Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
12.-15.1. 2012

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
12.-15.1. 2012

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Voda a cestovní ruch v Královéhradeckém kraji

 

Zavítejte na do pavilonu „P“ brněnského výstaviště na expozici Královéhradeckého kraje a nechte se našimi průvodci zavést do koutů známých i neznámých. Pro rok 2012 jsme si pro Vás připravili téma Voda a cestovní ruch. Na tomto, již 21. ročníku veletrhu, se budou prezentovat jednotlivá turistická území Královéhradeckého kraje - Hradecko, Město Hradec Králové, Kladské pomezí, Orlické hory a Podorlicko, Krkonoše a Podkrkonoší, Český ráj a zahraniční partnerský region – Banskobystrický samosprávny kraj. Hlavní téma expozice – Voda a cestovní ruch – bude promítnuto do její grafické podoby evokující různé druhy zážitkové turistiky. Ve čtvrtek 12. ledna, kdy v 10.30 hod. proběhne slavnostní zahájení expozice, se od 13.30 -14.00 hod. v sále P2 bude konat tisková konference. Na tiskové konferenci bude představeno téma Voda a cestovní ruch v Královéhradeckém kraji i aktuální turistická nabídka a produkty. Na podiu v expozici bude po celou dobu konání veletrhu připraven pro odbornou veřejnost i návštěvníky bohatý doprovodný program: soutěže na vodních trenažérech, živá trampská hudba, prezentace vodáckého sportu, vědomostní soutěže či módní přehlídka letního oblečení a plavek vamberské krajky. Lákadlem expozice budou také ochutnávky regionálních produktů Královéhradeckého kraje, např. piva Tambor, hořických trubiček, piva a moštu z Podorlického pivovaru, koláčků z Lična, rokytnického pečiva, chlenské uzeniny a mnohých dalších. V expozici budou také probíhat poutavé ukázky regionální řemeslné výroby – výroby skleněných vánočních ozdob či originálních výrobků z Orlických hor.

Ještě neodcházejte a seznamte s následující zajímavou nabídkou jednotlivých turisticky významných území Královéhradeckého kraje. www.kralovehradeckyregion.cz                                                         

Vydejte se s námi do Krkonoš – čekají vás hory zážitků

Kdo by neznal kamennou siluetu Sněžky či evropský veletok Labe? Mají svoji domovinu v srdci Evropy, v nejvyšších a nejvyhledávanějších horách České republiky, v pohoří zvaném Krkonoše. Jejich osobitá a jedinečná krása vábí a bohatě inspiruje každého, kdo je navštíví. Zdánlivě věčná, ale přitom neustále proměnlivá a rozmanitá tvář zdejší přírody vás osloví v každém ročním období.

Přírodní drsné klima horských hřebenů a řečištní toky pomáhají vytvářet mimořádné obrazy. Přestože mají Krkonoše středohorský ráz a jejich vrcholy jsou většinou zaoblené, nechybí jim skalní útvary a srázy stejně ostré a hluboké jako v Alpách.

Rozlohou nevelké pohoří vyčnívá jako ostrov nad okolní krajinu a jeho vrcholy, vystavené severním větrům, konzervují unikátní přírodu z dob ledových, připomínající tundru daleké Skandinávie. 

Kosodřevina je tu symbolem houževnatosti místních horalů, kteří více než půl tisíciletí tvář pohoří svým způsobem mění a vytváří tradice. Dodnes se s nimi setkáváme v muzejních sbírkách. Jsou vepsány do lidových zvyků, do tváře krajiny i typických krkonošských stavení - roubenek. Jejich esenci můžete vychutnat i ve vystoupení folklórních souborů jako jsou i v zahraničí proslulí FS Špindleráček, Horal nebo muziky Krkonošská dechovka či Horalka. K horám neodmyslitelně patří i známé krkonošské pohádky a pověsti. Vládce nejvyšších českých hor Krakonoš si právě letos připomíná 450 let své existence.

A nejen Krakonoš by si pochutnal na tradičních krkonošských specialitách, jako jsou placky “sejkory” přímo z plotýnky (bramboráky) a “kerkonošské kyselo” (chlebový kvas, sušené houby, cibule a vejce). A neopomenul by okusit kynuté knedle (s borůvkami z krkonošských lesů) nebo “česnečku”, silnou polévku, která zaručeně vyžene “neduhy” z těla.

Přijďte pobejt do romantické horské krajiny, bohaté malebnými přírodními scenériemi, panoramatickými výhledy s východy či západy slunce, ale i folklórem a tradicemi zdejších lidí.

O tom, že tu můžete po celý rok pěkně a pohodlně bydlet v cenovém rozpětí, které vám vyhovuje, chutně se stravovat, rekreovat se, aktivně i pasivně odpočívat, sportovat, získávat nové zážitky či přátele, se přijeďte sami přesvědčit. Je tu pro vás, mladé klidné i neklidné, starší plné síly i pasivnější, pro rodiny s dětmi, skupiny kamarádů, kolegů z práce, připravena bohatá škála aktivit,  ze kterých si vyberete. 

Ke snadnější orientaci vám napomůže oficiální internetový turistický portál www.krkonose.eu, osobně pracovníci krkonošských informačních center, pracovnice Regionálního informačního centra Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí, anebo tištěné turistické novinky Krkonošská sezona, které společně s dalšími propagačními materiály zdejších horských a podhorských měst, městeček a obcí, získáte na výstavním pultu Svazku Krkonoše na expozici Královéhradeckého kraje na Regiontouru 2012 v Brně.  

Kontakt:
Krkonoše, svazek měst a obcí
Zámek 1, 543 01 Vrchlabí
www.krkonose.eu                                                                                                 

Podkrkonoší

Podkrkonoší je území rozprostírající se pod nejnavštěvovanějším pohořím ČR – Krkonošemi. Rozkládá se na ploše 700 km2 a jejím nejvyšším vrcholem je vrch Zvičina (671 m.). Oblast je velice příznivá pro turistiku i cykloturistiku. Své si nalezne jak milovník historie, tak sportovně založený turista. Odpočinout si můžete v Anenských slatinných lázních v  Lázních Bělohrad či v ZOO Dvůr Králové. Milovníci literatury ocení památník K. V. Raise v Lázních Bělohrad, rodný domek K. J. Erbena v Miletíně, muzeum E. Štorcha v Ostroměři či naleziště Rukopisu Královédvorského v kobce pod Kostelem sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové. Neméně zajímavou zastávkou je i Muzeum českého amatérského divadla v Miletíně. Oblast Podkrkonoší je bohatá i na lidovou architekturu a archeologické památky. Nevýznamnější památku oblasti na východě tvoří Hospital Kuks, jemuž na severozápadní straně konkuruje hrad Pecka. Podkrkonoší se pyšní  i nejkrásnější technickou stavbou - pohádkovou přehradou Les Království.  Nejen přírodní a historické památky oblast nabízí. Podkrkonoší je známo zpracováním pískovce, který tu naleznete prakticky na každém kroku, ať v podobě stavebního materiálu, či uměleckého díla.

 Snad nejznámější je město Hořice, přezdívané též „město kamenné krásy“. Naleznete tu sochařské parky pod širým nebem nejen na vrchu Gothard, ale i nejstarší kamenicko-sochařskou školu ve střední Evropě.

Pyšnit se může i místními specialitami. Vyrábějí se tu výborné hořické trubičky, miletínské Modlitbičky aj. Jižní část Podkrkonoší je známá i pěstováním ovoce a zeleniny. Na území je zaváděna i certifikace místních výrobků pod značkou Podkrkonoší regionální produkt®, která zaručuje kvalitu a jedinečnost produktů pro dané území.
Více na www.domaci-vyrobky.cz.

Kontakt:
Sdružení Podzvičinsko
Holovousy 39, 508 01 Hořice
www.podzvicinsko.cz
www.podkrkonosi.eu

Navštivte stánek Královéhradeckého kraje a získejte nové propagační materiály Hradecka

V rámci realizace projektu „Hradecko – efektivní koordinace aktivit v oblasti cestovního ruchu“, financovaného z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, „světlo světa“ spatřily nové propagační materiály - osm infosetů nejvýznamnějších atraktivit turisticky významného území Hradecko. Propagační skládačky obsahují důležité informace pro turisty, historii a mapu dotčené oblasti – tj. města Hradec Králové, areálu bitvy na Chlumu a přilehlé památkové zóny, obce Všestary s archeoparkem, města Nechanice a státního zámku Hrádek u Nechanic, města Chlumce nad Cidlinou a zámku Karlova Koruna, města Smiřice a Železniční výtopny Jaroměř, města Třebechovice pod Orebem s jeho Proboštovým betlémem a mikroregionem Třebechovicko a Podorlického skanzenu lidových staveb v Krňovicích.

Tyto zajímavé infosety  jsou k dostání v turistických informačních centrech na Hradecku a v uvedených atraktivitách.

Kdo navštíví stánek Královéhradeckého kraje na Regiontouru 2012, bude si moci odnést nejenom uvedené propagační skládačky, ale ochutnat i regionální výrobky nebo se s pohádkovými postavičkami vílou Orličkou či bábou Puškvornicí  alespoň obrazně vydat po hradeckých tůních, slepých ramenech řeky Orlice nebo březích Labe.

Kontakt:
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o.
Československé armády 300, 500 03 Hradec Králové 3
www.ic-hk.cz

Hradecko - efektivní koordinace aktivit v oblasti cestovního ruchu
reg. číslo CZ.1.13/3.2.00/14.00821                                                                                                       

Orlické hory a Podorlicko

Region Orlické hory a Podorlicko si pro letošní ročník veletrhu Regiontour 2011 připravil několik specialit. V nabídce bude množství informací a doprovodný program nejen pro turistické nadšence, ale i pro rodiny s dětmi a seniory. Navštivte nás na expozici Královéhradeckého kraje, v soutěžích vyhrajete nějaké ty dobroty, krásné regionální suvenýry nebo můžete zkusit štěstí a risknout to s hlavní cenou, která bude až do dne veletrhu přísně utajena. Novinkou je neodolatelná nabídka s příhodným názvem „Slevy, které zamrazí“. Jedná se o slevové balíčky zimních středisek, ubytovacích zařízení a dalších provozoven, které se rozhodly udělat Vám v letošním roce radost a připravit na některé termíny slevy, které vás opravdu zamrazí. Jako malé překvapení budou hosté, kteří se také chystají navštívit veletrh společně se zástupci regionu. Jediné co můžeme prozradit je, že jsou z pohádkové říše a pochází až z královských rodů.

Kontakt:
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko - zájmové sdružení právnických osob
Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
www.orlickehory-cz.info                                                         

Kladské pomezí – krajina příběhů

Region Kladské pomezí se nachází při hranicích s Polskem na trase bývalé obchodní stezky z Čech do Kladska.  Jeho rozmanitost oceňují návštěvníci hlavně kvůli známým skalním městům v Adršpachu a Teplicích nad Metují. Velmi oblíbeným cílem je Babiččino údolí se souborem kulturních památek zasazených v romantickém údolí řeky Úpy, které zvěčnila ve svém díle Božena Němcová. Společně s dalšími atraktivními turistickými cíli tvoří Kladské pomezí vyváženou mozaiku zážitků, které stojí za návštěvu.

V oblasti vodní turistiky je známa vodní nádrž Rozkoš, kde se každoročně konají jachtařské závody a je oblíbena mezi vyznavači vodních sportů (windsurfing) a rybářů. Velmi oblíbené je splouvání řek Úpy (úsek Úpice – Ratibořice) a Metuje (Náchod – Nové Město n. M.), které patří mezi nejoblíbenější vodácké terény v kraji.

Kontakt:
Svaz CR Branka o. p. s.
Masarykovo náměstí 1, 547 01 Náchod
www.kladskepomezi.cz

 Společnost pro destinační management Broumovska
Klášterní 1, 550 01 Broumov
www.broumovsko.cz                                                                                         

Český ráj zve do kraje kolem Jizery

Řeka Jizera je nejvýznamnějším pravostranným přítokem Labe. Propojuje území Krkonoš, Jizerských hor a Českého ráje a je osou celého území Pojizeří, kterému do názvu propůjčila i své jméno.

Údolí Jizery láká ke sportu a turistice. Na své si přijdou pěší turisté i cykloturisté. Atraktivní pro pěší turisty je údolí Jizery s Riegrovou turistickou stezkou u Semil, na kterou v Pospálově navazuje Palackého stezka podél Kamenice. Vyhledávaným letoviskem je Maloskalsko oplývající množstvím vyhlídek vysoko nad řekou. Kromě pěší turistiky a cykloturistiky poskytuje dobré podmínky pro horolezectví.

Pro cykloturistiku je to páteřní trasa Greenway Jizera, vedoucí od pramene Jizery v Jizerských horách až k soutoku s Labem. Stávající cyklotrasy v koridoru Greenway Jizera povedou cyklisty zčásti po silnicích či po nezpevněných cestách, zčásti mimo přirozený koridor Jizery, kde mohou mít i větší převýšení. Pokud  se  nenechají odradit náročnějšími úseky a vydají se na cestu, odhalí kouzlo pojizerské krajiny. Cyklisté se mohou těšit na nový úsek cyklostezky z Dolánek přes Malou Skálu do Líšného, který se už brzy začne budovat.

Řeka Jizera přitahuje samozřejmě i vyznavače vodních sportů. Úsek mezi Malou Skálou a Turnovem je oblíbený především mezi rekreačními vodáky. Pro vodáky je ale Jizera sjízdná od Spálova až k ústí do Labe.

Jizera patří mezi nejčistší řeky v republice a je velice dobře zarybněna. Z tohoto důvodu bývá vyhledávána rybáři. Jizeru vyhledávají i milovníci přírodního koupání, kteří se nezaleknou chladnější vody.

Na celém toku nabízí množství lákadel, turistických zajímavostí. Na své si přijdou milovníci přírody, lidové architektury, technických zajímavostí, historie i sportu. Pojizeří představuje zajímavou pozvánku k návštěvě a ke strávení dovolené.

Kontakt:
Sdružení Český ráj
A. Dvořáka 335, 511 22 Turnov
www.cesky-raj.info

GO - REGIONTOUR 2012

Vybíráme z firem

 

Facebook


Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště