Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
16.-17.11. 2013

29. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2013-11

Umělecké kamenictví Vorel

 

Umělecké kamenictví Vorel se již po tři generace specializuje na vytváření osobitého kamenného designu. Nabízí ručně zpracované bytové doplňky či šperky v různých tvarech a barvách,  vytváří i originální výrobky z kamene dle přání zákazníka. Firma také provádí opravy kamenných intarzií – stolů, podlah a obrazů, i opravy a renovace kamene.

Vznik firmy se datuje od roku 1939, kdy pan František Vorel po vyučení se oboru zpracování kamene a absolvování praxe u  firmy Onyx založil vlastní živnost na umělecké zpracování kamene. Po roce 1948 odešel do Krkonoš, kde pod firmou OPK Krkonoše ve Vrchlabí pokračoval ve zpracování kamene. Syn František Vorel ml., si z důvodu tehdejší absence učebního oboru umělecký kameník vybral učební obor sklář a po jeho absolvování v roce 1960 následně i on pokračoval v rodinné tradici ve zpracování kamene se svým otcem.

Pana Jakuba Vorla odmalička oslovuje  kamenná krása ve své rozmanitosti tvarů a barev, a tak se i on rozhodl po vzoru svého dědečka a otce v pokračování rodinné tradice. Absolvoval obor kameník a od  roku 1994 vytváří svůj styl zpracování kamenných šperků a bytových doplňků v dílně v Roztokách u Jilemnice.

 

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště