbu, před kterým bylo křeslo často umísťováno.

Boční opěrky hlavy akusticky i vizuálně odstiňují a poskytují tak uživateli možnost uniknout okolnímu světu a soustředěně číst nebo odpočívat. Otáčení umožňuje otočit se směrem ke společnosti nebo v opačném případě se od ní oddělit pokud nechceme být rušeni.

Tvarem návrh respektuje ergonomii lidského těla. Proměnlivé skosení hran celkově vizuálně odlehčuje kónickou hmotu křesla a vytváří jednoduché elegantní linie, které působí zklidňujícím dojmem. Součástí návrhu je i taburet pro odpočinek v pololeže s nataženými nohami. Ve výrazném barevném provedení může ušák být dominantním solitérem nebo naopak ve střídmých tónech nenápadnou, ale přesto důležitou součástí interiéru.

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště