Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Cestovatelé se zastavili v Brně

 

Sportovní veletrhy se staly vyhlášeným dostaveníčkem světoběžníků, dobrodruhů, cyklocestovatelů a milovníků adrenalinu, kteří se o své netradiční zážitky chtějí podělit s ostatními. Třídenní cestovatelský festival KOLEM SVĚTA začal už v pátek v Kongresovém centru, víkendový festival CYKLOCESTOVÁNÍ odstartoval v sobotu v pavilonu A3.

KOLEM SVĚTA se na brněnském výstavišti můžete vydat už počtvrté. V pátek večer jste se v Kongresovém centru  mohli vypravit do Peru, Bolívie a na Island. V sobotu se o své zážitky podělí třeba  Karel Wolf, který procestoval Kambodžu a čekal na východ slunce nad Angkorem, nebo Martin Mykiska, který v Norsku fotografoval polární záři. Stanislav Miler povypráví o své jedinečné cestě do Číny a zpět po stopách Oldřicha Čecha neboli Odorika z Pordenone, který takto putoval už ve 14. století. Manželé Jan a Radana Dunkelovi se na své cestě po Brazílii a Venezuele brodili největšími mokřady světa v Pantanalu. O Albánii zasvěceně povypráví Miroslav Náplava, zatímco Roman Burda, který už dvanáct let jezdí do Etiopie k domorodým kmenům u řeky Omo, představí jejich obřady a rituály. Nedělní návštěvníci festivalu KOLEM SVĚTA se mohou těšit třeba na povídání Aleše Ondrovčíka o nebeském pohřbu v Tibetu nebo na zapomenutý svět Venezuely s Darjou Milošovou. Aljašku ve 3D představí Tomáš Loun a do Kyrgyzstánu posluchače pozve Michal Černý. Kompletní program najdete na www.kolemsveta.cz.

O několik desítek metrů dál se scházejí nadšenci cestování na kolech. Festival CYKLOCESTOVÁNÍ probíhá v sále Morava pavilonu A3 jako největší tuzemské setkání cykloturistů a cyklocestovatelů, kteří si zde formou besed a projekcí předávají zkušenosti. Hlavním hostem letošního ročníku je legendární cyklocestovatel Tilmann Waldthaler, který na svých cestách po zeměkouli ujel na kole více než 450 tisíc kilometrů. V sedle kola strávil 35 let života, během nichž navštívil přes 120 zemí. V sedmdesáti letech se konečně zastavil a začal o svých zážitcích vyprávět… K sobotním vypravěčům bude patřit třeba také handbiker Radek Krupa, který nedávno objel Českou republiku. V neděli bude zajímavým hostem Karol Voltemár, který se jako první Slovák chystá na cestu kolem světa, ale prozatím povypráví o svých cyklotoulkách po východním Turecku. Dominika Šablatúrová a Tomáš Benc zavzpomínají na svou cestu z Petrohradu do Gdaňsku a Rudolf Růžička prozradí, jak se bajkuje v Andách. Kompletní program najdete na www.cyklocestovani.cz.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Caravaning Brno 2012

Video

Současně také

Life
9.-11.11.2018


 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště