Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Český minikaravan vám vyrobí přímo na míru

 

Jediný karavan, který se začíná vyrábět v České republice, má pouze minimální rozměry, zato potěší cenou a variabilitou. V pavilonu P si můžete prohlédnout prototyp, o který je od začátku výstavy velký zájem.

Unikátní minikaravan české výroby je velmi lehký, jeho hmotnost začíná na 250 kilogramech, a tím pádem daleko méně ovlivňuje spotřebu paliva. Jeho kompaktní a zaoblená konstrukce na první pohled zaujme svým aerodynamickým tvarem. Karavan MINI-C může být tažen i malým vozidlem, řidič se obejde bez řidičského průkazu skupiny E a praktické je také rychlé a snadné připojení i odpojení. Nejzajímavější je ovšem jeho nízká cena a variabilita provedení.

„Základní cena začíná na 160 tisících korun. Vystavený model s televizí, integrovanou anténou v brzdovém světle, lednicí a výklopným sporákem ze dřezu stojí 190 tisíc, ovšem na základě poptávek zákazníků jsem se přesvědčil, že ne všichni tyto věci chtějí,“ říká výrobce karavanu MINI-C Michal Hruška. Jeho firma dodává na český trh minikaravany Camp Runner a česká výroba vychází právě z těchto zkušeností. „Za tu dobu, co dovážím značku Camp Runner, nám spousta poptávek ztroskotala právě na ceně a individuální variantě konkrétního modelu. Proto jsem se rozhodl jít zákazníkům naproti a řešit výrobu v České republice, tak abychom byli zajímavější nejen cenově, ale hlavně variabilitou,“ dodává Michal Hruška, který na výrobě minikaravanů spolupracuje s náchodskou společností Karavan-servis.

První vyrobený MINI-C je určen pro konkrétního klienta a byl dokončen těsně před výstavou Caravaning Brno. „Spěchalo se a nepodařilo se nám všechno stihnout úplně přesně tak, jak bychom si představovali. Některé věci se musely dokončit ručně z plechu, ale do budoucna už počítáme s formami a sklolaminátem,“ vysvětluje výrobce prvního českého minikaravanu. S novinkou chce zamířit hlavně do zahraničí, na trhy v Německu, Holandsku i jinde. Pro tamní odběratele z řad dealerů a půjčoven chce vyrábět v malých sériích, ale čeští zákazníci mohou plně ocenit možnost zakázkové výroby. „I když budeme výrobu kumulovat tak, aby byla co nejlevnější, můžeme se našim zákazníkům individuálně přizpůsobit. Už mě kontaktovala řada lidí, třeba myslivci nebo pejskaři, kteří chtějí vyrobit přívěs tak, aby přesně vyhovoval jejich potřebám. To u konkurence není možné nebo případně jen za hodně velké peníze,“ upřesňuje Michal Hruška a shrnuje: „Myslíme si, že máme opravdu zajímavý produkt za dobré peníze i pro českého klienta.“ Jeho slova potvrzují i první ohlasy na výstavě Caravaning Brno, kde se hned v první hodině zapisovali vážní zájemci o nový produkt.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Caravaning Brno 2012

Video

Současně také

Life
9.-11.11.2018


 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště