Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
17.-18.11. 2012

27. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2012

Šperky značky Lindner®

 

V roce 1990 proměnil pan Manfred LINDNER svého koníčka v podobě sběru a broušení kamenů ve svou hlavní podnikatelskou náplň a  vytvořil tak základ rodinné firmy. Jméno LINDNER se dnes objevuje ve spojení s výrobou originálních šperků s drahými kameny. Šperky jsou opatřeny  ochrannou známkou LINDNER®.

Sídlo firmy Lindner se nachází na úbočí kopce Kozákov, které je od nepaměti nalezištěm achátů. Případný návštěvník tak má možnost shlédnout mistrovská díla přírody a člověka na jednom místě. Tradice brusičů kamenů a šperkařů je zde patrna na každém kroku.

Firma Lindner používá materiály jako ručně rozklepaný tombakový drát (tj. slitina mědi, cínu a zinku). Konečnou podobu šperku dodá galvanická úprava nanesením mikronových vrstev rhodia, zlata a tzv. staromědi. Výrobky přicházející do styku s pokožkou neobsahují nikl, tzn. šperky jsou za obvyklých podmínek zdravotně nezávadné.

Používané kameny jsou přírodní, z domácích a světových nalezišť.
Ke zhotovování přívěsků používají tromlované kameny, surové kameny a krystaly, acháty, vltavíny, jantar, mušle a fosilie. Brože vyrábějí z tromlovaných kamenů, mimo jiné achátů a vltavínů. Šperky brousí i do podoby geometrických tvarů. Zhotovují také náhrdelníky, soupravy, secesní šperky, různé křížky nebo talismany.

Šperky vyrábí firma i z kamenů dodaných zákazníkem, pokud to technické podmínky zpracování dovolí. Zákazník může i aktivně spolupracovat a podílet se na designovém návrhu, určit si velikost, délku, barvu povrchové úpravy dle reálných možností.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště