Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Dance Life Expo
nyní jako Life!

Dance Show & Trade Event

STREET DANCE

 

HIP HOP DANCE

Hip hop dance odkazuje na původní taneční styly, které vycházely z rapové hudby a vyvinuli se v rámci hip-opové kultury. To zahrnuje širokou škálu stylů, zejména breakin, lockin' a poppin', které byly vytvořeny v roce 1970 tanečními crew ve Spojených státech. To, co odlišuje hip-hop dance od jiných forem tance je, že je často freestyle (improvizace) a hip-hop dance crew se často zabývají freestyle soutěžemi, nazývanými také battle. Crew, freestyle a battle jsou identifikátory tohoto stylu. Hip-hop dance může být forma zábavy nebo hobby. Může to být také životní styl: způsob, jak být aktivní v tělesné zdatnosti nebo battlech a způsob, jak vydělat na živobytí tím, že tančí profesionálně.


HOUSE DANCE

Tzv. Social dance tančený na house music, která má kořeny v klubech Chicaga a New Yorku. Hlavní prvky housu patří footwork a Lofting. House dance má často improvizační charakter a klade důraz na rychlé a komplexní nohou orientované kroky spojené s pohybem flow v trupu, stejně jako floorwork.V house dance je kladen důraz na jemné rytmy a riffy z hudby,následovaný kroky. To je jeden z hlavních rysů, které odlišují house dancing od éry diska, které bylo předchůdcem house dance a od současného tance, který se provádí na elektronickou taneční hudbu v rámci rave kultury.


POPPIN'

Popping je funky tanec a streetový taneční styl založený na technice rychlé kontrakce a uvolnění svalů, který vypadá jako křečovitý a čistý pohyb, nazývaný pop nebo hit. Tyto pohyby je nutné provádět plynule do rytmu písničky v kombinaci s různými pohyby a pozicemi. Tanečníky označujeme jako poppers. Jako ostatní streetové styly, popping je často předváděn v battlech, kde se tanečník snaží předvést před davem to nejlepší, co umí. Hodnotí se neomezená improvizace a pohyby, které jsou málo viděny na soutěžích a představeních. Nejdůležitějším kritériem je charakter tanečníka a jeho úkolem je bavit publikum.


LOCKIN'

Locking (původně Campbellocking) je styl funky dance, který je dnes také spojován s hiphopem. Název vychází z konceptu lockinových (zamknout) pohybů, což v podstatě znamená zmrazení z rychlého pohybu a "uzamčení". Opírá se o rychlý a výrazný pohyb paží a rukou v kombinaci s klidnějšími pohyby boků a nohou. Pohyby jsou obecně velké a přehnané, a často velmi rytmické a pevně synchronizovány s hudbou. Locking se tančí na funk music.


WACKIN'

Tento typický ladies styl vznikl v 70. letech v Americe. Tančí se na Disco hudbu 70. let. Je to styl určený především pro něžnější pohlaví, ale i pánové mají v tomto stylu velké zastoupení. Wacking se vyznačuje smyslnými ženskými pohyby, ale je zároveň ladný a uhlazený. Je to velice energický a individualistický styl, který využívá převážně práci rukou. Nejznámějším průkopníkem je Imperial House of Waacking!


KRUMP

Krump je pouliční taneční styl, který pochází z Los Angeles. Vznikl kolem roku 2001. Svému pojetí se podobá původnímu domorodému africkému tanci, který se kombinuje s hip hopovou kulturou a novodobými street dance styly. Tento styl tance se většinou používá v tanečním souboji (battle). Krump sám o sobě se může na první pohled zdát jako agresivní, ba dokonce negativní tanec, avšak díky své energii ze sebe může tanečník uvolnit jakékoliv emoce pozitivní formou tance. Expresivní, přesné, vysoce energické pohyby pažemi, hlavou, nohami a hrudníkem. Je to velmi emotivní tanec. Vyzařuje z něj neskutečné množství energie, výbušnosti a agresivity.


BBOYING

Médii označován mylně jako Break Dance. Jde o tanec, který vznikl a vyvíjel se z počátku mezi afroamerickou a latinskoamerickou mládeží v ulicích New Yorku během časných 1970. Skládá ze čtyř základních prvků: toprock, downrock, powermoves a freeze. B-boying se obvykle tančí na hip-hop hudbu a hlavně breakbeaty, ačkoli moderní trendy umožňují mnohem širší škálu hudby.


VOGUE

Vogue nebo voguing je vysoce stylizovaný, moderní tanec na house music, který se vyvinul v Harlemu na tzv. Ballroom scéně v roce 1960. Hlavním vstupem do světa mainstreamu zažil v písni Madonny ve videu "Vogue". Inspirován časopisem Vogue, se voguing vyznačuje podle póz modelek, v kombinaci s úhlovou, lineární prezentací a pevnými pažemi, nohy a pohyby těla. V průběhu let se tento tanec vyvinul do složitější a iluzorní formy, která se dnes nazývá "vogue".


MTV DANCE

Styl inspirovaný současnými hudebními žánry jako je RnB, Pop Music a další. Inspirován Hiphop dance, jazz dance a streetovými styly. Klade důraz na přesnost, symbiozu s hudbou a čistotu provedení. Typickým pro tento styl je tvorba choreografie, ne freestylu.

Taneční styly

Mohlo by Vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Současně také

SPORT Life
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště