Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

La Siesta na veletrhu MOBITEX představí luxusní prostorné houpací sítě pro dva

 

Během mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX, konaného na brněnském výstavišti od 24. do 28. dubna, si návštěvníci budou moci vyzkoušet některé z novinek sortimentu houpacích sítí a sedaček La Siesta pro rok 2012. Hlavním lákadlem expozice budou tentokrát prostorné luxusní sítě pro dva, vyrobené z jemných tkanin.

La Siesta

Tradiční brazilské a kolumbijské houpací sítě a sedačky La Siesta jsou vyrobené z hustě tkaných pevných látek vysoké kvality. Spojením řemeslné zručnosti s přírodními materiály a prvky moderního designu vznikají jedinečné bytové doplňky, které své místo najdou v každém interiéru či zahradě.

Přestože jsou houpací sítě součástí lidských obydlí již po staletí, jejich vývoj jde neustále dopředu. Letošní kolekce La Siesty, která obsahuje 28 nových modelů, je toho dokladem. Na nadcházejícím veletrhu ji ve stánku číslo č. 009/G2 představí firma Intrea-Piko s.r.o., která je největším dodavatelem produktů La Siesta v České a Slovenské republice.

Pohodlí ve velkém stylu

Hlavním lákadlem expozice bude tentokrát řada prostorných luxusních sítí z jemných tkanin. Například brazilské houpací sítě pro dva BOSSANOVA či ENAMORADA zaujmou ozdobnou ručně tkanou krajkou, která je v zemi svého původu považovaná za symbol blahobytu a dobrého postavení. Za pozornost stojí také elegantní prošívaná lůžka v severoamerickém stylu.

Houpací sítě a vaky podporují správný vývoj dětí

Houpací sítě a sedačky La Siesta jsou vyhledávané rovněž pro svoje blahodárné účinky na lidské zdraví. Dospělým přinášejí rychlou úlevu od stresu a děti v nich najdou nejen ideální místo pro své hry, ale i pomůcku, podporují jejich správný vývoj.

Houpání, je-li prováděné v raném věku, poskytuje důležité stimuly pro rozvoj mozku. Vytvářejí a upevňují se při něm nová neuronová spojení, která zvyšují funkčnost mozkové kůry a tím i přirozenou inteligenci dětí,“ vysvětluje vedoucí prodeje sítí Jiří Ščerbanovský.

Na vzniku nové řady sítí a sedaček pro děti se spolu s La Siestou podíleli i odborníci z německé Spolkové společnosti pro podporu pohybu a tělesné kondice (BAG). Vzniklo tak několik modelů, ve kterých si děti budou rády hrát, odpočívat a mimoděk i posilovat svaly, rozvíjet motoriku a smysl pro rovnováhu.

Nové houpací sítě PAPAGAYO, IRI i ANIMUNDO ze 100% bavlny, pocházející z ekologické produkce, mají oproti klasickým sítím kratší závěsné systémy pro zvýšení bezpečnosti. Zateplenou síť ANIMUNDO s motivy afrického safari lze využit také jako podložku na hraní pro batolata. V letošní nabídce přibyly i nové barevné varianty oblíbených dětských závěsných vaků JOKI.

HamacTex a další novinky

K sítím, které Intrea-Piko na MOBITEXU představí, bude též patřit venkovní síť SONRISA ze speciálně vyvinutého vodě-odolného vlákna HamacTex. Jeho vlastnosti splňují požadavky na celoroční využití houpacích sítí. HamacTex je stejně jako bavlna příjemný na dotek a snadno se udržuje, navíc je ale odolný proti vodě, oděru, žmolkování a vyblednutí.

„Sonrisa je ideální na zahradu, díky minimální navlhavosti, která je pro HamacTex typická, ji klidně můžete nechat přes noc venku,“ upřesňuje vedoucí prodeje Jiří Ščerbanovský a dodává: „O sítě z funkčního vlákna je velký zájem, předpokládám, že se stanou hitem letošního léta.“

Součástí nabídky La Siesty jsou i extrémně lehké a skladné houpací sítě pro cestovatele, vyrobené z hedvábné padákoviny a také doplňky – elegantní kovové a dřevěné stojany a praktické sady pro různé způsoby uchycení produktů La Siesta.

Expozici houpacích sítí a sedaček La Siesta najdete:

  • MOBITEX  24. – 28. 4., stánek číslo 009, hala G2.

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště