Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Začínají čtyři dny plné zážitků

 

Brněnské výstaviště se znovu proměnilo v jedno velké sportoviště a centrum aktivního trávení volného času. K veletrhům sportu, cyklistiky a karavaningu letos přibyla největší středoevropská přehlídka tance ve všech jeho podobách – 1. mezinárodní taneční veletrh Dance Life Expo. Celkem 336 vystavovatelů ze 16 zemí do Brna přivezlo pestrou nabídku vybavení, oblečení a doplňků pro nejrůznější sportovní, outdoorové, fitness a taneční aktivity, stejně jako karavanů, potřeb pro kempování a souvisejících služeb. Ve čtyřech dnech navíc proběhne několik stovek doprovodných akcí, od soutěží a ukázkových lekcí pro veřejnost  přes přednášky, besedy a semináře až po vrcholné závody.

Obsazeno je devět pavilonů
Největší ze čtveřice projektů je jubilejní patnáctý mezinárodní cyklistický veletrh Bike Brno.  Přehlídka jízdních kol, doplňků a příslušenství pro cyklistiku zaplní pavilony V a F, v dalších dvou halách a na volných plochách proběhnou doprovodné akce. Díky dřívějšímu termínu si zájemci mohou nové modely jízdních kol pro sezonu 2013 rovnou vyzkoušet a prověřit jejich kvalitu terénní jízdou po stezce kolem řeky Svratky a v přilehlých lesích. „Outdoor Test“ proběhne ve čtvrtek a v pátek se startem v areálu koupaliště Riviéra. K novinkám patří také atraktivní Pump Track aneb cyklistika bez šlapání. Z tradičních akcí nechybí rozsáhlá prezentace elektrokol s testovací dráhou nebo víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G1. Opět se můžete těšit také na doprovodný festival Cyklocestování a freestylovou show MEATFLY BIGSHOCK! Freestyle Meeting v hale C.
Jedenáctý mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life obsazuje pavilony A1, A2, B a částečně také Kongresové centrum a volné plochy výstaviště. Prezentuje se výbava a oblečení pro nejrůznější sportovní a outdoorové aktivity, součástí je také výstava stanů a Expozice modelů lyží, přileb a lavinových vyhledávačů  pro sezonu 2012/2013. Aktivní zážitky návštěvníky čekají na lezecké stěně, lanovce či barmském mostu, neméně zajímavé pasivní zážitky jim připraví třeba sobotní soutěž Miss Sport, pódiový program přednášek, promítání a rozhovorů nebo zcela nový  Filmový festival zimních sportů. Další novinkou je víkendová potápěčská show s ukázkami nejen potápění, ale třeba i podvodního rugby. Naopak tradiční podobu interaktivního sportovního parku má pavilon B, kde si každý může vyzkoušet různé druhy sportů i pohybových aktivit.
Jubilejní desátá mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno opět zaplňuje největší pavilon P, kde návštěvníky čeká řada nových a inovovaných modelů předních evropských výrobců pro sezonu 2013. Doprovodný program má jak teoretickou část s přednáškami a poradenstvím, tak praktickou se simulací jízdy a názornými ukázkami optimálních řešení.
O den později, ale zato ve velkém stylu na výstavišti odstartuje premiérový mezinárodní taneční veletrh Dance Life Expo. Všechna tři poschodí pavilonu E se od pátku rozvlní tancem, a to ve 35 různých stylech. V osmi sálech proběhne 150 workshopů a tanečních lekcí a na pěti pódiích návštěvníci uvidí to nejlepší, co současná taneční scéna nabízí. Během tří dnů se uskuteční také 14 tanečních soutěží a na sobotní odpoledne se chystá pokus o nový český rekord v počtu lidí, kteří zatančí pod jednou střechou na společnou choreografii.

Čekáme VIP hosty, kteří nebudou jen povídat
Při žádné jiné příležitosti se na brněnském výstavišti nesejde tolik hvězdných osobností, které navíc nepřijedou pouze rozdávat rozhovory a autogramy, ale předvedou i něco ze svého umění.
Bike Brno očekává řadu slavných jezdců minulosti i současnosti včetně vítězů olympiád, paralympiád a Tour de France. Poprvé se tady pojede hodinový závod silničních kol, kterého se zúčastní zářivé hvězdy českého cyklistického nebe v čele se zlatým olympionikem Jaroslavem Kulhavým a čerstvým mistrem světa do 23 let Ondřejem Cinkem.
Veletrhu SPORT Life se aktivně zúčastní atletka Zuzana Hejnová, motocyklový jezdec Karel Abraham, badmintonista Petr Koukal, horolezec Mára Holeček, lyžařka Kateřina Pauláthová a mnozí další.
Lektory Dance Life Expo budou mj. baletní mistr Vladimir Malakhov z Ukrajiny – držitel ocenění Nejlepší tanečník světa, streetdancer Byron Cox z USA nebo věhlasná tanečnice flamenca Virginia Delgado. Z českých tanečních hvězd se objeví třeba Vlastimil Harapes nebo Yemi.
Další zajímavé osobnosti můžete potkat na doprovodných festivalech, mezi nimi také legendárního světoběžníka Tilmanna Waldthalera, který na svých cestách po zeměkouli ujel na kole více než 450 tisíc kilometrů a navštívil přes 120 zemí.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Caravaning Brno 2012

Video

Současně také

Life
9.-11.11.2018


 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště