Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
25.-26.5. 2013

28. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2013-05

Šperkové-kameny.cz – Čepelíkovi

 

Mgr. Jan Čepelík, geolog, geolog a technolog výroby, se zabývá tamblováním, řezáním, vrtáním a určováním kamenů. Již od dětských let se věnuje krásným kamenům a postupně do tohoto koníčku zapojil i rodinu. Vyrábí netradičně zpracované kamínky do šperků, pro léčitelství i pro radost. Při výběru drahých kamenů se řídí estetickým hlediskem a možnostmi využití ve špercích. Důležitá je kvalita zpracování, šikovný tvar a rozumná velikost. Preferuje české minerály z vlastních sběrů nebo sběrů kamarádů. Ze zahraničí si vybírá surové drahé kameny, které se běžně nezpracovávají nebo jsou krásné a vzácné.
V současné době zpracovává firma kameny pomocí tamblování (tromlování), řezání, broušení, leštění na čelních kotoučích a vrtání. Vyrábí vyleštěné valounky nebo ručně přibrušované mugle (kabošony). Věnuje se spíše specialitám a malosériím pro sběratele. Na zakázku brousí jen výjimečně.
Více o minerálech, sbírání a opracovávání kamenů:  www.sperkove-kameny.cz

Firma pořádá také gemologické kurzy a provádí posuzování vlivů na životní prostředí - hydrogeologické posudky, zabývá se inženýrskou geologií a geotechnikou.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště