Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Embax
28.2. - 2.3. 2012

Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií

Balicí linka Packaging Live živě na EMBAXU

 

Balení není žádná věda, ale přesto se bez něj neobejdeme v žádném odvětví a často si ani neuvědomujeme, že pokud by se zboží nezabalilo, nemohli bychom je ani koupit. Navíc by každý výrobek měl být čitelně označen - datem spotřeby, zemí původu a kódem výrobce. Co všechno je k tomu třeba se můžeme jít přesvědčit na letošní mezinárodní veletrh EMBAX, který se uskuteční ve dnech 28.2.2012-2.3.2012 v Brně. Je neobyčejný svým doprovodným program s názvem Packaging Live aneb balící linka v praxi, u které proběhne prezentace technologií souvisejících s balením, značením a manipulací výrobků a propojí se s živě komentovanou praktickou ukázkou.
Projekt s názvem Packaging Live měl premiéru v roce 2010 právě na Embaxu, v loňském roce se konal při MSV Brno a letos se opět vrací na obalový veletrh v inovované formě.

Na výstavní ploše pod střechou pavilonu F vyroste technologická linka, ve které se návštěvníkům výstaviště představí moderní stroje a zařízení. Balit se budou oříšky, sáčky poputují do krabic a ty se pak přemístí na paletu a vyexpedují fiktivnímu zákazníkovi.
Pojďme si ve stručnosti představit tradiční i nové partnery, kteří podpoří tento projekt svou účastí a prezentací: společnost VIKING MASEK dodá vertikální balící stroj, novým partnerem bude firma OTK GROUP, která poskytne balicí folie a také etikety. O značení dat spotřeby a výroby na folie i na krabice se postarají tiskárny Markem-Imaje, zastoupené společností ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM. Sáčky s produkty i krabice se budou přemisťovat pomocí dopravníků, dodaných firmou STRAND. O přesun balení do krabic se postará robot FANUC společnosti ARC-H, o zavírání krabic lepící stroje dodané firmou TECHNOLOGY MORAVA a páskovací stroje z PENTA SERVISU. Nebude chybět  podtlakový manipulátor od ALBERTINA TRADING či ovinovací stroj na paletu. Celý proces bude doplněn o sledování výroby i expedice pomocí tzv. chytrých etiket s RFID tagy, tyto dodá společnost GABEN ve spolupráci s VYSOKOU ŠKOLOU BÁŇSKOU - technologickou universitou Ostrava. Představí se také tradiční dodavatel kartonových krabic firma THIMM a součástí linky bude i prezentace manipulační techniky MÁTL&BULA, průmyslových maziv FUCHS OIL CORPORATION a ekologické fixace zboží na paletách od firmy FIPACK. O technologickou koordinaci linky se postará firma KUDA PACKAGING a hlavním mediálním partnerem je TECHMAGAZÍN.

Všech patnáct partnerů Packaging Live najdete zároveň vystavovat v pavilonu F, provoz linky bude čtyřikrát denně s odborným komentářem. Připraveny jsou také tiskové konference, prezentace novinek a semináře o nejnovějších trendech balení a identifikace zboží.

Projekt připravila reklamní agentura EQUICom a společnost Veletrhy Brno.  

EMBAX 2012

Vybíráme z firem

 

Mohlo by vás zajímat

Video - EMBAX

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště