Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Embax
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií

Nekonečné možnosti tiskáren Markem-Imaje a jejich využití

 

Na letošních veletrzích EMBAX a SALIMA se návštěvníci mohou přesvědčit o vynikajících schopnostech nejnovějších technologií Markem-Imaje hned několikrát. Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM představuje na obalovém veletrhu nejnovější tiskárny SmartDate® X60, ink-jet 9232 a tiskárnu velkých znaků s rychleschnoucím voskem MI 5800 – jak v pavilonu F na své expozici, tak v reálném provozu balící linky Packaging Live. Na sousedním veletrhu SALIMA v pavilonu P se prezentuje technologická novinka - prototyp ručního poloautomatického pečetícího zařízení typu B1P-100 s termotransferovou tiskárnou Markem-Imaje 8018 pro potisk dat. Všechna zařízení splňují priority výrobce – ochranu životního prostředí a garantované nízké provozní náklady.

Silná značka a stabilní obchodní tým
Značka Markem-Imaje si své postavení a místo vybojovala tvrdou prací s dokonale propracovaným systémem marketingu a managementu, který se zaměřuje především na maximální spokojenost zákazníka, vystihnutí a naplnění jeho potřeb a požadavků. Stejně důležitou roli hraje i etika a šetrnost k životnímu prostředí. Trvale udržitelný rozvoj, cena a efektivita, to jsou priority, kterými se společnost řídí a které prostupují z každého jejich produktu. „Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM je výhradním dodavatelem těchto renomovaných značících technologií pro ČR a SR a patří mezi nejsilnější a nejstabilnější odběratele v rámci Evropy,“ uvedl Dennis Jonker, ředitel pro globální nepřímou distribuci Markem-Imaje.

SmartDate® X60 – efektivita provozu a ekologie
Tato tiskárna představuje transparentní, vysoce výkonné pokročilé řešení s úsporou dlouhodobých nákladů na tisk, moderní design a zlepšený poměr mezi dobou provozu a zvýšeným výkonem v provozu. Tiskárna SmartDate® X60 je revoluční termotransferová tiskárna nové generace a je nástupcem osvědčených SmartDate 5, které se používají pro potisk dat na pružné materiály a fólie při balení ve vysokých rychlostech. Tiskárna neobsahuje žádné náhradní díly podléhající opotřebení a patrný je i výrazný pokles a snížení nákladů na údržbu.
Společnost Markem-Imaje jako jediná implementovala do tiskárny systém, který monitoruje v reálném čase kvalitu tiskových bodů na termotransferové hlavě. Systém aktivně vyhodnocuje, zda vlivem opotřebení nedošlo k poškození některého z tiskových bodů. Velkou zelenou získává tato tiskárna díky šetrnému přístupu k životnímu prostředí. Pro potisk pružných materiálů a fólií společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM plně respektuje evropskou směrnici RoHS, která omezuje používání některých nebezpečných látek u elektrických a elektronických zařízení. Tím se snížila spotřeba jak elektrické energie, tak i spotřeba stlačeného vzduchu. Nový software CoLOS Create 5.0. vyvinutý v rámci projektu zvýšil také využitelnost pásek.

INK-JET 9232 osvědčená kvalita, která předčí Vaše očekávání
Tiskárny Markem-Imaje se snaží změnit vnímání značení a kódování s pěti hmatatelnými výhodami pro zákazníka, které trvale snižují celkové náklady v čase a tím i dopad na životní prostředí. INK-JET 9232 kontinuální inkoustová tiskárna přináší optimální, transparentní označování a správu. Díky lepší kontrole nákladů, snížení odpadu a eko-šetrným inkoustům je k dispozici lepší výkonnost tisku a spolehlivost v každodenním provozu.

Kvalita, která stojí za to - kontinuální inkoustové technologie a služby
Snížit náklady se podařilo díky zvýšené životnosti inkoustové kartridž pro tisk až 90 mil. znaků z jednoho litru inkoustu, snížení spotřeby ředidla. Samozřejmostí je i prodloužení servisního intervalu na 18 měsíců. Bezkonkurenční spolehlivost, vynikající disponibilita stroje až 99,6 % bez nutnosti přímé asistence, nový inkoustový systém a inovovaná tisková hlava bez použití stlačeného vzduchu to jsou výhody, které jinde na trhu nenajdete. Tiskárna a kryt jsou v provedení ze 100% ušlechtilé nerez oceli, která je mnohem snadněji recyklovatelná než plast.
Uživatelsky velmi příjemná obsluha tiskárny INK-JET 9232 je zaručena novým dotykovým zařízením WYSIWYG v 7 palcovém provedení. Na displeji se v reálném čase zobrazuje zbývající kapacita tisku a spotřebního materiálu, použitelnost zařízení a činnost údržby. Své plus má i zjednodušené řízení zpráv a tisku, integrovaná podpora, rychlá a bezpečná výměna bez nutnosti zastavení tisku. Flexibilní kabel umožňuje instalaci kdekoliv na stole, stojanu nebo na stěně. Výkonný, volitelný a ultrarychlý tisk (až 6,6 m/sec.) zaručuje kvalitní značení. Automatický výběr fondů je možný v závislosti na velikosti tisku a na vzdálenosti hlava/objekt. Dostupná je široká nabídka inkoustů od víceúčelových, vysoce výkonných nebo kontrastních inkoustů, inkoustů založených na alkoholové bázi, až po ketone-free a MEK free inkousty bez methylethylketonu, které nedráždí oči a jsou ekologické.

Ekologie tiskáren v mnoha směrech
Společnost plní svůj závazek k životnímu prostředí. Od roku 2008 se plně zabývá touto oblastí, uvědomuje si její důležitost a nezbytnost a svým zákazníkům tak nabízí zařízení, které jsou nejen bezpečnější, kvalitnější a úspornější, ale i šetrnější k životnímu prostředí.

Nové tiskárny z portfolia firmy Markem-Imaje splňují tyto očekávání na jedničku. Díky inovacím použitých při jejich vývoji posouvá hranice závazků vůči životnímu prostředí a požadavků zákazníka stále dál a dál. Důkazem je tiskárna INK-JET 9232, která jako jediná na trhu generuje opravdu minimální množství odpadu. Výrazné snížení se podařilo díky unikátnímu návrhu inkoustového okruhu a moduální tiskové hlavy, která umožňuje měnit jen ty díly, jež jsou opravdu rozbité. Další nespornou výhodou je prodloužení životnosti až o 25 %. Analýzou bylo zjištěno, že největší vliv na životní prostředí má spotřební materiál, obzvláště pak barvy. V tomto ohledu model 9232 nabízí řadu chytrých a užitečných funkcí, kdy např. tryska o velikosti 65 mikronů vytváří opravdu miniaturní kapičky inkoustu, čímž opět významně snižuje spotřebu barvy a ředidla. Nové tiskárny dosahují vysoké až 80% úrovně v recyklovatelnosti materiálů. Dalším trumfem těchto tiskáren je menší spotřeba elektrické energie.

Pokrok nezastaví ani tiskárnu MI 5800
Tiskárna velkých znaků MI 5800 představuje novou generaci tiskáren s vysokým rozlišením. Vlnité lepenky, tácky a balící fólie jsou kvalitně značeny technologií, která u těchto tiskáren využívá horký inkoust Touch Dry, který zaručuje perfektní kvalitu a stálost barev vytištěných symbolů a obrázků i po dlouhé době. Čitelnost čárových kódů je 100% zaručená. Neobsahují ředidla a jsou vysoce šetrné k životnímu prostředí. Touch Dry horké inkousty tisknou na širokou paletu materiálu i v extrémních podmínkách. Rychlost tisku může dosáhnout až 182 m/min. Tiskárny velkých znaků 5800 mohou mít až dvě tiskové hlavy a tím zvýšit efektivitu a rychlost. Orientace tiskové hlavy může být ve vertikální poloze nebo natočena o 20 stupňů.
Zvýšenou flexibilitu a funkčnost pro koncové uživatele nabízí barevný LCD dotykový display pro výběr zpráv, vložení proměnných dat, diagnostiku a ovládání tiskárny, ethernet včetně webového ovládání, USB pro vložení dat a komunikační protokol pro PC, PLC a balící stroje. Operátorské menu je k dispozici v mnoha světových jazycích a ovládat ho tak může prakticky každý. Zdokonalené provedení tiskárny poskytuje rychlé spuštění a minimalizuje celkovou spotřebu elektrické energie. Unikátní programový systém údržby a doplňování bezesporu také najde kladný ohlas. Při zakoupení jakékoliv tiskárny je samozřejmostí technická podpora, preventivní kit údržby a servisní smlouvy. Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM si uvědomuje důležitost kontaktu se zákazníkem a jeho zpětné vazby na zakoupený produkt.

Pečetící zařízení zabalí a označí nejen potraviny
Na veletrhu SALIMA 2012 připravila společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM překvapení v podobě technologické novinky – kombinaci nerezového stroje s pohyblivou pečetící částí a špičkové termotransferové tiskárny Markem-Imaje 8018. Ruční poloautomatického pečetící zařízení najde využití všude v potravinářském průmyslu, kde dochází k balení potravin (např. pečivo, cukrovinky, ovoce, zelenina, atd.). Na své si tak mohou přijít nejen soukromí pekaři, ale i menší provozovny a maloobchody. Přidanou hodnotou tohoto zařízení je potisk pečetě např. datem výroby a spotřeby. Papírové pečetě jsou k dispozici v různých barvách. Zařízení je v souladu se směrnicemi a normami EU.

EMBAX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Video - EMBAX

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště