Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Novinky od Bürstnera v mini i maxi provedení

 

Německý výrobce s delší než padesátiletou tradicí letos překvapil dvěma svěžími inovacemi ve zcela odlišných kategoriích. Prohlédnete si je v expozici společnosti Caravan Metropol, která značku Bürstner zastupuje na českém trhu.

Zcela nový model Grand Panorama uspokojí zákazníky, kteří vyžadují maximální luxus a jedinečný design. Ve srovnání s předešlými nejvyššími modely Bürstner opět o něco zvýšil laťku v exteriéru i interiéru. Novinka zaujme na první pohled panoramatickým oknem, které lze zakrýt multifunkční zatmívací elektrickou roletou. K praktickým detailům patří tempomat, LED světla pro denní svícení nebo elektricky sklápěcí postel. „Gran Panorama je úplně nový, ale už v Düsseldorfu jsme jako první v Evropě prodali tento vůz českému zákazníkovi,“ pochlubil se spolumajitel společnosti Caravan Metropol Heinrich Vik.

Druhou převratnou novinkou je Bürstner Brevio, ultrakompaktní vůz pro plnohodnotné cestování ve dvou s veškerým potřebným komfortem. Na první pohled vypadá jako vestavba do plechové dodávkové karoserie, ale ve skutečnosti jde o nástavbu se zcela jinými izolačními vlastnostmi, které umožňují využití i v zimním období. Velikostí je to dodávka, která díky výklopným zadním dveřím umožňuje transport i objemnějších věcí, ale zároveň lze zadní prostor využít i jako lůžko. Při kempování se k autu zezadu připojí speciální stan, který může stát i samostatně. Další možností je připojení výklopného držáku na motorku nebo na kola. Nečekaně prostorné Brevio je novinkou pro rok 2013, ale jeho výroba již byla zahájena a první zájemci si praktického společníka na cesty mohou užít ještě letos.

V karavanech je největší novinkou značky Bürstner nahrazení dřívějších výrobních řad. Pod názvem Averso hledejte klasický karavan, Averso Top představuje skutečně luxusní verze a Averso Plus je jediným karavanem se spouštěcí postelí. Postel tak nezavazí ani nezmenšuje prostor, ale čeká na své využití u stropu, odkud se snadno spustí dolů. Averso Plus se nabízí v provedeních od dvou do sedmi osob a v Brně je k vidění ve střední velikosti 440 se sklapovací palandou, která otevírá další úložný prostor třeba pro kola.

Celkem si v expozici Caravan Metropol prohlédnete 14 obytných vozů a 9 karavanů. „Přivezli jsme jen výběr. Německá značka Bürstner je na trhu již 52 let a nabízí paletu 45 velikostí a půdorysů,“ říká Heinrich Vik. Přes vysoký počet modelů působí expozice vzdušně a příjemně. „Nabízíme tady věci, které nejsou potřeba ke každodennímu životu, a pokud se lidé mají rozhodnout ke koupi, měli by mít krásný pocit už na výstavě. Proto pojímáme prostor velkoryse, auta neskládáme jedno vedle druhého ani jak husiti hradbu, máme tady i příjemný koutek s posezením pro zákazníky. Chceme, aby naše expozice měla tvář, a dáváme si na ní opravdu záležet,“ vysvětluje vystavovatel, který prezentaci v Brně přikládá velký význam. „Nákup auta nebo karavanu u nás bývá dlouhodobější záležitost. Lidé se nerozhodují hned na výstavě, ale prezentace v Brně doznívá z obchodního hlediska hodně dlouho. Navíc dodávkové lhůty jsou tříměsíční i delší, proto je právě teď na podzim ideální doba k výběru obytného vozu nebo karavanu na příští  jaro. Různých variací čalounění, lakování karoserie apod. je spousta, takže si každý může vybrat přesně podle svého vkusu a nechat si vyrobit model přímo na míru,“ dodává Heinrich Vik.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Caravaning Brno 2012

Video

Současně také

Life
9.-11.11.2018


 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště