Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
19.-20.11. 2011

26. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2011

Přijďte se podívat na acháty z celého světa

 

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin, MINERÁLY BRNO se letos v listopadu uskuteční už po šestadvacáté.  Na výstavu je přihlášeno přes 130 vystavovatelů převážně z České republiky a Slovenska, větší účast je potvrzena z Maďarska, další vystavovatelé přijedou z Německa, Polska,  Indie a Arménie. Letošní doprovodná výstava na Minerálech Brno je zaměřena na acháty.

Pro návštěvníky bude k dispozici především široký sortiment šperků a opracovaných kamenů, ke koupi budou i další výrobky včetně dekoračních předmětů a bytových doplňků. MINERÁLY BRNO jsou také burzou sběratelů, kteří se jistě přijedou pochlubit nejzajímavějšími kousky ze svých sbírek. Podstatnou výhodou pro návštěvníka je nákup zboží za nejnižší ceny přímo od výrobců, dovozců nebo sběratelů. V rámci doprovodného programu proběhne soutěž, první cenou bude diamant a i další ceny budou z oblasti drahých kovů a drahých kamenů a výrobků z nich.

Soutěž pro návštěvníky se spoustou cen
Šance získat některou z cen v návštěvnické soutěži je letos opravdu velká. Vystavovatelé Minerálů Brno dali k dispozici zhruba 70 cen v čele s diamantem, různými drahými kameny a šperky včetně autorských originálů. Významný podíl mezi cenami mají acháty, které jsou tématem doprovodné výstavy letošního ročníku.

Doprovodný program výstavy Minerály Brno 2011 slibuje mimořádný vizuální zážitek

Doprovodná výstava Minerálů Brno 2011 bude mít jako nosné téma acháty. Na výstavě bude k vidění na 400 kusů těchto kamenů, které poutají pozornost svou kresbou a zbarvením. Návštěvníci budou mít možnost dovědět se zajímavosti o vzniku a výskytu achátů nebo o používání achátů v umění a šperkařství. K vidění budou rozmanité druhy českých achátů, acháty z evropských nalezišť i z dalších světadílů, např. z Afriky, Austrálie či Jižní Ameriky. Doprovodnou výstavou zaměřenou na acháty se Minerály Brno více než v minulých ročnících přibližují široké veřejnosti. Achát je samozřejmě sběratelským kamenem i materiálem pro výrobu šperků, ale  je především úžasným dílem přírody, které svým vzhledem okouzlí každého milovníka přírodnin a  přírodních materiálů. Dekorativnost tohoto kamene ho předurčuje hlavně k použití ve výrazných špercích nebo v interiérech. Acháty a výrobky z nich budou samozřejmě k prohlídce i  koupi také na stáncích vystavovatelů.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště