Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

FRANCHISE MEETING POINT
2.-3.3. 2012

Největší přehlídka franchisových příležitostí v ČR

Řekli o veletrhu

 

Jozef Šétaffy, předseda představenstva, GastroNet a. s.,člen představenstva Slovenské franchisingové asociace:
Na Slovensku zatím žádný franchisový veletrh nebyl a tady se prezentují koncepty, které jsou jak v Čechách, tak na Slovensku, takže účast má smysl i pro slovenské podnikatele, kteří expandují na český trh. Organizace veletrhu je výborná, účast byla v pátek velmi dobrá a v sobotu také zajímavá. Přicházejí sem i laičtí návštěvníci, což je dobře, ale je tu také doprovodný program pro odborníky.

Kamila Zárychtová, Business for Breakfast: 
Rádi bychom vyjádřili velké poděkování Brněnským veletrhům za pořádání veletrhu Franchise Meeting Point. Tuto akci hodnotím jako velmi zdařilou. Podařil se velký kus práce v šíření povědomí o franchisingu v ČR a informování českých podnikatelů o možnostech franšízového podnikání, jež se za poslední roky v ČR výrazně zvětšily.

Antonia Štensová, Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, dlouholetá manažerka a členka expertní skupiny Slovenské franchisingové asociace, publicistka, franchisová poradkyně:
Výstavy franchisingu se tady konaly už dříve, ale v jiné podobě. Na rozdíl od minulosti dnes už není potřeba představovat franchising jako takový, ale konkrétní koncepty, takže takto pojatá výstava je více zaměřená přímo na podnikatele. V posledních letech jsou tahounem našeho podnikání značky, které tady jsou. A návštěvníci nepřicházejí jen se podívat, ale s cílem konkrétních jednání, což je velký posun v kvalitě. Česká a Slovenská asociace franchisingu spolupracují od samého začátku, kdysi se plánovala jedna společná, ale s rozdělením Československa vznikly asociace dvě. Proto je logická i společná výstava.

Lenka Křížová, franchising, Yves Rocher:
Výstava je skvělá, jsme z ní nadšení. Přišlo sem hodně návštěvníků, určitě víc, než jsme čekali, a hodně z nich se zastavilo u nás na stánku. Podali jsme spoustu informací a jednali jsme i o konkrétní spolupráci. S některými zájemci už mám dohodnuté schůzky.

Jiří Málek, jednatel, Český grunt CZ, s. r. o.:
Pro nás to je první výstava a musím říci, že mě pozitivně překvapila. S počtem lidí, kteří k nám přicházejí a zajímají se, jsem určitě spokojen. Mám spoustu kontaktů, víc, než jsem čekal, a jsem zvědavý, jak budou dále pokračovat. Jednali jsme tady i s velmi vážnými zájemci o spolupráci, takže mám z účasti dobrý pocit.

Jiří Böhm, PR manager/mluvčí, PROFIT system franchise services s. r. o.:
Podobný veletrh je v České republice velmi potřeba, protože pojem franchising ještě stále všichni neznají a je potřeba ho dostat více ve známost a podpořit. Veletrh je jeden ze způsobů, kde se lidé k těmto informacím dostanou. Myslím si, že by se měl konat pravidelně každý rok. Určitě jsme spokojeni s návštěvností. Měli jsme tady tolik jednání, že nám dokonce došly vizitky.

Petra Ritschelová, manažerka České asociace franchisingu:
Na takovýchto akcích asociace musí být přítomna, pro propagaci franchisingu mají určitě velký význam, ale hodnotit můžeme až po veletrhu podle toho, jaký bude mít ohlas. My šíříme franchising do České republiky a uvidíme, jestli zde získáme nějaké nové členy. Jednali jsme zde s hodně zájemci o nové koncepty.

Pro novináře

Záštita akce

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Hospodářská komora ČR

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Odborní partneři
Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie FMP

VIDEO - FMP

Mediální partneři

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště