Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
12.-15.1. 2012

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
12.-15.1. 2012

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Veletrhy GO a REGIONTOUR zahájí novou sezonu

Tandem veletrhů cestovního ruchu není jen tradičním startem do nového roku na brněnském výstavišti, ale ohlašuje také začátek další turistické sezony. V roce 2012 proběhne od 12. do 15. ledna a opět představí aktuality v incomingové i outgoingové turistice.

21. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR se zaměřuje na golfovou a nově také církevní turistiku. Této specifické oblasti cestovního ruchu, pro jejíž rozvoj má Česká republika vynikající předpoklady, se bude věnovat rovněž odborný doprovodný program. Pořadatelé veletrhu úzce spolupracují s Českou biskupskou konferencí a volbu zvýrazněného tématu přivítal také ministr kultury Jiří Besser, který nad veletrhy GO a REGIONTOUR 2012 převzal záštitu.

Naše země je doslova posetá sakrálními památkami, které většinou teprve čekají na turistické využití. Velkou příležitostí k rozvoji tuzemské církevní turistiky bude výročí 1150 let od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu, které si připomeneme v roce 2013. Zajímavé produktové nabídky na veletrhu představí turistický region Východní Morava, který připravil mj. několikadenní putování na poutní trase Svatý Hostýn - Velehrad nebo tematické programy k poznávání valašských dřevěných kostelů.

Veletrhu REGIONTOUR 2012 se opět zúčastní všechny turistické regiony České republiky i Slovenska. K nováčkům patří třeba jihočeské Sdružení růže, jehož cílem je ochrana a prezentace kulturního a přírodního dědictví na území bývalého Rožmberského dominia. Jihomoravský kraj svou nabídku zaměří na cykloturistiku, pro kterou je podle průzkumu vůbec nejatraktivnější tuzemskou lokalitou. U cyklistů vítězí zejména jeho vinařské stezky, ale Jihomoravský kraj chce ukázat, že nabízí daleko více cyklisticky zajímavých míst. Na veletrhu proto představí novou kolekci devíti brožur s mapovými podklady a tipy na výlety v sedmi nejoblíbenějších cykloturistických regionech. Brožury budou v kroužkové vazbě, tak aby si je cyklista mohl dát na nosič.

Jak informoval jihomoravský cyklokoordinátor Jaroslav Keprt, brožury jsou součástí nového uceleného projektu propagace cyklistiky na jižní Moravě, který je přihlášen do soutěže Velká cena cestovního ruchu 2011/2012. Vydavatelství C.O.T. media spolu s Veletrhy Brno letos vyhlásili již pátý ročník této soutěže, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu a upozorňuje na atraktivní novinky či možnosti, které nabízejí. Tím soutěž přispívá ke zkvalitňování služeb v cestovním ruchu České republiky. Soutěží se v kategoriích nejlepší turistický produkt, nejlepší jednotná kampaň, nejlepší turistický portál a nejlepší cestovní kancelář, přičemž v té poslední hodnotí vedle odborné komise také široká veřejnost formou hlasování na portálu Sdovolená.cz. Speciální soutěžní kategorií pro rok 2011/2012 je nejlepší golfový balíček. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 12. ledna 2012 na brněnském výstavišti. 

Již 22. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO se opět zaměří na výjezdovou turistiku a nabídne širokou paletu cestovatelské inspirace. Potřetí se uskuteční komponovaný pódiový program „Ochutnej svou dovolenou“, na kterém se podílejí obě největší oborová sdružení - Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – stejně jako národní turistické centrály. V expozicích představí svou aktuální nabídku většina středně velkých cestovních kanceláří působících na českém trhu a samozřejmě nebudou chybět ani zahraniční vystavovatelé, kteří se hlásí především z Rakouska, Itálie a Německa.

Také někteří vystavovatelé veletrhu GO již prozradili novinky, které letos návštěvníkům představí. Tradiční specialista na Řecko CK Aeolus se odlivu zájmu českých turistů nijak neobává a naopak  rozšiřuje nabídku o nové letecké zájezdy na ostrovy Lefkada, Parga a Lesbos. Zároveň osloví především moravskou klientelu historicky prvními leteckými zájezdy z Bratislavy do Portugalska – Algarve. Aeolus vozí klienty také do Chorvatska, Bulharska a Turecka a v Itálii se zaměřuje na kempy s mobilními domky, které nabízí už ve všech oblíbených regionech.

Specialistou na dovolenou v mobilních domech a karavanech v Chorvatsku je CK Cherry Tour, která na veletrh GO opět chystá zajímavou expozici. Návštěvníci si v ní prohlédnou celý mobilhome včetně vybavením, takže získají detailní informace o ubytování, které je na takové dovolené čeká. Novinkou v nabídce Cherry Tour pro rok 2012 je luxusní kempový a hotelový komplex Solaris u historického Šibeniku.

Ostravská DCK Rekrea s zaměřuje na domácí cestovní ruch, lázeňské a wellness pobyty. Klienti si u ní nově vyberou z kvalitních hotelových kapacit v Luhačovicích včetně hotelu Pohoda, který se příští rok znovu otevře po kompletní rekonstrukci. Rostoucí poptávce po letoviscích s termálními koupališti vyhoví rozšířenou nabídkou na Slovensku a v Maďarsku.

Veletrhy GO a REGIONTOUR 2012 očekávají více než třicet tisíc návštěvníků, v prvních dvou dnech především profesionály v cestovním ruch a o víkendu širokou veřejnost.

GO - REGIONTOUR 2012

Vybíráme z firem

 

Facebook


Mohlo by vás zajímat

VIDEO

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště