Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Embax
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií

EMBAX 2012: veletrh zahájen, vítězové oceněni

 

Na pódiu pavilonu F byl dnes v 11 hodin oficiálně zahájen EMBAX, mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií. V rámci slavnostního zahájení byly nejlepším exponátům uděleny ceny Zlatý EMBAX 2012, a to ve dvou kategoriích – Inovace a Obalové stroje a zařízení. Byla také představena a následně i spuštěna speciální balící linka, vybavená nejmodernějšími technologiemi, která vznikla v rámci projektu Packaging Live.

Ocenění Zlatý EMBAX 2012 v kategorii Inovace získal vystavovatel, společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM za inkoustovou tiskárnu pro průmyslové značení Printers IP561.1G. Cenu převzal osobně jednatel společnosti Pavel Ondrášek. V kategorii Obalové stroje a zařízení porotu nejvíce zaujal exponát VELOCITY VC 250, vertikální balící stroj pro balení sypkých produktů společnosti MAŠEK. Cenu převzal za vystavovatele a současně i výrobce Lukáš Macek. Odborná porota se ve finále rozhodovala mezi exponáty sedmi firem. „Letos jsme neměli lehkou práci. Výběr byl pro nás velmi obtížný, neboť všechny exponáty splňovaly požadovaná kritéria,“ uvedla dnes předsedkyně poroty Jana Žižková. Mezi kritéria patřila například novost, originalita koncepčního a konstrukčního řešení, technická a technologická úroveň výrobku, uživatelský komfort, design a další.

Ředitelka projektu Monika Hrubalová, která EMBAX zahájila za hlavního organizátora společnost Veletrhy Brno, poděkovala všem vystavovatelům, mediálním partnerům a spolupracovníkům. „Jsem velice ráda, že se zde opět po dvou letech potkáváme,“ uvedla s tím, že letošní ročník veletrhu EMBAX je v pořadí 27. a je jedním z nejstarších veletrhů  v historii brněnského výstaviště. Navázala na slova moderátora, který avizoval novinky na mnoha veletržních stáncích. 

Finále slavnostního zahájení veletrhu EMBAX patřilo Michaele Zachové, která představila hlavní „hvězdu“ doprovodného programu, balící linku Packaging Live. „Tento projekt organizujeme již počtvrté. Letošní linka je oproti minulosti větší, moderní technologie a trendy v obalové technice v ní představuje patnáct partnerů. Novinkou je také to, že linka balí oříšky a její součástí je i divácká soutěž.  

EMBAX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Video - EMBAX

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště