Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

V pavilonu G2 je k vidění největší plazmový komerční televizor na světě

 

Největší plazmový displej na světě prezentuje na veletrhu MOBITEX v pavilonu G2 Studio Jasyko, který je pravidelným účastníkem tohoto veletrhu. Tento komerční Panasonic TH-152UX1 má úhlopříčku 152 palců (386 cm) a je určen pro domácí kino.

„Součástí prezentovaného domácího kina jsou i reprosoustavy B&W 800 Diamond s diamantovými výškovými reproduktory, zesilovače Classe a řídící systém pro inteligentní domy Crestron,“ řekl Michal Jakubec z firmy Jasyko. Nadstandardně velký displej poskytuje kromě unikátních Panasonic 3D funkcí rozlišení obrazu 4Kx2K, tedy 4096 x 2160 bodů, pro zobrazení videa ve vysokém rozlišení s poměrem stran 17:9. Je to v souladu s DCI standardem pro digitální kina. Velikost odpovídá stěně složené z devíti 50 palcových displejů (3x3). Dokonalou hru barev a přesný hladký pohyb zajišťuje 30-bitové zpracování obrazu. Technické parametry jsou: úhlopříčka 152 palců, poměr stran 17:9, efektivní oblast zobrazení 3416x1801 mm, rozlišení 4,096x2,160 (4K2K), kontrast 5 000 000:1, barev 68 miliard, rozměry 3,600x1980x147 mm a hmotnost 577 kg (bez stojanu). Cena této televize činí 15 milionů korun a stojanu 1 milion korun. Hodnota celé prezentované sestavy domácího kina je cca 20 mil Kč. „Tohoto giganta vám naše firma při objednání dopraví za pomoci speciální techniky a jeřábu přesně na místo, které si sami zvolíte. Navíc majitel obdrží jako bonus nový automobil BMW v hodnotě asi 1,5 milionu korun,“ dodal Jakubec.

Ovládání pro inteligentní domy iPadem, iPhonem, dotykovým panelem či tlačítky na zdi je velmi pohodlné a efektivní. Konstruktéři kladli důraz na bezpečnost a energetické úspory. Ovládat se dají mimo jiné osvětlení, žaluzie, teplotní křivky, kamery, zabezpečení objektu a další technologie. „Ze seznamu uložených na HDD knihovně pro každou místnost nezávislé, si může každý vybrat hudbu nebo filmy podle svého gusta. Navíc můžete stiskem loga spustit saunu už cestou z práce, podívat se na mobilu kdo zvoní u vchodu a promluvit s ním, byť jste v Praze či Austrálii a dokonce pustit návštěvníka do objektu. Při odchodu z domu si můžete vypnout ozvučení, světla, potenciálně nebezpečné zásuvky či varnou desku, klimatizaci, topení nebo je aktivovat do úsporného režimu. Tento systém je samozřejmě k vidění na stánku Studio Jasyko v pavilonu G2 právě společně s největším plazmovým panelem na světě.

Tato firma poprvé prezentuje na MOBITEXu novou značku televizorů na českém a slovenském trhu. Jde o výrobky společnosti Hisense, která byla založena v roce 1969. Od té doby se z ní stala jedna z největších firem, která má více než 69 tisíc zaměstnanců. Její silná portfolia tvoří televizní přijímače, klimatizace, chlazení a mobilní telefony. Loni byl příjem této společnosti 11,3 bilionu amerických dolarů. Produkty vyváží do více než 130 zemí světa.

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště