Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

DSB
23.-27.4. 2013

Dřevo a stavby Brno

Fermacell představí na DSB nové, téměř bezhlučné podlahové prvky pro stropy dřevostaveb

 

Fermacell patří i v mezinárodním měřítku k těm nejkvalitnějším materiálům pro moderní řešení výstavby dřevostaveb.  A s cílem potvrdit svoji roli v segmentu dřevostaveb jde společnost i na veletrh DSB v Brně. Na brněnském výstavišti představí tým technických a obchodních konzultantů Fermacell současnou nabídku desek a příslušenství včetně posledních novinek. Expozice je připravena uvítat jak výrobce dřevostaveb, tak i širokou veřejnost.

Právě výrobci montovaných dřevostaveb jako první ocenili hlavní výhody těchto materiálů. I když se fermacell vyrábí ze stejných surovin jako známější sádrokarton, ve srovnání se svým „starším příbuzným“ je fermacell výrazně tvrdší, pevnější a odolnější vůči proražení. Nízká hmotnost a vysoká pevnost je vítána také u rekonstrukcí podkroví nebo při nástavbách bytových domů. Díky vysoké odolnosti proti vlhkosti jsou ze sádrovláknitých desek rekonstruována bytová jádra, v bytových domech s výtahy našel fermacell vynikající uplatnění při realizaci výtahových šachet. Samostatnou kapitolou je zdravý vzduch v interiérech s materiály fermacell. Už běžné desky jsou vůči lidskému zdraví mimořádně ohleduplné, vrcholem invence jsou ale desky fermacell greenline, které dokáží absorbovat škodliviny (např. formaldehydy) z interiéru.

Vysokou kvalitu desek fermacell potvrzují v testech i nové podlahové prvky fermacell - zkušebna CSI ve Zlíně potvrdila vysokou vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost nového produktu fermacell Silentio. Laicky to znamená, že s materiály fermacell Silentio jsou stropy dřevostaveb téměř bezhlučné. Výsledky zkoušky jsou pozitivní zprávou pro všechny, kteří uvažují  o dřevostavbě, pro výrobce dřevostaveb i pro ty, kteří se chystají rekonstruovat dřevěné trámové stropy. Materiály fermacell dosahují vynikajících parametrů, díky kterým se chůze nejen v rodinných, ale zvláště v bytových domech stává neslyšitelnou. Tento fakt výrazně zvyšuje atraktivitu dřevostaveb a přímo je předurčuje k častějšímu využívání při stavbě bytových domů, ve kterých bývá právě slyšitelná chůze velkým problémem.

Na základě testování byly prokázány výsledky, které výrazně převyšují hodnoty dosud běžně používaných materiálů. Jen pro zajímavost, naměřené hodnoty kročejové neprůzvučnosti dosahovaly hodnot pouze 40 dB, přičemž norma v případě rodinných domů činí 63 dB a u bytových domů 55 dB. Je tak zcela zřejmé, že se jedná o hodnoty, které dokazují, že materiály fermacell stojí na špici stavebních materiálů určených pro dřevostavby.

Během testů prošlo zkouškami EN ISO 717-1 Vzduchová neprůzvučnost a EN ISO 717-1 Kročejová neprůzvučnost celkem 8 vzorků materiálů fermacell. Při měření byly využity nové systémové produkty fermacell, konkrétně: nový podlahový prvek fermacell 2 E 16 (skládá z 2 x 10 mm silné sádrovláknité desky fermacell a 9 mm silné vrstvy filcu), dále deska fermacell Silentio o tloušťce 20 a 15 mm, nový akustický profil fermacell a sádrovláknité desky fermacell TB s profilovanou hranou. Zkoušky jednoznačně prokázaly vynikající vlastnosti všech testovaných systémů fermacell. Konkrétní výsledky jsou v přiložené tabulce.

Nový systém fermacell Silentio posunuje kvalitu dřevostaveb opět o stupeň výš. Jeho kvality ocení zvláště výrobci prefabrikovaných dřevěných trámových stropů a zhotovitelé dřevěných trámových stropů na stavbě. Systém je navíc velice dobře využitelný i pro běžné rekonstrukce dřevěných trámových stropů. Ostatně přesvědčte se sami a přijeďte se podívat na expozici Fermacell na veletrhu DSB v Brně!

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Odborný partner

 

 

 

Hlavní mediální partner

Časopis DŘEVOstavby
Časopis sruby a roubenky

 

Současně také

Stavební veletrhy Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště