Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
24.-28.4. 2012

Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu

Inspirujte se na veletrhu MOBITEX

 

Inspirativní interiéry 2012 představují reálnou ukázku toho, jak je možné pracovat nejen s prostorem, ale především s jednotlivými exponáty vystavujících firem. Rozšiřují návštěvnicky atraktivní Projekt Architekt, který nabízí bezplatné poradenství interiérových architektů. K dnešnímu dni jsou v projektu Inspirativní interiéry 2012 přihlášeny například tyto firmy Hon a.s., Hanák nábytek, Jech CZ, Jelínek - výroba nábytku, Schmidt kuchyně, H – interiér, Alnus, Klvaňa, B.M.B. Ždánice nebo Nadop.

Jídelna s televizní stěnou, komodou a výsuvným barem firmy Alnus
Hlavním cílem Inspirativního interiéru firmy Alnus bylo vytvoření prostoru pro velký jídelní stůl pro stolování 8 osob s komfortním zázemím. Barevné ladění se odehrává s odstínech  zlatavé žluté až hnědé s kontrastujícími akcenty bílé a černé, která podtrhu-je punc luxusu a neformálnosti. Stěžejní prvek celého prostoru je nábytková sestava se zavěšenými barovými skřínkami a nízkými skřínkami na uložení komponentů k hifi. Velký důraz je kladen na světelnou atmosféru prostoru. Systém světel na napojen na inteligentní formu ovládání světel a všech elektrických zařízení od firmy Crestron. Po-mocí tabletu, nebo chytrého  telefonu se může volit světelná atmosféra, intenzita světla, ovládání výsuvného baru, televize a ovládání audio vizuální techniky.

Inspirativní kolekce ložnic BMB Ždánice
Kolekci ložnic s použitím stávající produktové řady firmy BMB Ždánice, který vytvořila designer Gabriela Goldová. Ve vytvořené kolekci jsou zastoupeny krásné textury našich i exotických dřevin v sestavách INTARZIE A DÝHY, i nové materiály, jako jsou dekorační panely u ložnic KOUZLO PŘÍRODY a technologie digitálního tisku v zajímavých sestavách BAREVNÝCH VARIACÍ. Navržené kolekce umožňují v interiéru sladit ložnici s vestavěnou skříní, která bude každou novou ložnici vždy doplňovat.

Inspirativní interiér BÖHM – JITONA a. s.
V rámci projektu Inspirativní interiéry 2012 představí svoji reálnou ukázku zařízení interiéru na společné expozici také firmy Böhm a Jitona. Vizualizace interiéru kombinuje pohovku Sevilla v provedení bílá kůže od společnosti Böhm a sestavy obývacího pokoje Georgia v provedení masivní borovice bílá od společnosti JITONA a.s.

Interiér Concept společnosti HANÁK NÁBYTEK
Interiér Concept ctí všechny požadavky na kvalitní nábytek a nabízí komplexní řešení pro interiér každého domu. Vychází nejen z filozofie společnosti HANÁK pro reálný životní styl, ale především z dlouholetých zkušeností s výrobou nábytku, z rozsahu výrobního portfolia a z technologických možností, kterými disponuje firma HANÁK. V rámci komplexní nabídky pro interiér firma HANÁK poprvé oficiálně představí novin-ku ve výrobním programu - kolekci luxusních interiérových dveří v provedeních dýha a lak ve vysokém lesku i matu. Expozici dále doplní exkluzivní solitérní nábytek z kolekce Hdeco, který prezentuje kreativní možnosti Designcentra HANÁK, řemeslné schopnosti našich pracovníků a nechává nahlédnout veřejnost do budoucnosti nábytku značky HANÁK.

Inspirativní kancelářský interiér firmy Hon a. s.
V interiéru bude představen originální kancelářský stůl Ori_Ex, s podnoží inspirovanou tvarem stromu baobab a technikou skládání papíru - origami. Moderní technologie výroby i použité materiály dokreslují celistvost konceptu "environment & user friendly" designu. Podnož tohoto stolu je zhotovena z ohýbaného plechu. Lícová plocha nohou je upravena prošívanou kůží, která materiálově navazuje na pracovní část povrchu stolu. Pracovní deska je vyrobena z lehčeného dřevěného kompozitního materiálu a s nohami je spojena pomocí nízkoprofilového lubu. Manažerský solitérní stůl zde bude do-plněn o variantu stolu jednacího se skleněnou deskou. Na vytvoření inspirativního kancelářského interiéru firmy Hon a.s. se podíleli Radek Neugebauer, Milan Novotný a Milan Šimek.

Nábytek rostoucí s dítětem představí Jelínek – výroba nábytku
Nábytek rostoucí s dítětem. To byla hlavní myšlenka pro vytvoření inspirativního inte-riéru, který byl navržen ve spolupráci s rakouským designérem ing. arch. Martinem Krebsem. Modulární dětský nábytek LA MODULA je vysoce variabilní. Jednotlivé nábytkové prvky lze skládat do libovolných sestav dle přání uživatele a přizpůsobit jej věkovým požadavkům dětí i mládeže. Základní požadavek aby dítě vyrůstalo ve zdravém životním prostředí splňuje nábytek LA MODULA ve všech ohledech. Je vyroben z masivního bukového dřeva a povrchová úprava je provedena vodouředitelným eklogickým lakem. Krása přírodního dřeva navíc vytvoří ve vašem domově velmi klidnou a harmonickou atmosféru.

Nadop představí současné světové trendy nejen kuchyní
Inspirativní interiér Nadop vznikl ve spolupráci s Ing. Arch. Hynkem Maňákem-studio Maniak Interiér. Představuje bytový  nábytek, který respektuje současné světové trendy v designu i materiálu. Kombinace rozdílných hloubek, kombinace dřevin s lakem, LED diodové osvětlení, designový regál a konferenční stolek, sedací soupravu a relaxační křeslo. Na další expozici se podílí Ing. Arch. Karel Nedbal. Ve dvou kuchyních Nadop  představí poprvé oficiálně na našem trhu společnost Franke nové elektrospotřebiče značky Franke. Společnost je známá zatím pouze svými dřezy a digestořemi. Nesmíme opomenout ani další dvě obývací stěny, dvě sedací soupravy, a ložnici. Na skříni bude použita nová povrchová úprava s tiskem OVERFACE od společnosti Trachea.

 Nové kuchyně společnosti SCHMIDT
Kuchyně v novém výrobním programu SCHMIDT Evolution 130 v barvě dvířek To-fee/Magnolia Brillant. Lesklá dvířka v hnědém odstínu jsou na ostrůvku kombinovaná s atraktivním dekorem dřeva pracovní desky Aurora Apple. Stěna se spotřebiči a částí pracovní plochy je v provedení Magnolie - lesk. K hnědým dvířkům kuchyňského ostrůvku ladí židle provedené v hnědé síťovině SCHMIDT. Jako solitér inspirativního interiéru bude vedle kuchyně vystaven "kulatý stůl" z bílého skla a židle z transparentního polykarbonátu, vše z produkce SCHMIDT. Zajímavostí je, že sestava nebyla navržena dle našeho 300 stránkového katalogu, ale podle požadavků konkrétního zákazníka, ke kterému přímo z veletrhu MOBITEX směřuje.

Zajímají Vás další inspirativní interiéry? Inspirujte se zde.

MOBITEX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště