Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Kempy mohou využít dotaci, výzva se očekává na přelomu roku

uvedl ředitel odboru cestovního ruchu MMR ČR Aleš Hozdecký

Dnešního jednání Asociace kempů České republiky se krátce zúčastnil ředitel odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky Aleš Hozdecký. Ve svém vystoupení se věnoval několika tématům, zejména podpoře domácího cestovního ruchu a připravované nové výzvě v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu, jež by mohla dotacemi ve výši 50 % přispět ke zlepšení služeb v českých zařízeních.

„Zlepšení kvality služeb a standardizace jsou klíčem k úspěchu. Už dávno neplatí, že pro český kemp je konkurentem jeho nejbližší soused, nýbrž je to kemp v Rakousku či jinde v Evropě,“ uvedl dnes mimo jiné Aleš Hozdecký. Ten také odpovídal na četné otázky, které se většinou týkaly možnosti získat dotaci na rozvoj podnikání v příštím roce. Jak z odpovědí vyplynulo, jediným dostupným programem na podporu komerčních subjektů působících v cestovním ruchu je Národní program podpory cestovního ruchu. Jeho nová výzva, která se bude úzce dotýkat a bude podporovat aktivit cílící na rodiny s dětmi, handicapované občany, alternativní zdroje dopravy či na rozvoj aktivní turistiky, by měla být vyhlášena Ministerstvem pro místní rozvoj na přelomu roku. „Nechceme řešit majoritní investice, ale zaměřit se na dobudování zařízení, aby kvalita služby byla komplexní, plná,“ uvedl dnes ředitel odboru, který doporučil sledovat aktuální a detailní informace na webových stránkách ministerstva.

Podle jeho slov je třeba si uvědomit, zejména v kontextu ekonomických změn v Evropě, že na sedmdesáti procentech tržeb z cestovního ruchu se podílejí domácí turisté. „Je třeba se obrátit k českému klientovi, to je úkol pro nás všechny,“ apeloval na přítomné majitele kempů.  Také podotkl, že CzechTourism připravuje na nové dvouleté období kampaň, kterou chce podpořit domácí cestovní ruch.

Caravaning Brno 2011

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště