Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Alnus spol. s r.o. Strážnice

 

Jídelna s televizní stěnou, komodou  a výsuvným barem

Jídelna je vytvořena kompozicí několika nábytkových celků, které byly navrženy a vyrobeny pro veletržní stánek o rozměru 5x6m naší firmou.Hlavním cílem bylo vytvoření prostoru pro velký jídelní stůl pro stolování 8 osob s komfortním zázemím. Barevné ladění se odehrává s odstínech  zlatavé žluté až hnědé s kontrastujícími akcenty bílé a černé, která podtrhuje punc luxusu a neformálnosti.  Tyto použité barvy navozují uvolněnou  a  příjemnou atmosféru, nejen pro stolování, ale i posezení s přáteli nebo sledování oblíbeného pořadu v televizi.

Stěžejní prvek celého prostoru je nábytková sestava se zavěšenými barovými skřínkami a nízkými skřínkami na uložení komponentů k hifi. Vpravo navazuje  masivní sedací „lavice“s polštáři . Lavice je doplněna čalouněnými obklady v měděné barvy s florálnimi vzory. Navazuje komoda s uložnými prostory v zásuvkých a vyjížděcím elektrickým barem na dálkové ovládání. Nad komodou je vystaven originální abstraktní  obraz  znázoňující vodní hladinu ve stříbrno-hnědých barvách v originálním monumentálním rámu.

Na protější straně je vysoká nábytková stěna pro uložení nádobí, sklenic. Tato je odlehčena otevřenými nikami pro vystavení dekorací, které dotváří celkovou doladěnost tohoto nadčasového interieru. Vhodným doplňkem je velké zrcadlo s rámem v již zmíněné bronzové umělé kůži. Velký,elipsovitý taburet vyrobený na zakázku je potažen černo- bronzovou látkou v kombinaci matného a lesklého povrchu s  květinovým vzorem.Stejným vzorem, jako je použit na krycích ,skleněných deskách nábytku.

Dominantou tohoto prostoru je velký jídelní stůl netradičního, čtvercového  tvaru o vel. 170x170 cm. Kombinací dýhy a leštěné nerezové podnože,která je podvícená led páskem je docíleno velmi působivého detailu. Díky tvaru a velikosti je dosaženo 8 velmi komfortních míst k sezení. Židle jsou v bílé kůži a chromové podnoži. 4 židle jsou bez područek a 4 židle s područkami s krytím v dýze, která je tonována do stejného odstínu jako nábytek.

Celkový dojem tohoto „srdce“ expozice vhodně doplňuje lustr z černého křišťálového skla. Lust byl vyroben českou sklářskou společností podle návrhu známého českého designera Ronyho Plesla.

Výrazně působícím dojmem zaujme je také podlaha. Podlaha je třívrstvá dubová, upravená speciální technologíí opracování, např. ručním hoblováním a opalováním povrchu. Finální povrchová úprava je docílena barevným podlahovým olejem v odstímu brunet. Netradiční je střídání prken o š 190 a 150mm.

Velký důraz je kladen na světelnou atmosferu prostoru. Podtržení vodorovných linií je systémem led pásků. Kuželové efekty zavěšených skříněk podtrhují plasticitu celé sestavy. Stropní systém bodových svítidel zdůraznují  jednotlivé solitery  zase na čelních plochách nábytku. Uvnitř skříněk jsou nasvícené skleněné police opět led páskem.   Systém světel na napojen na inteligentní formu ovládání světel a všech elektrických zařízení od firmy Crestron. Pomocí tabletu, nebo chytrého  telefonu se může volit světelná atmosféra, intenzita světla, ovládání výsuvného baru, televize a ovládání audio vizuální techniky.

Vystavený nábytek je vyroben z dýhy amerického ořechu , tónován do červenohnědého teplého odstínu a lakovanou MDF deskou v černé barvě , ve vysokém lesku. Stěny jsou tapetovány vliesovou tapetou f. Marburg z kolekce Opulence ve smetanovo-stříbrném nádechu,který dává prostoru   pocit lehkosti. Zajímavým detailem jsou dýhovaná dvířka o tl 50mm, se speciálním závěsem. Veškeré kování dveří i zásuvek je použito od f Blum, která se vyznačuje technickou dokonalostí svých produktů. Veškeré použité materiály splňují přísné normy a certifikáty pro výrobu nábytku. 

Věříme, že vystavený interiér obytné jídelny zaujme nejen technickou dokonalostí, precizním zpracováním materiálů, ale i svou mimořádnou užitnou a estetickou hodnotou. A to je hlavním a nejdůležitějším mottem naší firmy.

F. Alnus spol.s r.o. Jiřího z Poděbrad 761, 69662 Strážnice
tel 00420 518 332266, www.alnus.cz, e-mail: info@alnus.cz

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště