Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Dance Life Expo
nyní jako Life!

Dance Show & Trade Event

Vitor Tavares Mendes

 

Vitor Tavares Mendes se narodil v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Prožil osm let v Londýně, kde svůj taneční styl používal jako sebemotivační pomůcku pro mladé lidi všech etnických skupin.

V roce 2002 absolvoval kurs scénického tance a začal vyučovat capoeiru a tradiční africké tance. Nejprve v Lisabonu a od června 2002 i v Londýně. V roce 2005 debutoval v muzikálu Patti Boulaye Sundance v londýnském divadle “Hackney Empire theatre”. Postupně svůj taneční styl obohatil o další tance, například o Kizombu, Coupé décalé, Kuduro nebo Abstraktní tanec. V roce 2010 se přestěhoval do Prahy, založil rodinu a začal zde pracovat. Podílel se například na realizaci tanečního představení Šivovo kolo života v divadle ABC a pražské adaptaci “La Ronde” Arthura Schnitzlera v Malém Vinohradském Divadle. V televizi jste ho mohli vidět například při předávání filmových cen Český Lev, 2 x ve Snídani s Novou či na slovenské Markíze.

Mendes je propagátorem luso-afro kultury a organizuje různé kulturní akce. Jedním z jeho největších úspěchů byl multikulturní festival “Afro-Bailar”, který se konal v Praze v letech 2010 – 2014. V Praze pořádá pravidelné, intenzivní a soukromé lekce a párty Kizomby a Ghetto zouk.

O tanci

Jednou z jeho vášní, které se věnuje již mnoho let, je tanec.

V tanci vidím neomezené možnosti interpretace hudby, sebevyjádření a propojení s tanečním partnerem. Ghetto zouk i Kizomba jsou párové tance, a proto je zde důležitá komunikace, napojení a důvěra nejen v sebe sama, ale také v partnera. Tanečního partnera vnímáme prostřednictvím pohybu. Je to neobyčejná forma dokonalé nonverbální komunikace, dorozumívání bez ohledu na to, jakým jazykem mluvíme. Tančit může každý, musíte jen chtít a užít si radost z pohybu.

A co je na tanci nejlepší? Když na své lekci či tanečním parketu vidím lidi různých národností, barev, velikostí, nadané i méně obratné, mladé, staré a všichni si užívají tanec a dokáží se odpoutat od okolí. Je to vášeň, která stojí za zkoušku, pokud vás jen trochu láká.

WORKSHOP: COUPLES&THEMATIC STUDIO

Sobota 5. 11. 2016
Gheto Zouk

Čas: 20:00-21:00
Typ: Open Class

WORKSHOP: HIP HOP STUDIO

Neděle 6. 11. 2016
Kizomba

Čas: 12:30-13:30
Typ: Open Class

Taneční styly

Mohlo by Vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Současně také

SPORT Life
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště