Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Embax
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií

Robot Fanda pomáhá balit oříšky na super moderní lince

 

Balicí linka Packaging Live, jejíž ostrý provoz byl dnes před polednem spuštěn za odborného výkladu Michaely Zachové z agentury EQUICom, oprávněně budí pozornost návštěvníků pavilonu F. Zahrnuje totiž nejmodernější a nejnovější technologie v oblasti balení, značení, automatizace a logistiky, které současná praxe nabízí. Funkční linka, která na veletrhu EMBAX balí oříšky, byla sestavena z výrobků od patnácti vystavovatelů.

Návštěvníci mají možnost vidět různorodé stroje a zařízení, jak balí oříšky do sáčků. Ty putují do krabic, které jsou poté přemístěny na paletu a vyexpedovány fiktivnímu zákazníkovi. K vidění je tak je celý technologický proces od balení, značení, lepení, páskování a kontrolu až po paletizaci, manipulaci a logistiku.

Na praktické ukázce funkčního modelu procesu balení se každá z firem podílí svým dílem. Rodinná firma Ing. Rudolf Mašek – packaging machinery představuje mechanický nerezový vertikální balicí stroj M250 s kombinačními vahami. Jeho předností je univerzální použití pro balení mnoha produktů – od práškových, drobných kusových až po kapaliny. Stroje je možné upravit pro výrobu téměř všech druhů sáčků, které se v současné době nacházejí na trhu. Společnost ARC-Robotics prezentuje Robota Fanuc M-430iA s integrovaným kamerovým systémem Fanuc 2D iRVision + Visual LineTracking, který byl speciálně vyvinut pro potravinářský průmysl a farmaceutiku. Od místních organizátorů dostal tento robot domácí přezdívku Fanda. Třetí firmou zapojenou do projektu je FUCHS OIL CORPORATION (CZ), výhradní dovozce špičkových potravinářských produktů značek CASSIDA A FM na českém trhu. V rámci prezentace v projektu společnost představuje plastická maziva vhodná jak pro běžné, tak pro extrémní podmínky provozu v potravinářských závodech, stejně jako široký sortiment potravinářských olejů.

Společnost PENTA-servis přišla s novinkou mezi páskovacími stroji s názvem PENTA CUBE. Jedná se o plně automatický výkonný páskovací stroj vhodný pro zástavbu do automatických linek a pro náročné provozy, ve kterých jsou vysoké požadavky na výkon, spolehlivost a nízké náklady. Další z partnerů Mátl&Bula, mezi jehož klíčový sortiment patří manipulační technika, přispěl do expozice vysokozdvižnými vozíky Hyundai, které usnadňují manipulaci s předměty a zvyšují efektivitu práce. Tradiční partner projektu, společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, předvádí novinky z dílny francouzské firmy Markem-Imaje, a to tiskárny SmartDate® X60 a ink-jet 9232. Tiskárny slouží k potisku fólie těsně před jejím svařením do sáčku a k potisku kartonových krabic datem spotřeby a dalšími proměnnými údaji. Do linky je také zařazena tiskárna velkých znaků s rychleschnoucím voskem MI 5800, která označuje krabice čárovými kódy a velkými logy.

Další z prezentujících se firem je Fipack, přední dodavatel ekologických fixačních prostředků LOCK N´POP pro fixaci zboží na paletách, lepících bodů pro snadnou fixaci a vlepování propagačních vzorků, kupónů, karet atd. Na veletrhu mimo jiné dokazuje, že moderní způsob balení palet bez poškození obalu se hodí na různé povrchy, jakou jsou recyklovaný, potištěný, barevný i bílý papír, karton, vysoce lesklý a laminovaný povrch a mnohé další. Společnost Strand vystavuje dopravníky, kterými propojuje jednotlivé stroje v modelované trase, čímž umožňuje návštěvníkům udělat si představu o tom, jak funguje linka ve středním nebo velkém provozu. Společnost Albertina Trading, tradiční dodavatel balicích, plnících, uzavíracích a etiketovacích strojů a kompletních automatických linek, představuje na lince kontrolní váhu SARTORIS SYNUS, která slouží k automatické kontrole hmotnosti produktu bez jejich zastavení s možností doplnit ji o detektor kovů, dále etiketovací hlavu ETIPACK Surprise 1.3 pro aplikace samolepicích etiket na všechny strany obalů různých typů a další moderní zařízení. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava se v projektu zaměřila na aplikaci EPCIS systému k přenosu procesních logistických dat do nadřízeného IS a následné zobrazení procesů. Společnost GABEN na výrobní lince představuje produkt, který monitoruje systém pro sběr dat MESLINE a poskytuje informace o výkonu linky na velkoplošných obrazovkách. Postup zabalených výrobků na lince je monitorován čtečkami čárových kódů a RFID tagů. Firma TECHNOLOGY představuje na veletrhu dvě zařízení, automatický lepící stroj GEM F 470, který slouží k plně automatickému uzavírání kartonů, a poloautomatický ovinovací stroj R500 s otevřenou plošinou, určený k ovíjení palet stretchovou folií pro dokonalou fixaci zboží na paletách pro další transport. Společnost THIMM Obaly dodala pro projekt Packaging Live obaly z vlnité lepenky, klasické klopové krabice, do kterých se balí hotový výrobek a na který se před očima diváků tiskne. Společnost Obchodní tiskárny Kolín – OTK Group poskytla flexibilní obal pro výrobu sáčků na oříšky. A v neposlední řadě, o technologickou koordinaci linky se stará firma KUDA PACKAGING.

Ukázka provozu linky s odborným výkladem probíhá v pavilonu F 4x denně. Tento doprovodný program zajišťuje agentura EQUICom ve spolupráci s Veletrhy Brno. Projekt navazuje na předchozí tři ročníky, kdy v roce 2010 byla poprvé spuštěna balicí linka na veletrzích EMBAX a SALIMA a po úspěšné premiéře se dvakrát představila také na Mezinárodním strojírenském veletrhu v roce 2010 a 2011.

EMBAX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Video - EMBAX

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště