Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Dance Life Expo
nyní jako Life!

Dance Show & Trade Event

DANCE & FITNESS

 

POLE DANCE

Pole Dance znamená v překladu tanec u tyče, ale mnohem lépe než u tyče by se dal popsat jako tanec na tyči. Jedná se o uměleckou a akrobaticky náročnou disciplínu, jejíž kořeny sahají až do starověké Číny a Indie. Pole Dance obsahuje gymnastické prvky, akrobacii, moderní a volný tanec, proto každý si svůj taneční projev přizpůsobuje pouze sám sobě a vytváří si tak jedinečný a nezapomenutelný výraz! V Pole Dance nejde pouze o zpevnění postavy, ale také o získání větší flexibility, ladnosti a zlepšení držení těla.

Díky se neustále zvyšujícímu zájmu o Pole Dance vznikl Český svaz pole & art sports, který si klade za cíle představení a prezentaci tohoto netradičního druhu sportovního tance na území České republiky. Pole dance si získává stále více fanoušků a tento rok se poprvé v České republice uskuteční Mistrovství v Pole Dance. Na Dance Life Expo se budete moci těšit na vítězky Mistrovství, reprezentující nejen sebe samé, ale i českou Pole Dance komunitu a úroveň Pole Dance v České republice.


ZUMBA

Zumba je ochranná známka chránící taneční fitness program vlastněný společností Zumba Fitness LLC. Jedná se o první taneční fitness program, který je veselý a zábavný. Kvalitně vedená lekce je prospěšná nejen tělu, ale výrazně ovlivňuje i psychiku, cvičenci zažívají endorfinové opojení. Nemá pokročilostní úrovně. Dle originálního kurzu není ve formě kurzů - jsou provozovány otevřené hodiny (openclass). Zumba je typická svojí hravostí, choreografie reaguje precizně na hudbu. S novou hudební pasáží se objevuje nový pohyb, taneční krok.

 • Zumba ® Fitness - Zumba lekce charakterizují exotické rytmy latinských a mezinárodní beatů s maximální energií. Neexistuje žádný jiný fitness program, jako je Zumba Fitness-Party. Je to snadné, efektivní a zcela vzrušující. Při lekcích vzniká skvělá komunita pozitivních lidí.
 • Zumba Gold ® - Zumba Gold se zaměřuje na největší rostoucí segment populace. Zumba upravuje pohyby tak, aby vyhovovaly také potřebám aktivního “dříve narozeného” tanečníka, a to i těm, kteří teprve začínají svou cestu do světa fitness a zdravého životního stylu. Co zůstává stejné, jsou všechny prvky Zumba Fitness-Party: pikantní latinská hudba /salsa, merengue, cumbia a reggaeton/, radost a vzrušení při tanci, snadné následování pohybů a povzbuzující atmosféra. Aktivní starší dospělí chtějí kamarádství a fitness tanec jako pravidelnou součást jejich života.
 • Zumba ® Toning - Když přijde na tvarování těla, Zumba Toning nasazuje laťku nejvýš. Spojuje v sobě prvky efektivního posilovacího resp. tvarovacího cvičení a kardio tréninku v rytmech latino dance. Zajišťuje efektivní spalování kalorií a posilovací taneční fitness-párty. Tanečníci se naučí, jak používat lehké činky, maraca - tonizující tyčky k lepšímu procítění rytmu a tonizaci všech cílových partií v těle, např. zadku a stehen. Zumba Toning je perfektní způsob, jak nadšenci mohou “rýsovat” své tělo přirozeně, zatímco se ocitají v taneční extázi.
 • Zumba Sentao ™ - Zumba Sentao ™ tanec si ponechává vzrušení z fitness-party a doplňuje ji o výbušnou choreografii na židlích. V těchto lekcích jde o celkové posílení, rozvoj rovnováhy a stabilizaci středu těla, představuje kardio trénink zcela novým způsobem. Chyť si židli, ovládni rytmus, nauč se ovládat své vlastní tělo a zvyšuj svalovou sílu, zlepšuj definici svalů a vytrvalost. Užívej si fitness-párty na židli při skvělé zábavě!

DENSA

Kombinace posilovacích cviků jednotlivých partií a tance v rytmu nejoblíbenějších tanečních rádiových hitů:) Ideální trénink pro všechny na formování postavy a spalování přebytečných tuků.


DISCO DANCE

Pulzující, rytmické kontrakce a uvolnění v souladu s rytmem hudby. Pohyb paží podporuje a zdůrazňuje pohyb těla. Rytmická, choreografická a celková taneční různorodost, originalita, rytmické i myšlenkové využití hudební předlohy, pohybová náročnost a flexibilita jsou vysoce oceňovány.


CHEERLEADING

Sportovní odvětví, které původně vzniklo jako způsob skupinového povzbuzování se složitou choreografií. Jedná se o většinově ženský sport (česky se cheerleaders označují jako roztleskávačky), ale v menší míře ho provozují i muži. V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. S cheerleadingem však může začít každý i bez takovéto průpravy, má-li dostatek odhodlání a ochoty na sobě pracovat.


MAŽORETKY

Mažoretky jsou dnes zcela plnohodnotným odvětvím sportu. Základní definice by mohla znít: Tanečnice, jejichž choreografie je založená především na barvité práci s náčiním baton (hůlkou). Lidé si je však stále spojují pouze s dechovou hudbou, barevnými uniformami a strohým pochodováním. Mažoretkový sport však prošel velkou změnou. Kostýmy jsou čím dál spořejší a efektnější, dechovou hudbu nahradila hudba moderní a s hůlkou jdou udělat neuvěřitelné věci. Např: točení, házení, přehazování a další.


ROCK'N'ROLL

Akrobatický rokenrol je velmi sportovní, soutěžní forma tance, který vznikl z Lindy Hopu. Na rozdíl od Lindy Hop to je taneční choreografie určená pro výkon. Tančí se jak v párech, tak i ve skupinách. Obvykle je to velmi rychlý a fyzicky náročný tanec.


FITNESS

Funkční tréninky
Jsou pokrokovou a hlavně komplexní tréninkovou metodou pro všechny tanečníky a sportovce. U profesionálů tvoří vždy nedílnou součást tréninkových jednotek a tak by to mělo být také u amatérů a pokročilých tanečníků. Tento typ tréninků dokonale rozvíjí dynamickou sílu, kondici, koordinaci pohybů a odstraňuje svalové dysbalance, které vznikají vždy při jednostranně zaměřeném tréninku.

Samozřejmě se tím pádem také jedná o jeden z nejefektivnějších tréninků pro redukci hmotnosti. Tělo každého tanečníka musí být symetrické a skvěle vytvarované, bez bolesti zad atd.

Funkční tréninky jsou zárukou kvality a posunu vpřed v jakémkoliv sportu nebo tanečním stylu.

 • TRX® je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce. Slouží jako ideální průprava pro tanečníky, kteří si uvědomují, že díky tomuto komplexnímu tréninku bude ovládání celého těla při tanci snazší.
  Díky nářadí TRX® můžete vytvořit velmi efektivní tréninkovou jednotku za využití pouze jednoho druhu nářadí, které sbalíte s sebou kamkoliv. Po celou dobu cvičení využíváte pouze váhu vlastního těla a intenzitu dolaďujete úhlem naklonění oproti zavěšení TRX®.
 • GRAVITY® - komplexní funkční trénink a mnohem více
  Program GRAVITY® na strojích Total Gym® je světově nejrozšířenější forma funkčního tréninku využívajících volné kladky a nakloněné roviny jako primárního parametru intenzity cvičení.  GRAVITY program je považován za nejvhodnější řešení pro cvičení v malých skupinách, tzv. „Semi-private“ trénink.
  Proč GRAVITY®?
  Na jednom nářadí lze provádět více než 200 cviků. Lze využít pro trénink všech výkonnostních skupin, včetně programu Pilates, Boot Camp, Fyzioterapie, Group, Semi-private group až po trénink vrcholových sportovců či programů redukce hmotnosti.

Taneční styly

Mohlo by Vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Současně také

SPORT Life
10.-12.11. 2017


IN-JOY
10.-12.11. 2017


You2ber Life
xx.11. 2017


Caravaning Brno
09.-12.11. 2017

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště